Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm: Eren Yeager, War Hammer Titan'ı Yiyor!
Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm: İncelemesi ve Analizi
içinde , ,

Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm: İncelemesi ve Analizi

Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm: Eren Yeager, War Hammer Titan’ı Yiyor!

Attack On Titan Bölüm #66: Taarruz

Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm yayınlandı. Attack On Titan 4. Sezon 6. Bölümde Porco’nun titanı hasar alınca bir anda korku içinde kaçmaya çalışıyordu. Paradis Survey Corps ekibi üzerine üşüşünce izleyenler Porco’nun öleceğini düşünmüş olabilir ama yardımına Pieck (Cart Titan) yetişiyor. Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm : İşler kızışıyor!!!!

Taşıyıcı Dev, yani Pieck'in üzerine konumlandırılmış makineli tüfekler Survey Corps'a hareket alanında kaçmalarını engelleyecek hızda mermiler atabiliyor.
Taşıyıcı Dev, yani Pieck’in üzerine konumlandırılmış makineli tüfekler Survey Corps’a hareket alanında kaçmalarını engelleyecek hızda mermiler atabiliyor.

Survey Corps’un yeni oyuncaklarına geçen bölümde tanık olduk. Bu sefer Marley’in yeni oyuncaklarını görüyoruz. Taşıyıcı Dev, yani Pieck’in üzerine konumlandırılmış makineli tüfekler Survey Corps’a hareket alanında kaçmalarını engelleyecek hızda mermiler atabiliyor.

Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm: Lara’nın Bilinci Geri Dönüyor

Lara'nın War Hammer Titan ile bağlantısı koptuğu için bilinci bedenine geri dönüyor.
Lara’nın War Hammer Titan ile bağlantısı koptuğu için bilinci bedenine geri dönüyor.

Eren, Lara Tybur’ın içinde olduğu kozayı elinde tutuyor. Lara’nın War Hammer Titan ile bağlantısı koptuğu için bilinci bedenine geri dönüyor. Lara Tybur yeniden titanının sahip olduğu güçle Eren’e saldırıyor.

Lara Tybur yeniden titanının sahip olduğu güçle Eren'e saldırıyor.
Lara Tybur yeniden titanının sahip olduğu güçle Eren’e saldırıyor.

Savaşın bir anlığına gidişatının Paradis halkının lehine doğru gittiğini düşünsek de bundan tam olarak emin olamıyoruz. Her iki taraftan da hamleler geliyor. Biri atak yapacakken diğer taraf o kişinin atağını etkisiz kılıyor. Bu da mevcut gerilimi bir hayli artırıyor. Bir iki bölümde durağanlaşan anime birkaç sahnede aksiyonun doruklarına çıkıyor. Hayranlar bu noktada biraz şaşkına dönmüş olabilir. Bu tip olaylar animelerin yapı taşı gibidir ama Attack On Titan 4. sezon da yazar olayı gerçekten çok çekişmeli ele almış.

Lara Tybur Tekrar Atağa Geçiyor

Lara'nın saldırısına karşın Eren Jaeger/Yeager, sertleşme gücü ile yerden çıkan kazığın ölümcül hasar verebilecek kısmını durduruyor.
Lara’nın saldırısına karşın Eren Jaeger/Yeager, sertleşme gücü ile yerden çıkan kazığın ölümcül hasar verebilecek kısmını durduruyor.

Lara’nın saldırısına karşın Eren Jaeger/Yeager, sertleşme gücü ile yerden çıkan kazığın ölümcül hasar verebilecek kısmını durduruyor. Gerçekten iyi bir Attack On Titan takipçisiyseniz bu sahneler yutkunmanıza sebep olabilir. Gerçekten seri hamleler yapılırken bu hamleler karşılığında seri defanslar görüyoruz.

Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm : Savaş alanına Beast Titan giriş yapar. Bildiğiniz en hasar verici güçler şuan bu noktada toplanıyor. İhtişamlı bir savaş olacağının sinyallerini veriyor. İki tarafın da tek isteği karşı tarafı yok etmek. Ama buradaki nedenlere bakılırsa, Paradis Adası halkının arzusu daha insani geliyor. Çünkü dizide başından beridir, planlı bir şekilde algı operasyonuyla kendi insanını kendi insanına kırdırmanın peşinde koşan bir ulusun entrikaları yüzünden yaşanan dramı gösteriyor. İkiye bölünmüş ve ayrı düşmüş bir ırk görüyoruz. İkisi de birbirini yok etmek istiyor. Ancak olan bitenin arkasında yatan gerçeklerden iki taraf da bir haber. İki tarafında istekleri masumane gibi. Çünkü yaşadıkları hayatlara şahit olunca iki tarafa da ister istemez hak veriyorsunuz. Ama biraz daha derine inince kirli bir oyuna şahit oluyoruz. İşte şu anda yaşanan bu çetin savaş, o kirli oyunun sonucunda yaşananlardan birisi.

