Rick and Morty 5. Sezonda Morty'nin Yeni Birini Bulduğunu Göreceğiz
Rick and Morty 5. Sezonda Morty'nin Yeni Birini Bulduğunu Göreceğiz
içinde

Rick and Morty 5. Sezonda Morty’nin Yeni Birini Bulduğunu Göreceğiz

Rick and Morty 5. Sezonda Morty Yeni Birine Mi Aşık Oluyor?

Rick and Morty 5. sezonda Morty yeni bir kadından hoşlanıyor. 2013’te Adult Swim kuşağında yayınlandığı ilk günden bu yana, Dan Harmon ve Justin Roiland’ın bilim kurgu animasyon televizyon dizisi hem reytinglerden hem de eleştirmenlerden olumlu dönüş aldı. Animasyon dizisi bu yıl düzenlenen Emmy’de “En İyi Animasyon Dizi” ödülünün sahibi oldu.

Rick and Morty, esprili mizahı (kara mizah), yaratıcı hikaye anlatımı ve bazen insanlık üzerine çok kasvetli bakış açısına sahip. Yeni sezonun yayınlanmasını bekleyen hayranlar için geçen süre ıstırap verici oluyor. Üçüncü ve dördüncü sezonlar arasındaki ara aslında en uzun verilen araydı. Bu durumun farkında olan dizinin yaratıcıları gelecek sezonların daha erken geleceğini vaat ettiler. Şu anda hayranlar, dizinin beşinci sezonunun gelmesini bekliyorlar. Kısa süre önce erken gelen Rick and Morty fragmanı, dizinin yaratıcılarının erken sezon vaadini yerine getireceklerinin kanıtı gibi.

Morty 5. Sezonda Yeni Birine Mi Aşık Olacak?

Son dijital PaleyFest 2020’de konuşan Harmon, dördüncü sezonda meydana gelen bir olaya dayanan ilginç durum dahil olmak üzere, birkaç Rick and Morty 5. Sezon gelişmesi ile dalga geçti. Harmon’un açıkladığı gibi, beşinci sezon Morty’nin Jessica yerine yeni biri bulduğunu söylüyor (ComicBook.com aracılığıyla):

Beşinci sezonda, Morty’nin Jessica yerine başka bir kadın karakterle ilişkisi olduğu bir bölüm var. Harika bir küçük hikaye ve uzun süredir arkadaşım ve işbirlikçim John Schrab yazdı. [Schrab] doğal bir yönetmenlik içgüdüsüne sahip. O da hassas bir yazar. Tıpkı çok genç bir John Hughes gibi. Onun yaşındaki bir adamın hissetmemesi gereken düzeyde gönül yarası hissediyor. 5. Sezonda Emmy’min gideceği bir bölüm var.

Morty’nin Jessica’yı geride bırakması fikri, aslında dördüncü sezonda, Morty’nin Rick’in yeni icadı “kaydetme noktasını” kullandığı, “The Vat of Acid Episode” (aslında şovun Emmy’sini engelleyen bölümdü) ile filizlenmişti. Kendisi için yeni bir kıza aşık olmayı da içeren mükemmel bir gelecek yaratma düşüncesi, ancak gerçek Rick and Morty tarzında olması lazım. Morty’nin mutlu mükemmel geleceği, kızla olan tüm macerası boyunca kaydetmeyi unuttuğu ve yanlışlıkla başa aldığı için nihayetinde kayboldu. Onunla tanışmadan önceki son kaydetme noktası çok iyi değil açıkçası.

Rick Sanchez 5. Sezon Fragmanında Ağır Yaralanıyor.

İlginçtir ki, kısa süre önce yayınlanan beşinci sezon fragmanında Morty’nin Jessica ile gelişen ilişkisine dair bir ipucu da vardı. Klipte Morty, kendisinin ve aciz durumdaki Rick’in gemileri Dünya’ya düşerken öleceğini düşünüyor ve Jessica’ya veda etmek için onu arıyor. Kısa ve yoğun konuşmaları sırasında, ikisi aslında her zamankinden daha dürüst bir şekilde konuşurlar ve sonunda randevulaşırlar. Bu konuşma, Morty’ye gemiyi ölüm dalışından kurtarıp okyanusa inmesi için güç verir. Ve gemileri suya düşer. Okyanusa iniş yaptıktan sonra Rick’in eski düşmanı Mr. Nimbus ortaya çıkar.

Animasyondaki Jessica sahnesinin Harmon’ın yeni sözlerinde atıfta bulunulan aynı bölümde yer alıp almayacağı hala belirsizliğini koruyor. Ancak her iki durumda da 5. sezon, Morty’nin Jessica ve onunla olan ilişkisi hakkındaki hislerine daha çok odaklanacak gibi görünüyor. Morty’nin yeni aşkının kim olduğu, onların başına geleceğini ve en önemlisi Rick and Morty’nin sonunda Adult Swim’e döndüğünde hikayenin insan varoluşu hakkında hangi korkunç gerçekleri ortaya çıkardığını görmek ilginç olacak. Cümle biraz uzun oldu ama dizideki içerikleri anlatmaya başlayınca insanın nokta koyası gelmiyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]