Attack On Titan 4. Sezon War Hammer Titan'ın Gizli Sırlarını ve Sahip Olduğu Güçlerini Açıkladı
Attack On Titan: War Hammer Titan'ın Geçmişi ve Güçleri Açıklandı
içinde , ,

İnanılmazİnanılmaz

Attack On Titan: War Hammer Titan’ın Geçmişi ve Güçleri Açıklandı

Attack On Titan 4. Sezon War Hammer Titan’ın Gizli Sırlarını ve Sahip Olduğu Güçlerini Açıkladı

War Hammer Titan / Savaş Çekici Titan

Attack on Titan 4. sezonun son bölümü nihayet War Hammer Titan’ı tanıtıyor, ancak bu sıra dışı savaşçı titan hangi güçlere sahip?

Attack On Titan 4. sezonda karakterin ilk çıkışından sonra War Hammer Titan hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Attack On Titan hikayesi başladığında, sergilenen titanlar neredeyse tamamen akılsız çıplak devler, ellerine geçen canlı kurbanları yemeye oldukça kararlı. Bazıları titanları değiştiren insanlar olarak bilinir ve orijinal Dokuz Titan‘dan birine sahiptir. Eren Jaeger/Yeager, babası Grisha Jaeger/Yeager’den Attack (Saldırgan Titan) ve Founding Titan (Kurucu Titan)’ı miras aldı. Annie Female Titan (Dişi Titan)’dır. Reiner “Brock Lesnar” Braun Armored Titan (Zırhlı Titan)’ı elinde tutuyor. Armin Colossal Titan (Muazzam Titan)’ı Bertholt’tan aldı. Zeke Beast Titan (Canavar Titan) ile başı çekiyor. Porco Jaw Titan (Çene Titan)’dır. Ve son olarak da Pieck’in Cart Titan (Taşıyıcı Titan)’ı var.

Attack On Titan 4. sezonuna girerken, yalnızca War Hammer Titan’dan bahsedildi. Ancak Eren’in Marley’e savaş ilan etmesi ve kaotik bir Eldian Staj Bölgesi’nin ortasında War Hammer Titan ile karşılaşmasıyla büyük sır perdesi ortadan kalktı. Dokuz Titan’ın her üyesi gibi, War Hammer Titan/Savaş Çekici Titan da benzersiz ve güçlü yeteneklere sahiptir. Ancak benzerleri arasında bile bu savaşçının becerileri alışılmadık türden. Eren ve Misaka’yı tamamen hazırlıksız yakalar.

Ancak Attack On Titan 4. sezon, War Hammer Titan'ın gerçek sahibinin Eren, Marley'e saldırmaya başladığında gerektiği gibi savaşa atılan küçük kız kardeşi olduğunu bizlere net bir şekilde gösterdi.
Ancak Attack On Titan 4. sezon, War Hammer Titan’ın gerçek sahibinin Eren, Marley’e saldırmaya başladığında gerektiği gibi savaşa atılan küçük kız kardeşi olduğunu bizlere net bir şekilde gösterdi.

Willy Tybur’un açıkladığı gibi, War Hammer Titan, uzun zamandır Marley’de kendi türlerine sırtını dönerek yüksek sınıf statüsü kazanan Eldianlı soylu Tybur Ailesi tarafından kontrol ediliyor. Reiss ailesinin Kurucu Titan’ı gibi, Tybur Ailesi de her neslin alıcısına selefini yedirerek War Hammer’ın kendi soyunda kalmasını sağlar. Marley’in diğer titan sahipleri kişiler asker olarak kullanılırken, Savaş Çekici Titan savaş alanından uzak tutulur. Tybur Ailesi, titanın kullanıcısının kimliğini gizli tutacak kadar ileri gider. Ailenin lideri olarak, çoğu kişi War Hammer Titan’ın Willy’nin kendisi olmasını bekliyordu. Ancak Attack On Titan 4. sezon, War Hammer Titan’ın gerçek sahibinin Eren, Marley’e saldırmaya başladığında gerektiği gibi savaşa atılan küçük kız kardeşi olduğunu bizlere net bir şekilde gösterdi.

