Sony, PlayStation Oyunlarını Dizi ve Film Olarak Beyaz Perdeye Taşıyacak
Sony, PlayStation Oyunlarına Dayalı Film ve Dizi Olacak En Az 10 Projeyi Onayladı
içinde ,

Sony, PlayStation Oyunlarına Dayalı Film ve Dizi Olacak En Az 10 Projeyi Onayladı

Sony, PlayStation Oyunlarını Dizi ve Film Olarak Beyaz Perdeye Taşıyacak

Son birkaç yıldır, Sony Pictures video oyunu film/TV alanına yabancı değildi. Popüler PlayStation oyun serilerini alıp onları beyaz perdeye taşıyor. Hayranlar Rachet & Clank (Video Oyunu)’i tam uzunlukta bir film olarak gördüler. Uncharted‘ın uzun süredir kargaşa içinde olan film uyarlaması önümüzdeki yaz çıkacak. Son olarak The Last of Us’un HBO’ya bir TV dizisi olarak geleceği yakın zamanda doğrulandı.

Sony, Uyarlama Yapımlar İçin Girişimlerini Hızlandırdı

Geçen yıl Sony, PlayStation portföyünün film ve televizyon yinelemelerini ikiye katladı.
Geçen yıl Sony, PlayStation portföyünün film ve televizyon yinelemelerini ikiye katladı.

Geçen yıl Sony, PlayStation portföyünün film ve televizyon yinelemelerini ikiye katladı. Şirket içi stüdyolarının markasını PlayStation Originals’dan PlayStation Productions’a taşıyor. O zamandan beri, yeniden adlandırılan PlayStation Productions’dan ne gelebileceği konusunda pek çok bilgi yoktu. Ancak daha fazla bilgi ortaya çıkması an meselesi gibi görünüyor.

Sony Pictures CEO’su Tony Vinciquerra, CNBC’ye (MediaPost aracılığıyla) verdiği röportajda, PlayStation oyun serilerine dayalı yedi TV dizisi ve üç film geliştirdiklerini belirtti. Hewent, Sony’nin kendi eğlence ürünleri için çok daha derin bir entegrasyon arayışında olduğunu vurgulamak üzere olduğunu açıkladı.

Bu, Sony PlayStation hayranları için heyecan verici bir haber! Sinemaya veya televizyona sıçrayan video oyunlarının uzun soluklu bu yolu, en azını söylemek gerekirse, inişli çıkışlı oldu. Bu uyarlama yapımlara örnek olarak, Netflix’in Castlevania ve The Witcher serilerini söyleyebiliriz.

Diğer IP oyuncuları, Sony’deki bu girişimin dışında, Horizon ile ilgili bir şeyler içerebilir. Zero Dawn, ya da belki 2014’te bir fragmanı yayınlanan Sly Cooper filminin yeniden ortaya çıktığını görüyoruz. Bu on proje ne olursa olsun, hayranlar heyecanlanmalı. Sony ve PlayStation, yaratıcı insanların karakterleri ve hikayeleriyle inanılmaz şeyler yapmalarını sağlama konusunda iyi bir geçmişe sahip. Bu yüzden oyuncular, bu stüdyolardan daha azını beklememeli.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]