Spider-Man No Way Hakkında Konuşan Sam Raimi, Yeni Spider-Man Filmi İçin Neler Söyledi?
Sam Raimi Spider-Man No Way Home Hakkında Konuştu
içinde , ,

Sam Raimi Spider-Man No Way Home Hakkında Konuştu

Spider-Man No Way Hakkında Konuşan Sam Raimi, Yeni Spider-Man Filmi İçin Neler Söyledi?

Sony’nin orijinal Spider-Man filmlerinin arkasındaki yönetmen, nihayet Spider-Man: No Way Home hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Sam Raimi, Spider-Man No Way Home hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.
Spider-Man: No Way Home tüm zamanların en yüksek altıncı hasılatını elde etti.

Spider-Man: No Way Home, resmi olarak tüm zamanların en popüler filmlerinden biri. Marvel ve Sony işbirliği, altıncı hafta için gişenin zirvesine ulaştı. Tümüyle, film dünya çapında 1,69 milyar dolar hasılat yaptı. Spider-Man: No Way Home tüm zamanların en yüksek altıncı hasılatını elde etti.

Basitçe söylemek gerekirse: birçok insan Spidey’in Spider-Verse’e en son girişini gördü. Bu nedenle incelemeler yağmaya devam ediyor. Ancak günün sonunda, hepimizin duymayı en çok merak ettiği bir inceleme var. Şimdi bu inceleme nihayet geldi!

Orijinal Spider-Man yönetmeni Sam Raimi, Variety ile röportaj yaptı. Yeni röportajda No Way Home hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Spider-Man, Spider-Man 2, Spider-Man 3 ve yakında çıkacak olan Marvel filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘ın yönetmeni. No Way Home’un kendi Spidey-hikaye anlatımı dönemini içermesinden oldukça mutlu. Raimi, Oscar’a aday gösterilen kısa filmi You’re Dead Hélène’in tanıtımını yaparken Variety’ye “Çok eğlenceliydi” dedi. “No Way Home’u seviyorum ve birlikte olduğum seyirciler çıldırdı. Alfred’in rolünü oynamasını ve Willem Dafoe’nun sadece bu adamların işi bir sonraki seviyeye taşımasını izlemek çok keyifliydi. Ve Tobey her zamanki gibi harikaydı. Söyleyebileceğim en iyi kelime, benim için canlandırıcıydı.”

Sam Raimi, Orjinal Karakterleri Görmekten Dolayı Mutlu!

Sam Raimi, Orjinal Karakterleri Görmekten Dolayı Mutlu!
Sam Raimi, Orjinal Karakterleri Görmekten Dolayı Mutlu!

Gerçekten de No Way Home, temelinin çoğunu Raimi’nin 2000’lerin başlarından kalma Örümcek Adam filmleri dizisi üzerine inşa ediyor. Sam Raimi, başlangıçta en iyi Evil Dead serisinin arkasındaki korku yönetmeni olarak isim yaptı. Ana akım süper kahraman hikaye anlatımında ilk şansını 2002 yılında Sony’nin Spider-Man’i yönetmesi için görevlendirmesiyle elde etti (yönetmen daha önce 1990’larda Darkman ile kendi süper kahramanını yaratmıştı). Raimi’nin nihai üçlemedeki ilk filmi, Tobey Maguire’ı “Peter Parker” ve Willem Dafoe’yu Norman Osborn namıdiğer “Green Goblin” olarak tanıttı. Orijinal Örümcek Adam, Fox’un X-Men (2000) ve X2 (2003) filmlerinin yanı sıra Marvel’in karakterlerinin film dünyasının önemli oyuncuları haline gelmesine yardımcı oldu.

Sam Raimi No Way Home hakkında gayet olumlu açıklamalar yaptı.
Sam Raimi No Way Home hakkında gayet olumlu açıklamalar yaptı.

Raimi, Spider-Man 2 için geri dönmüştü. Bu film Alfred Molina’yı Dr. Otto “Doc Ock” Octavius ​​olarak tanıttı. Hala bugüne kadar en iyi Spider-Man ve süper kahraman filmlerinden biri olarak kabul gördü. Spider-Man 3 neredeyse hiç iyi karşılanmadı. Ancak Thomas Haden Church’ü Flint Marko olarak tanıttı. Yani namıdiğer “Sandman” olarak tanıttı. Bu karakter No Way Home’da Osborn, Doc Ock, Maguire’ın Parker’ı ile birlikte göründü. Bunun yanı sıra Andrew Garfield’ın oynadığı Sony’nin diğer Spider-Man serisinden diğer birkaç karakter daha vardı.

Sam Raimi, Doctor Strange 2 Filmine Nasıl Etki Edecek?

Modern süper kahraman türüne öncülük etmeye yardımcı olduktan sonra Raimi, Drag Me to Hell gibi projelerde korku köklerine geri döndü. Şimdi, Marvel Sinematik Evreninde, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile süper kahramanlara bir şans daha vermeye hazırlanıyor. Raimi’nin süper kahraman filmleri ve korku filmi yönettiğini biliyoruz. Doctor Strange 2, Stephen Strange’i sonsuz zaman çizelgelerine gönderecek. Bu macerada ve hatta bir fragmanda kendisinin kötü bir versiyonunu keşfettiğini gördük. Bakalım bu tecrübeler Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmine olumlu yansıyacak mı?

Spider-Man: No Way Home ile Marvel ve Sony, açıkça tüm farklı Spider-Man evrenlerini tek bir evrende birleştirmeyi amaçladılar (bu süreçte elbette çok para kazanacaklarını düşünüyorlar). Bu ilk evrenin yaratılmasına yardım eden adamın tecrübelerinden faydalanmak, filmin başarılı olacağını gösteriyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]