Örümcek Adam Marvel Evreninden Koparıldı
Örümcek Adam Marvel Evreninden Koparıldı
içinde ,

Örümcek Adam Marvel Evreninden Koparıldı

Örümcek Adam Marveldan Ayrılıyor mu?

Spider Man Avengers Filmlerinde Artık Gözükmeyecek mi?

 
Son yıllarda başrolünde Tom Hollan’ın olduğu örümcek adam filmleri Sony ve Disney’in yüzünü güldürmüştü. Marvel evrenine ait olan örümcek adam karakteri 90’lı yıllarda Marvel’in iflasın eşiğine gelmesi ile birlikte X-Men ve Fantastic Four ile satış listenine konulmuştu.

O dönem X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin haklarını Fox satın almıştı. Spider Man’i ise Sony almıştı. Iron Man ile çıkışa geçen Marvel’i ilerleyen senelerde Disney satın aldı. Devamında Marvel filmleri gelmeye başladı ve bu filmler gişeleri alt üst ederek Disney’i güzel bir başarıya ulaştırdı.

Disney ve Sony ortaklığı sonucunda çekilen Örümcek Adam filmleri son dönemde gişede film sahiplerine güzel paralar kazandırdı. Geçtiğimiz günlerde Sony ile Disney arasında Örümcek Adam karakterinin film hakları için gerçekleştirilen toplantıda gerçekleşmeyen anlaşma sonrası Disney ve Sony arasında aşılması zor bir kriz yaşandı.

Yaşanan bu  krizde Örümcek Adam karakterinin gelecek senelerde vizyona girmesi beklenen filmlerinde sıkıntı yaşamasına ve Marvel evreninde katıldığı Avengers ekibine veda etmesine neden olacak gibi duruyor.

Önceki filmler için Sony Pictures ve Marvel Studios geçtiğimiz yıllarda Spider Man karakterinin film hakları için özel bir anlaşma gerçekleştirdiler. Bu anlaşmaya göre Örümcek Adam filmlerinin giderlerini Sony Pictures karşılarken, filmin senaryosunu ve filmin yönetmenini Marvel’ın başında olan Kevin Fegie ayarlıyordu. Marvel bu filmlerden gelen gişe hasılatlarından % 5’lik bir kazanç elde ediyordu. Kevin Fegie, Sony’e film maliyetlerinin % 50’sini Marvel’ın karşılamasını teklif etmiş ve bunun karşılığında gişe hasılatının % 50’sini istemiştir. Bu istek ve teklifler doğrultusunda taraflar bir anlaşmaya ulaşamamıştır. Kevin Feige artık Spider Man filmlerinin yapımcılığını üstlenemeyecek ve yapımın üst kadrosunda yer almayacak.

Bunun dışında Sony, gişede gelen başarılardan dolayı Yönetmen Jon Watts ve yıldız Tom Holland’ı gelecek filmler için kadroda görmek istiyor. Anlaşmazlık, Marvel’ın gelecek Avengers filmlerinde Örümcek Adam’ı kadro dışında bırakmasına sebeb olacak. Bu anlaşmazlığın sebebi olarak çıkan haberler Disney’in ileride çekilmesi planlanan Örümcek Adam filmlerinden, %50 ortaklığını istemesinden dolayı olduğunu işaret ediyor.

Umarız ileride iki şirket arasında anlaşma sağlanır ve yeni yeni ısınmaya başladığımız Tom Holland’lı Örümcek Adam serisi son bulmaz. İyi bloglar dileriz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]