Avengers 5 Üyesi Olabilecek Marvel Karakterleri
Avengers 5 Üyesi Olabilecek Marvel Karakterleri
içinde

Avengers 5 Üyesi Olabilecek Marvel Karakterleri

Marvel Aşama 4’te Avengers 5 Üyeleri Kimler Olacak?

Avengers 5 henüz resmi olarak Marvel tarafından onaylanmadı, ancak MCU’nun 4. Aşama filmleri ve dizileri onu çeşitli şekillerde kurabilir.

Marvel henüz Avengers 5’in olduğunu resmen onaylamadı, ancak MCU’nun 4. Aşaması zaten bunu ayarlıyor. Spider-Man: Far From Home, hem Aşama 3 hem de Infinity Saga için teknik olarak son nokta olmasına rağmen, Avengers: Endgame, Marvel Sinematik Evreninin ilk on yılının en büyük serisinin ve ekibinin gerçekten doruk noktasıydı.

Orjinal Avengers Dağıldı Yenisi Kurulacak

O zamanlar eşi görülmemiş bir süper kahraman takım filminde bir araya gelen Avengers, 2012 yılında vizyona girmişti. Şimdi ise MCU iyice genişlerken, Avengers çekirdek üyelerini kaybetti ve bir daha asla aynı takım olamayacak. End Game’de Iron Man ve Black Widow‘un ölümleri ve Captain America’nın Peggy Carter ile geçmişte kalma kararıyla birlikte, Avengers geri alınamaz bir değişime uğradı.

Yine de, The Avengers 5‘in bir noktada yapılacağı ve ekibin yeni bir versiyonunun bir araya getirileceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Avengers, Marvel için çok kazançlı bir marka ve MCU içinde her zaman üstesinden gelinmesi gereken daha büyük tehditler olacaktır. MCU için şuanda Aşama 4 üzerinde bir Avengers 5 filmi yok. Ancak filmler ve diziler, bir sonraki takımı oluşturacak çeşitli karakterler ve olay örgüsü içeriyor. Solo filmlere ve dizilere baktığımızda Avengers’ın geleceği emin ellerde diyebiliriz.

Thor: Love and Thunder’dan Sonra Thor Avengers’e (Lider Olarak) Geri Dönebilir

Thor: Love and Thunder'dan Sonra Thor Avengers'e (Lider Olarak) Geri Dönebilir
Thor: Love and Thunder’dan Sonra Thor Avengers’e (Lider Olarak) Geri Dönebilir

Thor, Avengers: Endgame’den sonra MCU’da geleceği olan Marvel’in Avengers takımının üç büyük üyesinden (Iron Man, Captain America ve Thor) biri. Iron Man öldü ve Cap geçmişte olsa da Thor, Guardians of the Galaxy ile birlikte yeni Asgard’da veya evrenin başka bir yerinde daha fazla maceraya hazırlanıyor. Chris Hemsworth’un bu filmden sonra geri döneceği onaylandı. Bu hikayenin bir kısmı Thor: Love & Thunder‘da anlatılacak olsa da, bu onun yolculuğunun sonu olmayacak. Bu gayet mantıklı. Thor, 2011’den beri MCU’da ve dört solo filmi olan ilk karakter olacak olsa da, birçok yönden şu anki hikayesi ve karakterizasyonu Thor: Ragnarok’a kadar başlamadı.

Thor’un dördüncü filmi, karakterin Avengers ekibine geri dönüşünü ayarlayabilir. Thor şu anda kendini keşfetme yolculuğunda ve bu, geçmiş hatalarından ders almayı da içeriyor. ‘Şimşek Tanrısı’ kendisinin yanılmaz olduğuna ve bir takım oyuncusu olup işleri başarmak yerine kendi başına başarabileceğine inandığı için bu durum onun ve küstahlığının çöküşü oldu. Hem sonsuzluk taşlarını ararken düştüğü durumlar hem de Thanos’u öldürmedeki başarısızlığı bu çöküşü çok iyi gösterdi.

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy) ile birlikte yola çıkan ve onların lideri olmaya çalışan Thor, gerçekten ait olduğu yeri anlayana (yani Avengers’a dönene) kadar aslında filmde kısa vadeli bir yedek olarak yer alabilir. Thor’un aydınlanması, ekip çalışmasına ve etrafındakilerle birlikte hareket etmenin doğru olduğuna inanması, sonunda onu daha önce olamadığı bir kral ya da lider haline getirebilir. Iron Man ve Captain America geçmişte Avengers’a liderlik etti. Ve büyük üçlüden Thor’un kaldığını düşünürsek, Aşama dört Thor’un liderlik etmesi için iyi bir fırsat olabilir.

Thor’un Yerini Alabilecek Marvel Karakterleri

Tabii, Avengers ‘da Thor‘un yerini alacak karakterler de mevcut. Thor 4 filminde Jane Foster geri dönüyor. Filmde Foster Thor’un çekici Mjolnir’ını kaldıracak. Belki filmde Beta Ray Bill’de olabilir dördüncü filmde. Hatta Christian Bale’in Beta Ray Bill olarak Love and Thunder filminde rol alacağı gündemi epey meşgul etmişti. Eğer Thor miladını doldurursa bu iki karakter Thor’un yerini almaya aday.

Yeni Avengers Ekibinde Kimler Yer Alabilir?

Çekirdek Avengers üyelerinin yerini alması için MCU’da bir sürü alternatif var. Çekirdek üyelerden birisi olan Natasha Romanoff yani Black Widow, End Game’de ölmüştü. Marvel, yeni çıkacak olan solo filmde Black Widow ile aynı yeteneklere sahip olan Yelena Belova’yı tanıtacak. Belki de yeni Black Widow olarak Avengers’da Natasha Romanoff’un yerini doldurabilir. Ve yine Avengers’in çekirdek üyesi olan Captain America’nın yerine The Falcon and the Winter Soldier dizisinden sonra Sam Wilson, Avengers’ta büyük bir konuma yükselebilir.

Disney +’da yayınlanacak She-Hulk dizisinden sonra Jennifer Walters’ın MCU’daki Yeşil Dev olan Bruce Banner’ın yerini alma ihtimali de var. Hawkeye yay ve oklarını diziden Kate Bishop’a devredebilir. Bu karakterlerin tamamı Avengers 5’teki yeni ekibin bir parçası olmayacak ama hepsi Marvel’ın kullanması için uygun seçenekler. Daha geniş bir şekilde bakmak gerekirse, filmlerin ve dizilerin ötesinde bu durum Marvel’ın açıkça uzun vadeli düşündüğü gösteriyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]