Attack On Titan 4. Sezon 4. Bölüm İncelemesi
Attack On Titan 4. Sezon 4. Bölüm İncelemesi
içinde

İnanılmazİnanılmaz GüzelGüzel

Attack On Titan 4. Sezon 4. Bölüm İncelemesi

Attack On Titan 4. Sezon 4. Bölüm İncelemesi: Eren, Reiner İle Yüzleşir

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm: Akşam saatlerine doğru Falco’yu derin derin nefes alırken gören Reiner, bu saatte nereye gittiğini sorar. Falco’da ona, bir şey unuttuğunu ve unuttuğu şeyi almak için geri döndüğünü söylüyor.

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm içinde bir önceki sahneye geri dönüyoruz. Falco, birisine bay Kruger diye sesleniyor. Bu isim size tanıdık geldi mi? Marley duvarından Grisha Jaeger’e sıvı enjekte edilip atılacakken, Baykuş lakaplı bir Eldianlı vardı. Adı Eren Kruger’dı. Sahne ilerlediğinde Falco’nun Kruger diye seslendiği kişinin gerçekte Eren Jaeger/Yeager olduğunu anlıyoruz. Geçen bölümde gördüğümüz Eldianlı düşkün gazinin ta kendisi. Ve bu akla bir çok soruyu getiriyor. Eren’in gözüne ve bacağına ne olmuştu? Bu senaryo yine tanıdık geliyor. Bundan birkaç yıl önceki 4 Eldianlı askerin Paradis Adası Operasyonu başarısız sonuçlanınca geriye kalan 3 Eldianlı asker, normal Paradis halkıymış gibi yaralılar arasında gizlenmişti. Bir nevi seneler öncesine gönderme bir plan.

4. Sezon 4. Bölüm

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Eren, Falco’dan mektubunu istediğini adrese göndermesini istiyor. Bunun nedenini Falco’ya ben gönderirsem mektbunun içeriğine bakarlar ve benim gerçekten hafızamı kaybetmediğimi öğrenirler diye açıklıyor. Eren, mektubu Falco gönderirse içeriğine bakmayacağını bildiği için bunu Falco’nun yapmasını istiyor. Falco, Bay Kruger’in mektubu ailesine mi gönderdiğini soruyor. Kruger ise onların burada iyi olduğumu bilmelerini istiyorum diyor.

Attack On Titan 4. Sezon 4. Bölüm : Tybur Ailesi Festival İçin Şehre Gelir

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Ve beklenen an geliyor. Tybur ailesi düzenlenecek festival nedeni ile şehre gelmiştir. Burada bir gerçeği daha öğrenmiş oluyoruz. Willy, Tybur ailesinin başındaki kişidir. Ama War Hammer Titan’ın gücü kimde henüz onu bilmiyoruz. Theo Magath gerçekten zeki biri. Varsayımları neredeyse yüksek bir oranda doğru çıkıyor. Önceki bölümlerde Eldianlılar eğlenirken sergilediği tavırlar nedense sert değildi. Acaba o da bir Eldianlı olabilir mi?

Willy onu "Dünyayı kurtaran gerçek bir Marleyan kahramanı" olarak nitelendiriyor.
Willy onu “Dünyayı kurtaran gerçek bir Marleyan kahramanı” olarak nitelendiriyor.

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Magath, Willy’in başında olduğu Tybur ailesinin Marley ülkesini gölgeler ardırdan yönettiğini söylüyor. Willy ise bunu doğruluyor. Direkt olmasa da dolaylı yönden ülkenin yönetimindeki kararlar Tybur ailesine ait. Willy ile Magath balkonda konuşurken, Willy buraya Helos heykeli için geldiğinden bahsediyor. Tüm Dünya’nın Şeytanı’nı yenmeyi başarmış, cesur bir insan heykeli. Willy onu “Dünyayı kurtaran gerçek bir Marleyan kahramanı” olarak nitelendiriyor.

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Magath bu ülkenin işinin çoktan bittiğini dile getirirken, Will onun çok sert ve acımasız biri olduğunu söylüyor.

Reiner’ı bir haritanın başında plan yaparken görüyoruz. Saldırıları hangi yönden yapacaklarını kararlaştırıyorlar.

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Falco İlk Kez Gabi’yi Geçiyor

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Falco ve diğerlerini eğitimde bir koşu yarışındayken görüyoruz. Falco koşunun sona gelen kısmında depar atarak Gabi’yi geçiyor. Bu ilk kez gerçekleşen bir şey.