War Hammer Titan’ın Kullanıcısı Bir Koza İçerisinde Bulunuyor

Dokuz Titan’ın diğer tüm üyelerinden büyük bir farkla, War Hammer Titan’ın kullanıcısı, titanın bedenin ayrı noktalarda oluyor. O an alıyoruz ki titanı kullanan kişinin vücudunu saran bir kozadan başka bir şey değil. War Hammer, gizli bir saklanma yerinden (genellikle yeraltında oluyor bu) kullanıcısı tarafından yönetiliyor. War Hammer Titan’ın dev formu yer üstündeyken kullanıcının fiziksel bedeni yer altında oluyor. Canavar Titan’a ve Taşıyıcı Titan’a benzer şekilde, suratı gizlenmiş, konuşma yeteneğine ve uzun uzuvlara sahip, çılgına dönmüş bir titandır.

Bu durum çok fazla darbe alınca Attack Titan'ı terk eden Eren'e göre büyük bir avantaj sağlar.
Bu durum çok fazla darbe alınca Attack Titan’ı terk eden Eren’e göre büyük bir avantaj sağlar.

Titanın kullanıcısı, War Hammer’ın ensesinde olmadığından, bu titan herhangi ölümcül bir hasar görmeden küçük hasarlarla enseye yapılan saldırıları atlatabilir. (Böyle de oldu zaten.) Kullanıcının bedenini muhafaza edildiği koza sağlam kaldığı sürece, War Hammer’ın uzaktaki gövdesi defalarca kendini yenileyebilir. Bu da onu ensesini koruması zahmetinden kurtarır. Bu durum çok fazla darbe alınca Attack Titan’ı terk eden Eren’e göre büyük bir avantaj sağlar.

bu titan yerde oluşturduğu sivri kazıklarla, mızraklarla ve engellerle girdiği savaşı kazanabilir.
bu titan yerde oluşturduğu sivri kazıklarla, mızraklarla ve engellerle girdiği savaşı kazanabilir.

Diğer Titanlar (örneğin, Attack, Armored ve Female) da sertleştirme gücünü kullanabilse de, Savaş Çekici Titan bu alanda çok daha çok yönlüdür. Sahip olduğu bu güçle, savaşta kullanılabilecek silahlar ve kalkanlar üretebilir. Uzun saplı çekiç, özellikle favoridir. Kullanıcının gerçek bedeni yeraltında kaldığı için, bu titan yerde oluşturduğu sivri kazıklarla, mızraklarla ve engellerle girdiği savaşı kazanabilir. Doğal uzun menzilli saldırı yeteneklerine sahip nadir bir titan örneği.

War Hammer Titan’ın en büyük dezavantajı, yeri fark edilirse çaresiz kalacağı ana kozanın kırılganlığıdır. Kullanıcının sertleştirme koruma kozası ihlal edilirse, Savaş Çekici Titan tamamen yenilme riski altındadır. Belki de bu canavarın neden Marley tarafından savaşlarda kullanılmadığını açıklar. “Her güzelin bir kusuru vardır.” derler. Gerçekten de öyle. War Hammer Titan tek başına büyük dezavantajlarla birlikte gelirken, yetenekleri Dokuz Titan’dan biri tarafından yenildiğinde daha faydalı olacaktır. Savaş Çekici Titan’ı yiyen titan kullanıcısı tüm yararlı sertleştirme yeteneklerini miras alabilir. Bu kullanıcı, yerin altında ki kozanın açığa çıkıp yenilme riski yerine ense kısmında daha iyi muhafaza edilince yenilmez bir titan haline gelebilir. Attack On Titan ayrıca War Hammer’ın sertleştirme becerisinin sınırsız olmadığını ve her titan kullanıcı gibi kendi iradesinin dayanıklılığına bağlı olduğunu doğruluyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]