Attack On Titan 4. Sezon 17. Bölüme Hızlı Bir Bakış
Attack On Titan 4. Sezon 17. Bölüme Hızlı Bir Bakış
içinde , , ,

Attack On Titan 4. Sezon 17. Bölüm: Judgement İncelemesi

Attack On Titan 4. Sezon 17. Bölüme Hızlı Bir Bakış

Attack on Titan en sonunda 4. sezon 2. part ile kaldığı yerden devam ediyor. Bu destansı serinin 4. sezon 17. bölümünü hızlı şekilde inceledik.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba animesinin en iyi bölümlerinden birini görmekle kalmadık, aynı zamanda Attack on Titan’ın merakla beklenen dönüşü ile de yüzümüze biraz gülümseme geldi.

Devasa anime serisinin dönüşünü merakla bekledik. Attack on Titan 76. bölüm(4. sezon 17. bölüm) yayınlandığında yeni açılış şarkısı çalınca insan heyecanlanmadan edemiyor.

Artık inceleme yazısı yapmasam da bu yazıda Attack on Titan’ın dönüşü şerefine “Judgement” bölümünü hızlı şekilde inceliyoruz.

Her inceleme yazısı bölümü izlemeyenler için potansiyel spoiler taşır. Bu yüzden tekrardan hatırlatayım!

Attack on Titan 4. Sezon 17. Bölümde Neler Oldu?

Hange, Şimşek Mızrağı patlamasıyla korkunç bir şekilde yaralanan Levi’yi kucaklamış yerde oturuyor.

Yeni bölümde ilk sahnede Hange, Floch ve Jaegeristleri görüyoruz. Hange, Şimşek Mızrağı patlamasıyla korkunç bir şekilde yaralanan Levi’yi kucaklamış yerde oturuyor. Dikkatler onun üzerindeyken bir anda yerde yatan Titanın midesinden sıcak buhar çıkarmaya başlar. Bunu fırsat bilen Hange, Levi ile kendini nehre atar.

Jaegeristler dehşet içinde olan biteni izlerken, Zeke, Titan’dan tamamen sağlam şekilde çıktı. Zeke, Gizemli bir kızın, bilinçsizken, ‘Yol’ olduğuna inandığı garip bir yerde vücudunu kumdan inşa ettiğini açıklıyor.

Marley’in Sürpriz Saldırısı Başlar!

Reiner, yenilenmiş asker taburu ile Shiganshina’ya havadan saldırı yaparak herkesi şaşırttı. Bu sürpriz saldırı sırasında Eren kaçmayı reddeder.

Bu arada, Marley, Paradis’e sürpriz bir saldırı başlattı. (Tabi bu bizim için sürpriz olmadı.) Reiner, yeni asker taburu ile Shiganshina’ya havadan saldırı yaparak herkesi şaşırttı. Bu sürpriz saldırı sırasında Eren kaçmayı reddeder. Büyük bir istekle Reiner’a karşı son savaşına girişir. İlk başta başarılı olsa da, hem Zırhlı hem de Çene Titan tarafından Eren’in etkisiz hale getirildiğini görüyoruz.

Jaegeristlerin şehirdeki ODM teçhizatlarıyla çatılarda gezerken, Anti-Titan olan Cart Titan’ın sırtına yükleniyor. Marley’nin gelişmiş makineli tüfeklerini kullanan askerler Jaegeristleri delik deşik ediyor. (Geçenlerde birisi paylaşmıştı. Animelerin uygunsuz olduğuna dair içerikler gördüm. Sonuçta bu animeler bir kategoriye göre sıralanıyor. Bu animeyi yani Attack on Titan’ı aile ile izlemek mümkün olmaz. Çünkü sahip olduğu içerik nedeniyle yaş sınırlaması +13 veya +18 bir anime. Her animeden bir pokemon teması beklemek saçma. Her dizi kendi kategorisine göre seyirci sınırlaması belirler. Bu yüzden bu tipte yapılan eleştiriler ve paylaşımlar dikkat çekmek için yapılan art niyetli paylaşımlardır. Her neyse konumuza dönelim.)

General Magath, Pieck’in sırtındaki ağır top ile Shiganshina duvarlarından iki kez ateş etti. Bu iki mermi de Eren’in kafasına isabet edip ve ciddi hasar verir. Durumun gidişatından korkan Onyankopon, koşarak hapishane hücrelerine iner. Buraya inme amacı Eren’in arkadaşlarını serbest bırakarak kendileriyle birlikte savaşmaları istemektir. Burada Onyankopon, ihanet ettiği arkadaşlarına Yelena’nın planını uygulamak istemediğini, ancak Eren’in tek başına savaştığı için zor durumda olduğunu açıkladı.

