One Piece Chapter 1001: Roronoa Zoro, Kinemon'un Saldırısını Taklit Ediyor
One Piece Chapter 1001: Zoro ve Babunlar Göndermesi
içinde ,

One Piece Chapter 1001: Roronoa Zoro ve Babunlar Göndermesi

One Piece Chapter 1001: Roronoa Zoro, Kinemon’un Saldırısını Taklit Ediyor

Öncelikle merhaba. (Bu yazı Rorona Zoro ile ilgilili ayrıntılar içeriyor.) Bildiğiniz üzere One Piece 1000. sayısını yayınladı. Yani Chapter 1000. Yanlış anlaşılma olmasın, 1000. bölüm değil 1000. sayı. Luffy’nin tayfası gün geçtikçe büyürken, One Piece animesinin de hayran kitlesi aynı şekilde doğru orantıda büyüyor. Belki internette gezerken belki de bir arkadaş tavsiyesi ile başladınız bu animeye. Animeler çok farklı bir evrende çok farklı kurallar içinde geçiyor. Çoğunlukla ütopik bir havası var izlediğimiz animelerin. One Piece’de aynı şekilde. Ana teması korsanlık üzerine olsa da derine indiğimizde normal hayatta gerçek olmayacak şeylerle karşılaşıyoruz. Bu çoğu kişiye çocukça gelse de One Piece evrenine adapte olan birisi için bir problem teşkil etmiyor. Her animenin kendi evreni ve kendi kuralları var.

Alev Tilkisi Stili / Ateş Tilkisi Stili
Alev Tilkisi Stili / Ateş Tilkisi Stili

One Piece Güç Dengesi

One Piece’de Hükümet ve güçlü korsanların sözü geçtiğini görüyoruz. Belli bir güç dengesi var. Bir bütün olarak iyi ve kötü arasında bir denge var. (İyi taraf olarak gözüken Hükümet, kötü olarak gözüken ise korsanlar grubu.) Ve iyi kendi içinde ikiye ayrılırken kötü de kendi içinde ayrılıyor. İyi olarak gördüğümüz Denizciler varken kötü olarak gördüğümüz Denizciler de var. Aynı şey korsanlar arasında da geçerli. Zaten serinin baş kahramanı ve arkadaşlarını sempatik bulup sevmemiz bundan dolayı.

Çoğu kişinin anime serilerinde kendine yakın hissettiği karakterler var. Bu çoğu zaman ana karakter olmaz. Çünkü bazı karakterler vardır, seride pek çok gözükmese de kendini aşırı şekilde sevdirebiliyor. One Piece’de buna örnek olarak Shanks’ı verebiliriz. Benim ise “badass” bulduğum karakter Roronoa Zoro . Bugün bu yazıyı yazmamın sebebi de bu zaten.

One Piece: Tayfanın Sabaody Adası’nda Dağılması

Bu babunlara "Humandril" deniliyor.
Bu babunlara “Humandril” deniliyor.

Fazla uzatmadan konuya gireyim. Sabaody Adası (Sabaody Takımadaları)’nda tayfa bir dağılma sürecine girmişti. Tayfanın her üyesi daha önce ayak basmadığı bir yere savruldu, Bartholomew Kuma tarafından. (Lakabı “Zalim Kuma”. Kendisi Schibukai iken Dr Vegapunk’ın gizli araştırmasında gönüllü denek oldu. Schibukai olmasına rağmen kendisi Devrim Ordusu komutanlarından biridir. Schibukai olmadan önceki ödülü ise 296.000.000 Berry’dir.)

Roronoa Zoro bu babunlarla karşı karşıya geliyor.
Roronoa Zoro bu babunlarla karşı karşıya geliyor.

One Piece: Roronoa Zoro vs. ‘Humandril’ Babunlar

O sırada Roronoa Zoro, Kuraigana Adası’na gönderildi. Burada insanları taklit ederek bir şeyler öğrenen babunlar var. Bu babunlara “Humandril” deniliyor. Roronoa Zoro bu babunlarla karşı karşıya geliyor. Savaş zırhı giyip kılıç kuşanmış bu babunlar Roronoa Zoro’ya karşı koyabiliyorlar. (Gerçekten yetenekliler.)

Gyuki Yuzume saldırısını Water 7'de deniz trenindeyken T-Bones'a karşı yapmıştı hatırlarsanız.
Gyuki Yuzume saldırısını Water 7’de deniz trenindeyken T-Bones’a karşı yapmıştı hatırlarsanız.

Roronoa Zoro adaya düştüğünde babunlarla karşı karşıya gelir. “3 Kılıç Stili” ile onlara saldırır. (Gyuki: Yuzume / Sığır Şeytan: Cesur Toynak, Tatsumaki / Tornado: Ejder Dönüşü). Gyuki: Yuzume saldırısını Water 7’de deniz trenindeyken T-Bones’a karşı yapmıştı hatırlarsanız.

Tatsumaki Tornado Ejder Dönüşü
Tatsumaki Tornado Ejder Dönüşü

Marineford Savaşı bittikten sonra Dracula Mihawk adaya geri döner. Orada Zoro ile karşılaşır. Mihawk, olan biteni Roronoa Zoro’ya anlatır. O da Sabaody’e dönmek için yola çıkmak ister. Bunu gören Mihawk ona bir bot verir. Yola çıkmak için kaleden dışarı çıkan Zoro’nun önünü babunlar keser.

Babunların amacı Zoro'yu test etmek ve yeni şeyler öğrenmektir.
Babunların amacı Zoro’yu test etmek ve yeni şeyler öğrenmektir.

