Stephen Strange Ölecek Mi? Clea, Yeni Sorceress Supreme Olacak!
Marvel, Doctor Strange'in Yerini 'Sorceress Supreme' İle Doldurdu
içinde ,

Marvel, Doctor Strange’in Yerini ‘Sorceress Supreme’ İle Doldurdu

Stephen Strange Ölecek Mi? Clea, Yeni Sorceress Supreme Olacak!

Geçen Haziran’da bahsi geçen durumun gerçekleşme ihtimali vardı. Marvel Comics’in Doctor Strange’in yerini “Sorceress Supreme” ile değiştirdiği doğruladı.

Geçen ay Marvel Comics, “Death of Doctor Strange” etkinliğinin ardından “Marvel Evreninin Yeni Yüce Büyücüsü”nün “ortaya çıktığını” duyurdu.

Yeni büyücümüz olacak bu kişi Clea.

Yeni büyücümüz olacak bu kişi Clea.
Yeni büyücümüz olacak bu kişi Clea. / Sorceress Supreme

“Jed MacKay ve Marcelo Ferreira’dan Mart ayında çıkacak yeni bir çizgi roman dizisi Strange’de bir sonraki Yüce Büyücü olarak CLEA’nın maceralarını takip edin!” Marvel’ın sitesinde yer alan bilgi bu yöndeydi.

Site şöyle devam ediyor: “Bu Mart, yeni Yüce Büyücü’ye yer açın! Doctor Strange ölünce, ünvanı başka bir büyücü aldı, yoksa büyücü kadın mı demeliyiz? Dark Dimension’ın metresi ve Stephen Strange’in güçlü ortağı Clea, yazar Jed MacKay’in STRANGE #1’de dünyayı mistik ve uhrevi tehlikelerden korumanın zorluğunu üstlenecek!”

Sitede yer alan tanım hoş değil. Clea’nın geçmişine tam hakin değilim o yüzden sitede yer alanı aktarıyorum sadece.

Marvel.com ayrıca şunları ekliyor: “Yakın zamanda geri dönen anılarının peşinden koşan Clea, Stephen Strange’i ölümden döndürmeyi çok istiyor! Ancak gizemli bir grup büyülü diyara saldırdığında, şimdi Dünya’nın büyülü tehditlere karşı tek koruyucusu olan Clea, Yüce Büyücü’nün görevlerini üstlenmelidir. Clea, Marvel sihrini daha önce hiç gitmediği yerlere götürürken şok edici sürprizleri, yeni kötü adamları ve inanılmaz büyülü yetenekleri kaçırmayın!”

Yeni Doctor Strange, Sorceress Supreme’in Düşmanı, Harvestman!

Ayrıca, yeni Marvel Büyücüsü Supreme’in kötü karakterinin Harvestman adlı bir kötü adam olduğu da ortaya çıktı.

“The Death of Doctor Strange’deki kıyamet olaylarından sonra 177A Bleecker Caddesi’nde yeni bir Yüce Büyücü ve yeni bir Doktor Strange(Clea Strange) var. Ve işini onun için bırakmış durumda. Blasphemy Syndicate’in büyülü gangsterleriyle ya da ölümsüz süper canavarlarla savaşmadığında, kendisine ait olanın peşinden gidiyor. Clea, Faltine’den, o Savaşlordları ve fatihler ırkından ve akrabaları Dormammu ve Umar gibi. Yolunda duran gizemli Harvestman tarafından bile arzularına engel olmayacak,” dedi MacKay.

“Doctor (Clea) Strange dünyasında yeni bir sayfa açmak gerçekten heyecan vericiydi. Masada yeni maceralar ve bazı yeni tuhaflıklar olsun. Ve insanların bizimle gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum!”

İlginçtir ki, çizgi roman MCU’nun Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminden önce çıkacak. Film Mayıs ayında çıkacakken çizgi roman, Mart ayında piyasaya çıkacak.

Kevin Feige’nin WandaVision’dan Benedict Cumberbatch’in Doctor Strange’ini çıkardığı biliniyor. Hikayeyi daha ilginç tutmak için bu buluşmayı Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmine sakladı. Bu yüzden filmde neler olduğunu görmek ilginç olacak. Belki bir Yüce Büyücü varyantı görebiliriz?

Yeni Çizgi Roman: Marvel Comics Strange #1:

STRANGE #1

JED MACKAY kaleme aldı.

MARCELO FERREIRA çizdi.

Kapak: BJÖRN BARENDS.

Marvel Comics Strange #1:
Marvel Comics Strange #1:

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]