Zoro, Enma İle Kaido'ya Daha Fazla Hasar Verebilir
One Piece: Zoro'nun Enma'sının Oden'in Varlığını Yaymasının Nedeni
içinde ,

One Piece: Zoro ‘nun Enma ‘sının Oden’in Varlığını Yaymasının Nedeni

Zoro, Enma İle Kaido’ya Daha Fazla Hasar Verebilir

Big Mom, Zoro ‘nun kılıcıyla ilgili garip bir şey hissederken, Kaido da Zoro’nun katanasında Oden’in varlığını hissediyor. Nedeni Enma ‘nın önceki sahibinde yatıyor.

En Kötü Neslin Kaido ile savaşan beş üyesinin sayısız saldırılarına rağmen, yalnızca Zoro ona ciddi hasar vermeye yaklaşır. Yelkencilik ve korsanlık dünyasında geçen Eiichiro Oda’nın One Piece‘sinde pek çok kılıç dövüşü ve göğüs göğüse dövüş var. Hayranların en sevdiği ana karakterlerden Roronoa Zoro, üç kılıçla kullanılan bir kılıç stili olan Santoryu’yu uyguluyor. Kılıç becerilerini geliştirme tutkusu çocukluğuna kadar uzanıyor. Çocukluğundaki hırsı sayesinde Kuina ile karşılaşıyor. Düelloda herkesi yenerken Kuina’ya karşı hep kaybetmiştir. Galibiyete yakınlaşmak için kullandığı kılış sayısını arttırmıştır ama fazla katana fazla engel getirdiği için kılıç sayısını üçe düşürmüştür. Çoğu kılıç utası bir kılıcı bile istediği gibi kullanıp savuramazken üç kılıç kullanmak gerçekten insanüstü bir güç gerektirir.

Dükkanın sahibi Zoro'nun Sandai Kitetsu'nun lanetini yendiğini gördükten sonra, ailesinin yadigarı Yubashiri'yi ona devretmeye karar verir.
Dükkanın sahibi Zoro’nun Sandai Kitetsu’nun lanetini yendiğini gördükten sonra, ailesinin yadigarı Yubashiri’yi ona devretmeye karar verir.

Santoryu uygulaması, Zoro’nun elinde en az üç kılıç olmasını gerektirir. Ancak bu kılıçlar vasat olamaz. Arlong Park Arcı sırasında Zoro, normal kılıçları bir kez kullanarak kırar. O zamandan beri çok daha güçlü olduğu düşünüldüğünde, daha iyi olmak için daha iyi kılıçlara da ihtiyacı var. Serinin en güçlü karakterlerinden biri olan Dracule Mihawk, Zoro ile kavga ettiğinde sahip olduğu katanalarından ikisi düello esnasında kırılır. (Tabii o sıralar haki daha ortaya çıkmamış.) Daha sonra Loguetown’da yenilerini satın alır. Loguetown’daki katana dükkanından aldığı kılıçlar: Yubashiri ve Sandai Kitetsu’dur. Dükkanın sahibi Zoro’nun Sandai Kitetsu’nun lanetini yendiğini gördükten sonra, ailesinin yadigarı Yubashiri’yi ona devretmeye karar verir. Ancak, Yubashiri sonunda yok edildi ve yerini Wano Ülkesinin ulusal bir hazinesi olan Shusui aldı.

Zoro’nun Enma’yı Taşıdığı Fark Edilir

Loguetown'daki katana dükkanından aldığı kılıçlar: Yubashiri ve Sandai Kitetsu'dur.
Loguetown’daki katana dükkanından aldığı kılıçlar: Yubashiri ve Sandai Kitetsu’dur.

Zoro, Kaido’yu kesmek için Flying Dragon Blaze’i kullandığında Kaido, Oden’ın kılıcının (Enma) içindeki varlığını hisseder. Bunun nedeni, Zoro’nun şu anda kullandığı kılıçlardan biri olan Enma’nın aslen Kozuki Oden’a ait olmasıdır. Sadece bu değil, en güçlü canavar Kaido’yu yaraladığı bilinen iki silahtan biri. Oden’in kızı Kozuki Hiyori, Wano’da kalması için Shusui’nin yerine Zoro’ya Enma’yı almasını söylemiştir. Zoro, Enma’yı kullanmayı başarır.

Kaido, Zoro'nun saldırısı sırasında Oden'in aurasını algılamadan önce, Big Mom Zoro'nun kılıcında bir sorun olduğunu çoktan sezmiştir.
Kaido, Zoro’nun saldırısı sırasında Oden’in aurasını algılamadan önce, Big Mom Zoro’nun kılıcında bir sorun olduğunu çoktan sezmiştir.

Kaido, Zoro’nun saldırısı sırasında Oden’in aurasını algılamadan önce, Big Mom Zoro’nun kılıcında bir sorun olduğunu çoktan sezmiştir. Tam yerini belirleyemese de, Zoro’nun saldırısına dikkat etmesi için Kaido’yu uyarır. Doğrusu, Enma’nın güçlü bir kılıç olması sadece bir unvandan dolayı değildir. Enma, kullanıcısının Silahlanma Haki’sini kendine çekme konusunda benzersiz bir özelliğe sahiptir ve bu da kapsamlı bir şekilde kesmesine izin verir. Bununla birlikte, Enma’yı evcilleştirme ve Haki’yi tekrar kılıca akmaya zorlama olasılığı olduğu da belirtildi. Bu başarıldığında, Enma’nın seviyesi yükseltilebilir. Hazan Suyu gibi bir kara kılıç olması muhtemel.

Zoro, Kaido’ya Daha Fazla Hasar Verebilir

Zoro, Oden'in kılıcını kullanarak, Oden'in Kaido'ya verdiği hasardan daha fazlasını verebilir.
Zoro, Oden’in kılıcını kullanarak, Oden’in Kaido’ya verdiği hasardan daha fazlasını verebilir.

Luffy, Law, Kid ve Killer’in birlikte Kaido ile savaşmakta zorlandığı göz önüne alındığında, Enma bu savaş için bir koz olduğunu kanıtlar. One Piece aynı zamanda karakterlere orta savaşta güç verme (power up) becerisine sahip olduğundan, Zoro’nun Haki’yi kısa bir süre için de olsa Enma’da kullanma şansı vardır. Bu gerçekleşirse, Zoro, Oden’in kılıcını kullanarak, Oden’in Kaido’ya verdiği hasardan daha fazlasını verebilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]