Sony, Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan Kaldırdı, Para İadesi Başladı
Cyberpunk 2077 PlayStation Store'dan Kaldırıldı, Sony Para İadesi Yapıyor
içinde ,

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan Kaldırıldı, Sony Para İadesi Yapıyor

Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan Kaldırdı, Para İadesi Başladı

Sony, benzeri görülmemiş bir hareketle, müşteri şikayetleri, reddedilen geri ödemeler ve genel kaosla dolu bir haftanın ardından Cyberpunk 2077’yi PSN’den kaldırıyor.

CD Projekt Red’den bir açıklama, Cyberpunk 2077‘nin PlayStation Store’dan kaldırıldığını onaylıyor ve fiziksel kopyaların mevcut kalacağını belirtiyor. Cyberpunk 2077, PlayStation 4’te güncellemeleri almaya devam edecek.

Cyberpunk 2077’nin konsol lansmanını çevreleyen bir hafta boyunca sürekli büyüyen kaosun ardından Sony, oyunu PlayStation Store’dan kaldırdı. Oyunu dijital olarak satın alan herkese para iadesi yaptığını duyurdu. CD Projekt Red’in açık dünya sanal alanı, PlayStation 4 sürümü konsollar için bir oyun olarak erken duyuruldu. Ancak geliştirme süreci boyunca hızla bir sonraki nesil deneyime dönüştü.

Cyberpunk 2077 PC’de Az Sorunla Oynanabiliyor

Cyberpunk 2077 PC'de Az Sorunla Oynanabiliyor
Cyberpunk 2077 PC’de Az Sorunla Oynanabiliyor

PC’de oyun mükemmel olmasa da tutarlı bir şekilde çalışıyor. Bununla birlikte, aynı deneyime konsollarda neredeyse imkansız gibi. Birçok oyuncu bozuk görseller, kontrol panelindeki çökmeler ve temelde bozuk bir deneyimin diğer ayırt edici özelliklerini paylaşıyor.

Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin durumu için halka açık bir özür yayınladı. Yapımcı firma, oyunun konsol sürümünün PC sürümüyle aynı ilgiyi görmediğini kabul etti. Pek çok kişi oyunu yine de satın aldı. Çünkü yayın öncesi gözden geçirenler oyun için etkileyici yorumunu yaptı. Oyun PC’de oynanabilecek durumda olsa da PS için aynı durum söz konusu bile olmadı. Oyun geliştiricilerinin tasarımlarından dolayı, oyuna yüksek puanlar geldi. Şirket ayrıca, memnun olmayan müşterilere Cyberpunk 2077 geri ödemeleri yaptığını belirten bir genel açıklama yayınladı. Ancak bu geri ödemeleri gerçekten mümkün kılmak için perakende ortakları ve diğer platform sahipleri ile konuşmadı.

PlayStation Güzel Bir Hareketle Oyuncuları Önemsediğini Gösterdi

Bugün erken saatlerde Sony, Cyberpunk 2077’yi dijital vitrininden kaldırarak ve oyunu satın alan her müşteriye tam geri ödeme sunarak bir haftalık kaosa etkili bir sınır koydu. Sony, oyun çekildikten sonra çıkan birkaç tweet’te, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak istediğini ve bunun Cyberpunk 2077 ile karşılanmadığını belirtti. Para iadesi gerçekleştirmek isteyen müşteriler, işlemi başlatmak için artık basit bir çevrimiçi prosedürü izleyebilir. Çıkış tarihi itibariyle, oyun hala Xbox Mağazasında mevcuttur. Microsoft, Cyberpunk 2077 oyununu tatmin edici bir seviyeye indirmeyi planlayıp planlamadığına dair bir açıklama yapmadı.

Batman: Arkham Knight Oyunu da Steam Üzerinden Kaldırılmıştı

Batman: Arkham Knight Oyunu da Steam Üzerinden Kaldırılmıştı
Batman: Arkham Knight Oyunu da Steam Üzerinden Kaldırılmıştı

Bu seviyede pazarlama ve hype ile bir oyunu kaldıran bir platform sahibi, benzeri görülmemiş bir hareket. Uzaktan yakından bir örnek vermek gerekirse, Batman: Arkham Knight’ın Steam sürümü buna benzer bir durum olabilir. Bu oyun Valve yerine, yayıncı tarafından kaldırıldı. Bu durum (iade), Cyberpunk 2077’nin PlayStation 4 sürümü için alınan oyunun fiziksel kopyalarını içermiyor. Oyunun raflardan da çekilip çekilmeyeceği ve bunun CD Projekt Red’in sonundaki yamalar ve gelecekteki içerikler için nasıl bir etki oluşturacağı konusunda hiçbir bilgi yok.

CD Projekt Red’deki üst düzey kişiler, Cyberpunk 2077’nin konsol portlarını bulundukları eyalette piyasaya sürdüklerinde ne yaptıklarını biliyorlardı ve şimdi bedelini ödüyorlar. Oyunun bu kadar hata ile piyasaya sürülmesi tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Bu hayal kırıklığı CD Projeckt Red’e 1 milyar $ dolara mal oldu. Cyberpunk 2077’nin hala güzel noktaları ve ayrıntıları var. Ancak oyuncuların büyük çoğunluğu bunu şu anda deneyimleyemiyor. Bunu görmek oyuncuların sağduyuya bakmaksızın ilerleme kararına bağlı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]