Babunlar Zoro’nun Saldırılarını Taklit Eder

Babunların amacı Roronoa Zoro’yu test etmek ve yeni şeyler öğrenmektir. Bu durum Zoro da olsa başkası da olsa değişmez. Çünkü Zoro’nun karşısındakiler taklit ederek gelişen bir maymun türü. Önceki karşılaşmalarında Zoro’nun saldırılarını gören babunlar bu sefer Zoro’nun saldırılarını ona karşı kullanır.

İnsanları taklit ederek çeşitli kılıç teknikleri öğrenen maymunlar
İnsanları taklit ederek çeşitli kılıç teknikleri öğrenen maymunlar

Roronoa Zoro bunu görünce oldukça şaşırır. Babunlar onun kılıç stillerini sanki o stilde ustaymışçasına kullanabiliyorlar. Babunların Santoryu teknikleri üzerinde ne kadar çalıştırlar bilmem ama gerçekten bu stil onlarda sırıtmıyordu.

Sonrasında bir sonraki maceralarının gerçekleşeceği adaya yani Punk Hazard'a giderler.
Sonrasında bir sonraki maceralarının gerçekleşeceği adaya yani Punk Hazard’a giderler.

Time-skip gerçekleştikten sonra tayfa bir araya geliyor bilginiz üzere. 2 yılın ardından tayfa üyeleri sözleştikleri yer olan Sabaody Takımadaları’na gidip buluşurlar. Oradan Balıkadam Adası’na doğru yola çıkarlar. Sonrasında bir sonraki maceralarının gerçekleşeceği adaya yani Punk Hazard’a giderler.

Kinemon ise 2. hamlesini yapıyor ve alevleri ikiye ayırıyor.
Kinemon ise 2. hamlesini yapıyor ve alevleri ikiye ayırıyor.

Luffy ve Tayfası Kinemon İle Tanışır

Luffy ve tayfası Punk Hazard’da Tilki Alevi Kinemon ile karşılaşır. Bir nevi Wano Arc’ın temelleri aslında burada atılıyor. Burada başlarına bir sürü karışıklık geliyor. Tayfa Kinemon ile dost oluyor. Başlarına gelen sorunları birlikte çözmek istiyorlar.

Kinemon o sırada alevleri keserken Roronoa Zoro'da buna şahit olmuştu
Kinemon o sırada alevleri keserken Roronoa Zoro’da buna şahit olmuştu

Caesar Clown adlı bir bilim adamı çeşitli deneyler ile bir yaratık meydana getiriyor. Bunun adı Smiley. Smiley ile karşı karşıya kalan ekip onu aşamazsa büyük bir sorunla karşı karşıya kalacakken Tilki Alevi Kinemon öne çıkıyor ve kılıç stili ile onu kesiyor. İlk kılıç darbesiyle alev alan Smiley, bir anda alev topuna dönüşüyor. Kinemon ise 2. hamlesini yapıyor ve alevleri ikiye ayırıyor. Kinemon o sırada alevleri keserken Roronoa Zoro’da buna şahit olmuştu.

Punk Hazard Arc’ından sonra tayfa Dressrosa’ya geçiş yapıyor. Oradan tayfanın yarısı Zou adasına gidiyor. Sonra tayfanın geri kalanı da Zou’ya geçiş yapıyor. Tüm planlar yapılıyor. Ekibin yarısı Whole Cake Island’a yani Bütün Kek Adası’na gidiyor. Çünkü Sanji gerekli sebeplerden dolayı tayfayı terk etmek zorunda kalmıştı. Ekibin diğer yarısı da Wano’ya gitti. Whole Cake Island Arc’dan sonra tayfanın geri kalanı, tayfanın diğer yarısı ile bir araya gelmek için Wano’ya gider.

One Piece Chapter 1000: Gomo Gomo No Red Rock

Kinemon'un Kitsunebiryuu Homurasaki saldırısı ile Prometheus'u ortadan ikiye böler.
Kinemon’un Kitsunebiryuu Homurasaki saldırısı ile Prometheus’u ortadan ikiye böler.

Ufak tefek savaşlardan sonra büyük savaş gelip çatar. Süper Nova’lar Yonkou’lara karşı. One Piece Manga 1000. sayısında Luffy’nin Gomu Gomu No Red Rock saldırısında şahit olduk. Manganın 1001. sayısında ise Big Mom Prometheus ile Luffy’e doğru saldırırken Zoro araya girer. Kinemon’un “Kitsunebiryuu: Homurasaki” saldırısı ile Prometheus’u ortadan ikiye böler. (Daha Önce Brook, Zeus’u ikiye bölmüştü hatırlarsanız.)

Manganın 1001. sayısında ise Big Mom Prometheus ile Luffy'e doğru saldırırken Zoro araya girer.
Manganın 1001. sayısında ise Big Mom Prometheus ile Luffy’e doğru saldırırken Zoro araya girer.

Buradaki bu ayrıntı aslında Rorona Zoro’nun Kuraigana Adası’nda babunlarla aldığı eğitime bir göndermedir. Daha önceki (512. ve 515.) bölümlerde babunların insanları ve dövüş tekniklerini taklit ettiğini görmüştük. Yukarıda da bundan bahsettim. Rorona Zoro bu stile hakim bir şekilde saldırıyı başarıyla gerçekleştirir.

Rorona Zoro bu stile hakim bir şekilde saldırıyı başarıyla gerçekleştirir.
Rorona Zoro bu stile hakim bir şekilde saldırıyı başarıyla gerçekleştirir.

Böyle güzel ayrıntıları gördükçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Eğer sizlerin fark ettiği durumlar varsa bizlere bunu yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]