Arkadaşlar Birbirine İnançlarını Yitirmemeli!

Armin sanırım Eren hakkında hala olumlu şeyler hissederken Mikasa, Eren’in ona karşı dedikleri yüzünden hayal kırıklığına uğrayıp ona olan ümidini yitirmiş gibi.

Armin, aralarındaki farklılıklara rağmen, yapılması gerekenin farkında. Arkadaşlarını şimdi yapılacak en iyi şeyin Zeke ve Yelena’nın planlarına uymaktan başka çaresi olmayan Eren’e yardım etmek olduğuna ikna etmeye çalıştı. Armin, geçmişe oranla olaylara büyük bir soğukkanlılıkla bakmaya başlamış. Normalde bu gibi durumlarda bu tip tepkileri Mikasa yapardı. Ve burada Mikasa’yı çok durgun ve düşünceli görüyoruz. Armin sanırım Eren hakkında hala olumlu şeyler hissederken Mikasa, Eren’in ona karşı dedikleri yüzünden hayal kırıklığına uğrayıp ona olan ümidini yitirmiş sanırım. Attack on Titan 4. sezon 17. bölüm, Eren’in çığlıklarıyla sona eriyor.

Attack on Titan 4. Sezon 17. Bölüme Hızlı Bir Bakış

Attack on Titan’ın son sezonunun ilk partından sonraki dönüşünün her zaman destansı olacağını düşündük. Herhangi birimiz böyle inanılmaz bir açılış bölümü bekliyor muydu?

Hikaye açısından, animenin şu anki duruma nasıl geldiğini tam olarak biliyoruz. Zeke ve Levi’nin çarpışmasının sonucunu gördük. Marley’nin sürpriz saldırısı veya Jaegerist’in İzciler ile devam eden savaşlarına tanık olduk.

Açıkça söylemek gerekirse, aradan geçen zamanın ardından, izleyicilerin bir kez daha Attack on Titan dünyasına dalmaları sadece birkaç saniye sürdü. Ben son zamanlarda animeyi izlememe kararı almıştım. Ama her animenin kendi dünyası ve kendi kuralları var. Siz buna alışıp şartları benimseyince takip ettiğiniz animeden kopmak o kadar basit olmuyor. Bu yüzden hızlı bir şekilde bölümü izledim.

Özellikle 76. bölüm yani 4. sezon 17. bölüm hakkında konuşmak gerekirse, bizim için öne çıkan vurgu, ses tasarımı ve animasyon kalitesiydi. Bu anime her zaman harika bir jeneriğe sahip olmuştur. Ancak yeni bölümdeki müzik kompozisyonu olağanüstüydü.

Attack on Titan, kendi içerisinde anlık olarak yaşananlar üzerinden gerginlik ve umutsuzluk duygusunu derinliklerimize kadar hissettirirken bir an da şok etkisi yaratarak izleyenlerin içinde umut oluşturmayı çok iyi başarıyor. Bu bölümde yaşanan olayların sonucuna bağlı olarak umutsuzluklara şahit olduk. Tam olarak farkına varmak için kulaklıklarınızı takın ve 17. bölümü maksimum ses seviyesinde tekrar izleyin.

Attack on Titan, Görüntü Kalitesindeki Artış

Benzer şekilde animasyon ve dövüş sekansları da şaşırtmaya devam ediyor. Ve yine 4. Sezon, MAPPA’nın kaleminden çıktı. Animenin kalitesindeki artış herkes tarafından görülmüştür sanırım.

Shiganshina hiç bu kadar canlı görünmemişti, ateşli silahlar hiç bu kadar ölümcül hissedilmemişti. Özellikle, hem Cart hem de Çene Titanının dört ayak üzerinde sokaklarda koşuşturmaları güzel görünüyor.

Son olarak, Levi’yi bu kadar korkunç bir durumda görmek inanılmaz derecede zordu.

Son olarak, Levi’yi bu kadar korkunç bir durumda görmek inanılmaz derecede zor olacaktı tabi. Bu kadar güçlü ve çetin bir karakteri öylesine yaralı ve bitkin görmek sizlere ne hissettirdi, açıkçası merak ediyorum.

Attack on Titan 4. sezonun ikinci partının gelecek olan bölümlerinde kesinlikle sevinç, umutsuzluk, korku ve trajedi anları olacak… ve biz bunları görmek için sabırsızlanıyoruz!

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]