Şehir festival için hazırlık halinde. Magath ile Willy planları için büyük bir yıkımın gerçekleşmesi gerektiğinden bahsediyor. Willy bir ülkeyi yönetmenin gerçekten zor olduğunu ve artık ona bu durumun ağır geldiğini söylüyor.

Bunun için Eren'e teşekkür ederken, Eren de mektubu gönderdiği için Falco'ya teşekkür ediyor.
Bunun için Eren’e teşekkür ederken, Eren de mektubu gönderdiği için Falco’ya teşekkür ediyor.

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Falco, hastanenin bahçesindeki bankta Eren ile konuşuyor. Ona söylediği şey sayesinde Gabi’yi geçtiğinden bahsediyor. Bunun için Eren’e teşekkür ederken, Eren de mektubu gönderdiği için Falco’ya teşekkür ediyor.

Grisha Yeager’in Babası Olanlardan Kendisini Sorumlu Tutuyor

Falco gittikten sonra Eren’in yanına Eldianlı bir doktor oturuyor ve konuşmaya başlıyorlar. Kendisinin denetim altında olan bir doktor olduğundan bahsediyor yaşlı adam. Ve adının Yeager/Jaeger olduğunu söylüyor. Yani bu adam Grisha Yeager/Jaeger’in babası.

Attack On Titan 4. sezon 4. bölüm : Yeager: “O çoçuğun amcası Eldianlı Restorasyon Hareketinin liderlerinden biriydi. Restorasyoncular ve aileleri Paradis Adası’na gönderildiler. O çoçuk ve abisi ailelerini korumak için savaşçı olmayı istediler. Abisi ise Canavar Dev’i devralmaya hak kazandı. Grice ailesi sonunda refaha erdi.” Eren: “Neden bana bunu anlatıyorsunuz?” Yeager: “O çocuktan senin ayak işlerini yapmasını istemeyi kes. Grice ailesi tekrardan şüpheli duruma gelirse, tüm çabaları boşa gidecek. Ve aklın yerindeyse, evine geri dön. Onu tekrar görme fırsatını kaybedersen, buna ömrün boyunca pişman olursun.” Eren: “Ömür boyu pişmanlık mı? Kendinden bahsediyormuşsun gibi geliyor.” Bu konuşmanın sonunda Yeager’in daha önce oğlunun ve kızının başına gelenler yüzünden pişmanlık duyduğunu anlıyoruz. Kızının köpekler tarafından öldürülmesinin ve Grisha’nın başına gelen hepsinin kendi yüzünden olduğunu düşünüyor. Bu da onu biraz delirtmiş gibi. Bu yüzden bu konuşmayı yaparken bir sinir krizi geçiriyor.

Festival Başlamıştır

Festival günü gelip çattığında tüm hazırlıklar tamamlanmış ve festival başlamıştı. Gabi arkadaşlarına katılır ve bolca çeşitli şeylerden yerler içerler. Tüm hesabı ise Reiner ödemek zorunda kalır. Ama bundan hiçte gocunmaz.

Eren, Reiner'ı görünce: "4 yıl oldu, Reiner." der. Eren'i karşısında gören Reiner şok olur ve bölüm biter.
Eren, Reiner’ı görünce: “4 yıl oldu, Reiner.” der. Eren’i karşısında gören Reiner şok olur ve bölüm biter.

Willy’in planını herkese açıklayacağı konuşma için toplanılan salonda Zeke’lerin yanına gelen Reiner’ı görüyoruz. Falco koşarak Reiner’e seslenir. Ve onu bir yere götürmek ister. Konuşma salonunun alt kısmına inerler. Odada tahta bir sandalyede birisi oturmaktadır. Bu Eren Yeager/Jaeger’dir. Eren, Reiner’ı görünce: “4 yıl oldu, Reiner.” der. Eren’i karşısında gören Reiner şok olur ve bölüm biter.

Attack On Tian 4. sezon gerçekten komploların sezonu olmuş. Karakterlere ve geçmişlerine odaklanırken bir yandan da yapılan planlara dikkat çekilmiş. Tybur ailesi, Eldianlı askerlerin drama dolu hayatları ve Eren Jeager’in Marley’e sızması. Gerçekten finalde nasıl bir şey olacak, insan düşünmeden edemiyor. Bana komik ve tuhaf gelen, Eren’in Reiner’ın planını onlara karşı kullanmasıydı. Aksiyon olmasa da komplo teorileri ve Eldianlıların geçmişi beni yine de tatmin etmeyi başardı. Bakalım Attack On Titan 4. Sezon 5. Bölümde Eren ile Reiner arasında neler yaşanacak?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]