Falco’yu Korumak İsteyen Reiner Braun Yorgun Düşer

Bu hamle sonucunda, onu bitkin düşmüş bir halde görüyoruz.
Bu hamle sonucunda, onu bitkin düşmüş bir halde görüyoruz.

Reiner Braun’un Eren’in Attack Titan’a dönüşmeden önce can havliyle Falco’yu korumak adına hamlesini görüyoruz. Bu hamle sonucunda, onu bitkin düşmüş bir halde görüyoruz. Ara sahnelerde Falco’nun ne yapacağı hakkında net bir izlenim verilmiyor. Falco gerçekten barış mı istiyor yoksa Paradis halkını yok etmek mi? Falco’nun sahneleri çok belirsiz ilerliyor.

Attack On Titan 4. Sezon 7. Bölüm : Eren, Lara Tybur’ın kozasının kristalini kıramıyor. Bunun sonucunda bu kristalin Annie’nin kristaliyle aynı olduğunu kanısına varıyor.

Staj Bölgesi’nde yaşayan Eldianlılar, Paradis halkının burada sıkışıp kaldığını düşünüyor. Çünkü teçhizatlarının belirli bir kullanım sonrasında yenilenmesi gerekiyor ve onlar evlerinden çok uzaktalar. Bu durum gerçekten rakibi düşmanı karşısında aciz bırakabilir.

Armin Arlert Colossal Titan’ı ile Birlikte Güzel Bir Giriş Yapar

Denizciler küçük tahta bir botta birini görürler.
Denizciler küçük tahta bir botta birini görürler.

Ama dediğim gibi iki taraf da birbirinin hamlesine karşılık yeni bir hamleyle karşılık veriyor. Marley gemileri kuşatma yapmak için gelirken. Denizciler küçük tahta bir botta birini görürler. O kişi tanıdık biri olsa da yaşanan time-skipden dolayı biraz yabancı gelebilir. O kişi Armin Arlert. Bildiğiniz üzere Armin, Paradis’te Bertholdt’un Colossal Titan’ını ondan almıştı. Tam o sırada Armin, Marley filosu olan bitenden habersizken dönüşüm geçirir ve muazzam bir patlama yaşanır. Bu görüntü gerçekten Japonya’da yaşansa yeni yıl kutlaması yapılıyor sanabilir. Neyse şaka bi yana, Armin gerçekten çok iyi bir girişle kendini göstermiş oldu.

Yaşanan patlamadan dolayı Marley’in ağır toplarının (Jaw, Cart ve Beast Titan) dikkati dağılır. O sırada Levi Ackerman, Beast Titan’ın ensesine hamle yapar ve Beast Titan Komutan Magath, Falco ve Gabi’nin gözleri önünde yere yığılır. Levi son hamlesini de yaparak Beast Titan’ın ensesini patlatır.

Yine Survey Corps'tan taktiksel bir hamle daha gelir. Sasha Taşıyıcı Zırhlı Birliği'nden Carlo'nun alnın çatından vurur.
Yine Survey Corps’tan taktiksel bir hamle daha gelir. Sasha Taşıyıcı Zırhlı Birliği’nden Carlo’nun alnın çatından vurur.

Eldianlı Titanlar Bir Bir Düşer

Yine Survey Corps’tan taktiksel bir hamle daha gelir. Sasha Taşıyıcı Zırhlı Birliği’nden Carlo’nun alnın çatından vurur. Buna sinirlenen Pieck, Sasha’ya doğru koşmaya başlar. Gardını indiren Cart Titan’a Survey Corps yeni bir saldırı daha yapar.

Gardını indiren Cart Titan'a Survey Corps yeni bir saldırı daha yapar.
Gardını indiren Cart Titan’a Survey Corps yeni bir saldırı daha yapar.

