One Piece: Rocks Korsanları Bir Zamanlar Dünyayı Salladı. Ama Onlara Ne Oldu?
One Piece: Rocks Korsanları Bir Zamanlar Dünyayı Salladı. Ama Onlara Ne Oldu?
içinde ,

İnanılmazİnanılmaz

One Piece: Rocks Korsanları Bir Dönem Dünyayı Sallarken Onlara Ne Oldu?

One Piece: Rocks Korsanları’na Ne Oldu? Rocks D. Xebec Neden Kaybetti?

Rocks Korsanları yeniden mi bir araya geliyor? Big Mom ve Kaido’nun ittifakı, Rocks Pirates (Rocks Korsanları)’in ölümcül mirasını One Piece’in geleceğine taşıyabilir.

One Piece, Big Mom Korsanlarından Hasır Şapkalara kadar korkunç ve güçlü ekiplerle dolu ancak en korkulan ve efsanevi ekiplerden biri Rocks Pirates (Rocks Korsanları)’ti.

Big Mom, Kaido ve Beyazsakal Aynı Gemideydi

Rocks Korsanları arasında bazı tanıdık yüzler vardı: Big Mom, Kaido ve Beyazsakal. Bu üçü, Rocks Pirates dağıldıktan sonra kendi mürettebatına liderlik etmeye devam edecek ve daha sonra Dört Büyük İmparator’dan üçü olacaktı. Ama ekip üyeleri bu kadar harikaysa, neden ortadan kayboldular?

Cevap, Gol D. Roger’ın zamanında, yani 40 yıl öncesinde yatıyor. Rocks Korsanları ‘nın kaptanı Rocks D. Xebec adında bir adamdı. O acımasızdı, Dünyanın Kralı olma hayalinin yolunu açacak herkesi yok etti. Dünya Soylularını yok etmekte tereddüt etmeden, en çok yıkıma ve anarşiye neden olacak yerleri ve insanları hedef alacaktı. Sadece bununla da kalmadı, Dünya Hükümeti’nin unutturmak istediği yasak bilgilerle ilgilendi.

Xebec Liderliğinde Tanınmış Korsanlar Hachinosu Adasında Toplandı

Mevcut hikayeden 40 yıl önce, bir grup korsan, Xebec liderliğindeki Hachinosu adasında büyük bir ekip oluşturmak için bir araya geldi.
Mevcut hikayeden 40 yıl önce, bir grup korsan, Xebec liderliğindeki Hachinosu adasında büyük bir ekip oluşturmak için bir araya geldi.

Rocks Korsanları mürettebatı da aynı derecede acımasızdı. Birbirlerine çok az saygı ve sevgiyle yaklaştılar. Mevcut hikayeden 40 yıl önce, bir grup korsan, Xebec liderliğindeki Hachinosu adasında büyük bir ekip oluşturmak için bir araya geldi. Çok güçlüydüler ve büyük kişilikleri vardı. Bu yüzden sık sık birbirleriyle çatışıyorlardı. Xebec’in onları ekip olarak bir araya getirmesi başlı başına bir başarıydı. Bu durum onun gerçekte ne kadar karizmatik olduğunu gösteriyor. Arkadaşlarından üçünün kendi zorlu mürettebatına liderlik edeceğini düşünürsek, kaptanlarının altında çok şey öğrenmiş olmalılar.

Ne yazık ki, bir komplo vardı. Gol D. Roger, Korsan Kral unvanı için yarışıyordu ve Xebec (Rocks Korsanları), bunun önünde durdu. Xebec, o sırada Roger’ın en büyük rakibi olarak kabul edildi ve bazıları onun Beyazsakal’dan daha büyük olduğunu düşünürdü. Roger’ın mirasını yaratmaya devam edebilmesi için Xebec’in aradan çıkarılması gerekiyordu. Bu yüzden o ve ekibi Monkey D. Garp liderliğindeki Deniz Piyadeleri ile işbirliği yaptı.

Rocks Korsanları God Valley’de seyahat ederken, Denizciler ve Roger’ın ekibi onlara saldırdı. Xebec’in terör saltanatını nihayet sona erdiren bu birlik oldu. Garp’ın Deniz Piyadeleri (Denizci) Kahramanı lakabını da kazanmasının sebebi bu zafer olacaktı.

Xebec, Dünya Hükümeti’nin sırlarını ve tabu konularını çok bildiği için unutulması gerektiğine karar verdiler. Varlığının tüm kayıtları silindi. Denizde geçirdiği süre boyunca onu hatırlayanlar sadece hayattaydı. Ancak eski mürettebatının ondan pek bahsetmediği görülüyor.

Birbirleriyle o kadar çok çatıştılar ki, şimdiye kadar birlikte yolculuğa devam etmemeleri gayet doğal. Big Mom ve Kaido, eski kaptanlarının peşine düşerek dünyayı ele geçirmek için bir kez daha bir araya geldi. Temelde istemeden olsa bile mirasını canlı tutuyorlar. Kendi çıkarlarını gözetmek için bir araya gelmiş olsalar bile dışarıdan gözüken bu.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]