Attack On Titan 4. Sezon Ymir'in Kaderini Onayladı
Attack On Titan 4. Sezon Ymir'in Kaderini Onayladı
içinde ,

KızgınKızgın ÜzgünÜzgün HarikaHarika ŞaşırdımŞaşırdım GüzelGüzel İnanılmazİnanılmaz

Attack On Titan 4. Sezon Ymir’in Kaderini Onayladı

Attack On Titan 4. Sezon: Ymir’in Jaw Titan’ına Ne Oldu?

Attack On Titan‘ın dördüncü sezonunda Survey Corps’a tüm ihtişamıyla yer verilmemiş olabilir. Bunun yerine, Marley ulusunun istihdamında Eldian askerlerinin istismarlarını takip etmeye karar verdi. Bu bize Ymir’in, Jaw Titan’ın nihai kaderine bir bakış verdi. Ymir’in hikayesi genel olarak trajikti. Ama onu bekleyen kader daha da fazla olabilirdi. Çünkü Marley’in, Canavar Titan Zeke ile birlikte memleketine döndüğünde Historia’nın eski arkadaşı Ymir’e ne yaptığını öğrenme fırsatımız olabilirdi.

Ymir Neden Sürgün Edildi?

Ymir’in Attack On Titan’ın animesinin ikinci sezonunda Jaw Titan’ın gücünü elinde tuttuğu ortaya çıktı. Kurucu Titan ile aynı adı taşıdığı için bir kült haline getirilince Marley’den sürgün edildiğini gördük. Şans eseri, Ymir önceki Jaw Titan’ı Titan formuna dönüşmeden insan formunda yemiş, insanlığını geri kazanmıştı. Devamında Paradis’te (Duvarların içindeki medeniyette) kendine bir hayat kurmaya çalışmış ve kraliçe olacak Historia ile tanışıp yakınlaşmıştı. Ymir, Survey Corps’a katılmasına rağmen, bu durum Titan gücünü arkadaşlarından saklamasını engellemedi.

Şans eseri, Ymir önceki Jaw Titan'ı Titan formuna dönüşmeden insan formunda yemiş, insanlığını geri kazanmıştı.
Şans eseri, Ymir önceki Jaw Titan’ı Titan formuna dönüşmeden insan formunda yemiş, insanlığını geri kazanmıştı.

Ymir, Historia’yı kurtarmak için sahip olduğu Jaw Titan’ın gücünü ortaya çıkardığında, sonunda onu ve Eren Jaeger’i Marley ülkesine geri götürmeye çalışan Reiner ve Bertholdt tarafından kaçırıldı. Yine de Historia ile birlikte olmaya çalışan Ymir, yalnızca sarı saçlı kraliyet ailesi üyesini arkadaşını da kaçırırlarsa onlarla aynı fikirde olacaktı, ancak sonunda arkadaşı olmadan Marley’e gitmeye karar verdi.

Attack On Titan 4. Sezon prömiyeri ile birlikte, Marley’in düşmanlarına Ymir’in oynadığından kesinlikle farklı bir görünümle saldıran yeni bir Jaw Titan formunu görüyoruz. Bunun anlamı elbette bu geçen süreçte birinin Ymir’i yiyerek gücün yeni sahibi oluyor. Yani Ymir hayatını kaybediyor. Ymir’in ölümü ekranda gösterilmese de, Historia’nın arkadaşının artık yaşayanlar diyarında olmadığı söyleniyor.

Ymir’in yaşamı başından sonuna kadar tam bir trajedi. Ölümü nasıl oldu ve kim tarafından gerçekleştirildi. Belki flashback sahneleriyle dizinin senaristleri ilerleyen bölümlerde bunu bize gösterebilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]