Ant-Man 3: Wasp'ın Yeni Güçleri Marvel İçin Çok Önemli
Ant-Man 3: Wasp'ın Yeni Güçleri Marvel İçin Çok Önemli
içinde

Ant-Man 3: Wasp’ın Yeni Güçleri Marvel İçin Çok Önemli

Janet Van Dyne Kuantum Diyarı’ndan Yeni Güçlerle Mi Döndü?

Ant-Man and the Wasp, Hank Pym’in Janet Van Dyne’ı Kuantum Alemi’nden başarıyla kurtardı ama o artık başka birisi.

Ant-Man and the Wasp, Janet Van Dyne için tamamen yeni ve henüz açıklanamayan bir güç seti oluşturdu. Kuantum Alemi, 2015 yılında yayınlanan Ant-Man filminde ilk kez tanıtıldıktan sonra MCU’nun üçüncü aşamasının geniş şekilde izleyenlere aktarılabilmesi için çok önemli hale geldi. Hank Pym tarafından “sonsuza kadar küçülürken tüm zaman ve mekan kavramlarının ilgisiz hale geldiği bir gerçeklik” olarak tanımlandı.

Marvel The Wakanda Files Adlı Bir Referans Kitabı Yayınladı

Yıllar önce Hank, sevgili karısı Janet Van Dyne’ı Kuantum Alemi’nde kaybetmişti.  Onu oradan kurtarmanın imkansız olduğuna inanıyordu. Ama Scott Lang oradan başarılı bir şekilde kaçmayı başardığında yanıldığını anladı. Bu, Hank’in Kuantum Alemi’ne güvenli bir şekilde girmek ve çıkmak için bir Kuantum Kapsülü icat etmesini sağladı. Devamında gelişen olaylar Ant-Man & the Wasp’ın konusunu oluşturuyor. Bu muazzam bir başarıydı, bu yeni icadı Hank Pym’in aslında MCU’nun en büyük dehası olduğunu öne sürüyordu. Marvel, kısa süre önce Shuri’nin Pym’in tasarımlarına hayran kaldığını ifade ettiği The Wakanda Files adlı bir evren içi referans kitabı yayınladı. Hank üzerinde çalıştığı icadında başarılı oldu ve yıllardır kayıp eşi Janet’i kurtardı.

Hank Pym, Janet Van Dyne’ı Kurtarıyor.

Kuantum Alemi’nde Kalan Janet Van Dyne Artık Farklı Biri Mi?

Ancak Janet Van Dyne garip bir şekilde değişti ve resmi bir Marvel kitabı olan The Wakanda Files’a göre bu kalıcı bir değişiklik. Kitap, Janet’in yeni güçlerini tartışan el yazısıyla yazılmış bir notunu içeriyor.

Yakalamam gereken epey bir şey var. Dünya değişmiş bir yer. Sonra yine, ben de öyle. Bunun bir kısmı adaptasyon, bir kısmı da evrim. Daha önce aciz olanı birdenbire yapabilirim. Bedenimdeki her molekül aynı anda birden fazla yerde olmaya devam ediyormuş gibi bir Kuantum Dolaşma biçimine yakalanmışım. [Ghost’un] acısını böyle hissedebildiğime inanıyorum. Nasıl olduğundan tam olarak emin değilim, ama onu tam anlamıyla gerçekliğimize geri döndürmeyi başardım. Belki de Kuantum Alemi’ndeki parçacıkların iyileştirici nitelikleri vardır? Bir ömür boyu oradaymışım gibi geldi, ama ömür boyu sürecek sorularla baş başa kaldım.

Zaman, Kuantum Alemi’nde normal bir şekilde işlemiyor, bu yüzden Janet’in orada ne kadar süre kaldığını kendi deneyimi açısından tahmin etmek aslında imkansız. Dahası, Kuantum Alemi’ne en kısa miktarda maruz kalmanın bile bu yetenekleri verme potansiyeline sahip olması mümkündür. Scott Lang, Kuantum Diyarı’ndan kaçmayı başardı. Çünkü kızı Cassie’nin ona seslendiğini hissetti ve bu kulağa Janet tarafından anlatılan Kuantum Dolanıklığı’na benziyor. Ancak Janet’in yetenekleri, Kuantum Diyarı’ndan ayrıldıktan sonra bile devam etti ve diğer güçlerini de açıkça korudu.

Scott Lang, Kuantum Diyarı’ndan kaçmayı başardı.

Janet Van Dyne Ghost’un Gelişmiş Hali Mi?

Bununla birlikte en ilgi çekici yorum, Janet Van Dyne’ın “vücudundaki her molekülün aynı anda birden fazla yerde olmaya devam ettiğini” hissettiğidir. Bu, Ghost gibi, onun da bu boyutla gerçekten aynı fazda olmadığını, moleküllerinin bu varoluş düzlemi ile diğer gerçeklikler arasında geçiş yaptığını gösterebilir. Öyleyse, Janet Van Dyne, MCU’nun Çoklu Evren kavramı üzerine inşa edildiği anlaşılan dördüncü ve beşinci aşama listesinin önemli bir oyuncusu olabilir. İlk iki Ant-Man filmi, MCU’nun kapsamlı anlatısını oluşturmada çok önemliydi ve aynı durum Ant-Man 3 için de geçerli olabilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]