Secret Invaion Dizisi Geçmişte mi Yoksa Gelecekte Mi Geçecek?
Secret Invaion Dizisi Geçmişte mi Yoksa Gelecekte Mi Geçecek?
içinde , , ,

Marvel’dan Secret Invasion MCU’da Hangi Zaman Diliminde Geçiyor?

Secret Invaion Dizisi Geçmişte mi Yoksa Gelecekte Mi Geçecek?

Secret Invasion hangi zamanda geçiyor? Gelen set fotoğrafları bunu doğruluyor mu?

Secret Invasion hangi zamanda geçiyor? Gelen set fotoğrafları bunu doğruluyor mu?
Secret Invasion hangi zamanda geçiyor? Gelen set fotoğrafları bunu doğruluyor mu?

Marvel’s Secret Invasion’dan set fotoğrafları gelmeye başladı. Bunlar, dizinin MCU zaman çizelgesinde nerede geçtiğine dair ipucu verebilir. Ancak her şey düşündüğünüz gibi değil.

Nick Fury’yi görmeyeli fazla olmadı. En son Spider-Man: Far From Home’un jeneriğinde neredeyse üç yıl önce gözüktü. Samuel L. Jackson’ın gizemli eski S.H.I.E.L.D. yönetmeni, yakında 2022’de Disney+’a gelecek olan yeni bir Marvel televizyon dizisi olan Secret Invasion’da rol alacak.

MCU’nun en tutkun hayranları, 4. Aşama yapımlarından farklı olmayan Secret Invasion’ın büyük olasılıkla Avengers: Endgame’den sonra geçeceğini tahmin ediyor. Ancak sızdırılan set fotoğrafları, projenin hangi zaman diliminde geçtiğini tam olarak doğrulamıyor. Muhtemelen zaman olarak çok daha ileride veya geçmişte gerçekleşecek olan “Secret Invasion”, daha ilginç olasılıklara işaret ediyor.

Marvel’s Secret Invasion Nerede Çekiliyor?

Marvel's Secret Invasion Nerede Çekiliyor?
Marvel’s Secret Invasion Nerede Çekiliyor?

23 Ocak’ta Marvel’s Secret Invasion’ın fotoğrafları, dizinin şu anki İngiltere prodüksiyon ayağının setinden. Fotoğrafçı Alan Milner (@almilner05) tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Resimlerde karakterleri tek başlarına görüyoruz. Fotoğraflar Secret Invasion’ın konusu hakkında çok az şey veriyor. Fotoğraflarda, Samuel L. Jackson’ı yine Nick Fury olarak görüyoruz. Samuel L. Jackson, tam makyajıyla, yara izleriyle hasarlı sol gözü ve normalde MCU’da giydiğinden çok daha farklı bir gardıropla karşımıza çıkıyor.

Karakter ile özdeşleşmiş siyah deri ceketini ve göz bandını resimde göremedik. Onun yerine bir balıkçı beresi, yeşilimsi kahverengi bir balıkçı yaka kazak ve ceketi ile normalde göründüğünden biraz farklı duruyor. Ve kılık değiştirmiş, hatta emekli olmuş gibi duruyor. Ancak bahsettiğimiz kişi Nick Fury olduğundan, West Yorkshire şehir merkezinde keyifli bir gezintiye çıktığını sanmıyorum.

Jackson’ın Secret Invasion’daki fiziksel görünümü öncekinden farklı. Bu durum, Marvel dizisinde daha farklı şeyler olma ihtimalini artırıyor.

Dizi Geçmişte mi Yoksa Gelecekte Mi Geçecek?

Secret Invasion Geçmişte mi Yoksa Gelecekte Mi Geçecek?
Secret Invasion Geçmişte mi Yoksa Gelecekte Mi Geçecek?

Jackson’ın Secret Invasion’daki en ilgi çekici yanı, gür gri sakalı ve kendine özgü göz bandının olmaması. Yeni başlayanlar için, Fury daha önce hiç bu kadar sert görünmemişti. Fury’nin bantsız en son görüldüğü zaman, The Winter Soldier filmi sırasındaydı. Bu durum Secret Invansion dizisinin, The Winter Soldier filmi sırasında ya da sonrasında geçme ihtimalini güçlendiriyor.

Fury’nin The Winter Soldier’dan hemen sonraki hayatı gizem içinde kalmıştı. Secret Invasion sayesinde hayranlar, yıllardır merak ettiği soruların cevabını almaya yakın. Diğer taraftan, Fury’nin dağınık sakalını hesaba katarsak, dizinin Endgame’den çok sonra geçtiğini de düşünebiliriz.

MCU’daki son görünümlerinde bile, Jackson’ın sakalı hala siyahtı. Ve bu kadar dağınık gözükmüyordu. Fury’nin Secret Invasion’daki sakalı daha uzun duruyor. Fury, Blip gibi bir şey yaşadıktan sonra görünüşüne özen göstermeyi bırakmış gibi duruyor. Bu yüzden Secret Invasion’ın MCU’da günümüzde veya gelecekte geçme olasılığı da var.

Secret Invasion’a Hızlı Bir Bakış

Secret Invasion, devam eden herhangi bir Marvel projesinden daha fazla gizeme sahip.
Secret Invasion, devam eden herhangi bir Marvel projesinden daha fazla gizeme sahip.

Dizi, devam eden herhangi bir Marvel projesinden daha fazla gizeme sahip. Bu dizi hakkında herhangi bir fikir yürütmek gerçekten zor.

Secret Invasion, Brian Michael Bendis ve Leinil Francis Yu’nun 2008 Marvel crossover’ına dayanmaktadır. Nick Fury’nin dünyanın her yerine sızmış şekil değiştiren Skrull’ların istilasını durdurma çabalarını işleyecek. Çizgi romanda, Avengers savaşta yer alıyordu. Ancak MCU’da şu anda aktif bir Avengers ekibi bulunmuyor. Bu yüzden istilayı durdurmak için güvertede sadece Nick Fury var gibi duruyor.

MCU’da Nick Fury ve “gizemli” resmen eş anlamlıdır. MCU’da çok sayıda görünmesine rağmen, hayatı ve hikayesi hakkında çok az şey biliyoruz. Secret Invasion dizisini “Solo” bir Nick Fury hikayesi olarak kabul edebiliriz. Secret Invasion, Fury’nin ilk “Solo” Marvel projesi olacak sanırım. Dizi büyük olasılıkla Avengers: Endgame‘den sonra geçecek. Ve Fury’nin tarihinde çok fazla gizli sır olduğu için, Secret Invasion sonunda birkaç soruya cevap verecek.

Secret Invasion için net bir tarih yok. Ancak dizi 2022’de Disney+’da yayınlanacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]