Yaşanan saldırısı sonrası verilen hasar yine muazzamdır. Sahne geçişleriyle Eldianlı titan kullanıcılarının birer birer devrildiğini görüyoruz.

Aynı durum Paradis Adası’nın duvarları içerisinde yaşandığında Eldianlı titan kullanıcıları hiç acımamıştı. Ve şu an aynı durumla karşı karşıyalar. Ama Survey Corps hamle yaparken ya da yaptıktan sonra olanlar yüzünden vicdan muhasebesi yapıyor.

Jaw Titan’ın Pençeleri Lara Tybur’ın Kristal Kozasına Hasar Verir

Jaw Titan'ın pençesi kozaya gelir ve Eren'in veremediği hasarı verir.
Jaw Titan’ın pençesi kozaya gelir ve Eren’in veremediği hasarı verir.

Jaw Titan kaçma manevralarıyla Eren’e saldırır. O sırada Eren’e birbiri ardına pençeler savuran Jaw Titan’ın saldırılarını savunmak için Eren, elindeki Lara’nın kozasını savurur. Jaw Titan’ın pençesi kozaya gelir ve Eren’in veremediği hasarı verir. O anda Eren ne yapması gerektiğini anlar.

Eren, bunun verdiği acıyla bağıran Jaw Titan'ın ağzına Lara Tybur'ın kristal kozasını yerleştirir.
Eren, bunun verdiği acıyla bağıran Jaw Titan’ın ağzına Lara Tybur’ın kristal kozasını yerleştirir.

Survey Corps zeplini havada görülür. Jaw Titan, zepline doğru hamle yapar. Araya Mikasa girer ve Jaw Titan’ın bacaklarını keser. Bu saldırı sonucunda Jaw Titan savrulur. Eren aklındakini gerçekleştirmek için bir fırsat bulmuştur. Eren, Jaw Titan’ın geriye kalan iki uzvu olan kollarını koparıp fırlatır. Eren, bunun verdiği acıyla bağıran Jaw Titan’ın ağzına Lara Tybur’ın kristal kozasını yerleştirir. Amacı onu Jaw Titan’ın çenesiyle parçalamaktır. Ve nihayet bunu düşündüğü şekilde yapar. Artık War Hammer Titan’ın gücü Eren Jaeger/Yeager’e aittir.

Ve… Reiner Braun Giriş Yapar

Bu bağırışlar sonucunda Reiner, Armored Titan'a dönüşür.
Bu bağırışlar sonucunda Reiner, Armored Titan’a dönüşür.

Jaw Titan’ı da öldürmek için harekete geçen Eren, onu kaldırıp yere vurmaya başlar. O sırada Gabi ve Falco yarı baygın halde olan Reiner’e onlara yardım etmeleri için bağırırlar. İyice bitkin düşen Jaw Titan’ı kavrayan Attack Titan (Eren), onun ensesini ısırıp Jaw Titan’ın gücünü ele geçirmek için harekete geçer. Reiner’ın yarı baygın halde kendi kendine konuştuğunu görürürüz. Falco ve Gabi’nın bağırışları sonucunda Reiner, Armored Titan’a dönüşür. Bu noktada bölüm biter.

Çoğu hayran bir önceki bölümlerin durgun ve aksiyonu az olduğu için bir nevi şikayet eder gibiydi. Sanki bu bölüm o hayranların istek ve arzularına bir cevap niteliğinde olmuş. Tüm ağır (badass) karakterlerin art arda çıkması ve sahnelerin güzelliği Attack On Titan 4. sezon 7. bölümü şu anda 4. sezonun parlayan yıldızı yaptı diyebilirim.

Marley tarafında savaşan Eldianlılar çok fazla hasar aldı. Hem titan kullanıcıları hem de sivil halk perişan oldu. Bir sonraki bölümde Paradis halkından da kayıplara şahit olabiliriz. Durumu eşitlemek adına böyle bir sahne yaşanabilir. O yüzden fazla havaya girmemek lazım. Savaş en tepeye tırmanmış durumda. Gelecek bölümde durum biraz sakinler ve iki taraf da plan yapmak için girişimlerde bulunur. Yaşanan kayıpların verdiği acı ve üzüntü ile daha iyi ve sağlam planlar yapmak zorundalar. Bakalım ilerleyen bölümler beklediğimiz gibi olacak mı? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]