Titans 2. Sezon Başladı
Titans 2. Sezon Başladı
içinde ,

Titans 2. Sezon Başladı

Titans 2. Sezon Başladı

Titans 2. Sezon 1. Bölüm

Çizgi roman serilerinde Marvel ile sürdürdüğü rekabet ile bilinen bünyesinde Batman ve Süperman gibi süper kahramanları barındıran DC’nin, geçtiğimiz dönemde gene çizgi romanlarından uyarlanan bir dizisi daha hayata geçirildi. Daha öncesinde animasyon olarak bir kaç kez hayata geçirilen Titans, bu sefer normal TV dizisi olarak hayata geçirildi.

Daha öncesinde animasyon olarak bir kaç kez hayata geçirilen Titans, bu sefer normal TV dizisi olarak hayata geçirildi.
Daha öncesinde animasyon olarak bir kaç kez hayata geçirilen Titans, bu sefer normal TV dizisi olarak hayata geçirildi.

Titans bilindiği üzere gençlerden kurulu bir süper kahrman ekibidir. Çizgi roman serilerinde ekip üyeleri genellikle farklılık göstermiştir. Dizide ekip Starfire, Rave, Dick Grayson ve Beast Boy’dan oluşuyor. Birinci sezonunda olumlu tepkiler alan dizi 2. sezon için onayı almıştı ve çekimlere başlanmıştı.

DC’nin Titans dizisinin 2. sezonu 6 Eylül 2019  Cuma günü yayınlandı ve dizinin 2. sezonu start almış oldu. Titan 2. sezon 1. bölümde kısa bir sahne olsa dahi Superman için yapılan bir göndermeye şahit olduk.

Titans grubu genç olmalarının da verdiği acemilikle kendilerini bulma arayışı içinde bir araya gelen bir ekibin daha doğrusu toplumdan dışlanan gençlerin hikayesini izleyenlere sunuyor. Bu grup bir ekip olarak hareket etmeye birbirlerine yardımcı olmaya ve ileride Justice League üyeleriyle aynı konuma gelmeye çalışan genç kahramanların savaşını yansıtacak ya da yansıtmaya çoktan başladı. Çünkü ilk sezonun sonunda gelen tepkiler oldukça olumluydu. Bu da bu diziyi başarılı DC uyarlamaları arasına sokmaya yeter de artar.

Hikayenin 2. kısmında olaya Batman ve Deathstroke ağır topların katılması heyecanı artırmış gibi duruyor.

Hikayenin 2. kısmında olaya Batman ve Deathstroke ağır topların katılması heyecanı artırmış gibi duruyor.

Titan 1. sezonun yayınlanmasından dolayı ister istemez 2. sezon için beklentiler bayağı büyüdü. Hikayenin 2. kısmında olaya Batman ve Deathstroke ağır topların katılması heyecanı artırmış gibi duruyor. Bakalım bu beklentileri yeni Bruce Wayne olacak olan daha öncede Game of Thrones  dizisinde de rol alan Iain Glen karşılayabilecek mi? Yayınlanacak olan bölümlerde bunu hep birlikte göreceğiz.

2. sezon için paylaşılan sahne nabızları biraz yükseltmiş gibi duruyor. Ayrıca yayınlanan diğer sahnelerde yer alan Superman göndermesi ise ayrı bir heyecan dozajı verdi dizinin takipçilerine.

1. sezondan hatırlayacağınız gibi kahramanlar Gar, Dick ve Raven’ı kurtarabilmek adına bir araya gelecek.
1. sezondan hatırlayacağınız gibi kahramanlar Gar, Dick ve Raven’ı kurtarabilmek adına bir araya gelecek.

1. sezondan hatırlayacağınız gibi kahramanlar Gar, Dick ve Raven’ı kurtarabilmek adına bir araya gelecek. Raven’ın babası olan Trigon tarafından ele geçirilen ve bir tür güç alanına hapsedilen kahramanların yardımına ise ilk bölümden tanıdığımız Dove ve Hawk yetişecek. Bu ikili kolay bir görev olarak görseler de Starfire’ın durumu açıklaması üzere Hank, bu görevin üstesinden gelebilmeleri için yıkıcı bir güce ihtiyaçları olduğunun farkına varır. Bu yıkıcı güç için önerisi de Superman’dir. Durumu özetlemek için en güzel örnek Superman olacağından bunu dile getiriyor. Çünkü karşılarındaki kötünün gücü onları korkutmuş olsa gerek ki bu örneği veriyor. Dizide direk olarak bu ismin telaffuz edilmesi ilerleyen bölümlerde bir sürprizle karşılaşacağımızın sinyalini veriyor olabilir. İster Superman olsun isterse Batman, biz bu ekibi sevdik. Aynı heyecanı 2. sezon içinde verebilsinler bu bize yeter. Batman ile Superman’i görmeyelim demiyorum ama tüm beklentiler bu iki ağır toplar üzerine kurulmasın istiyorum. Sonuçta Titans ekibinin kendi ayrı hikayesi ve bu ekibin kendi görevleri var. Dizide Superman ve Batman’in devamlı şekilde olması ana karakterleri geri plana atar ve bu durum beklentileri karşılamak adına dizinin orjin hikayesinden sapmasına neden olabilir. Umarım çizgi roman evrenlerinden bu tip uyarlamalar daha fazla olur ve çizgi roman okumaktan aldığımız hazzı izleyerek de farklı bir noktaya taşıyabiliriz. İyi bloglar dilerim

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. eleştiri denildiğinde insanların aklında direk olumsuz çağrışımlar geliyor. halbuki eleştiri olumsuz bir şey değildir. ne artı(+) ne de eksi(-) nötr bir durumdur. olumlu ve olumsuz eleştiri vardır ama insanlar pozitif karakterlere sahip değiller bu yüzden hep olumsuz şekilde eleştiriler yaptıkları için bu durum hep böyle algılanıyor. sırf bu konu hakkında bile bir dönem yazı yazmayı düşündüm. iyi bloglar

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]