Zack Snyder Justice League'de Jared Leto'nun Joker Olarak Farklı Görüneceğini Açıkladı
Zack Snyder Justice League'de Jared Leto'nun Joker Olarak Farklı Görüneceğini Açıkladı
içinde ,

Zack Snyder Justice League’de Jared Leto’nun Joker Olarak Farklı Görüneceğini Açıkladı

Jared Leto’nun Justice League Filmindeki Joker Tasviri Farklı Olacak

Justice League’in Snyder Cut versiyonu, son üç yıldır alay edildikten sonra 2020 boyunca en çok tartışılan yeni DC projesi oldu. Bunun sebebi, Joss Whedon’un yönetmenlik görevlerini devralmasının ardından filmdeki yapılan değişikliklerin bir bir ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda DC Extended Universe’ün süper kahramanlar filminin yeni versiyonu için belirlenen oyuncu kadrosuna, Amber Heard’ın Mera’sı ve Jared Leto’nun Joker’i gibi karakterlerin eklenmesi de tartışmaların artmasına sebep oldu.

Jared Leto’nun Joker Karakterine Geri Dönmesi Tartışmalara Sebep Oldu

Jared Leto Joker olarak Justice League kadrosuna dahil Olmuştu. Zack Snyder, Joker’in Suicide Squad filmindeki tasvirinden farklı olacağından bahsetti.

Şu anda, bu yinelenen karakterlerin Snyder’ın yeniden yönetmenliğini yapacağı Justice League’in kurgusuna nasıl dahil olacağı konusunda hiç bir bilgi yok. Özellikle Jared Leto’nun Joker’inin filmin orijinal ilk versiyonunda hiçbir sahnede görülmediğini düşünürsek. 2016 yılında yayınlanan Suicide Squad’dan bu yana Joker (Jared Leto) karakterinin ikinci kez DCEU’da görüneceği ile ilgili tartışmalar, bu haberin duyurulmasından bu yana bir hayli artmış gibi görünüyor. Leto’nun Justice League oyuncu kadrosuna geri dönmesine yardım eden Zack Snyder’dan daha fazla ayrıntı geldi.

Zack Snyder Jared Leto’nun Joker’i Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Grace Randolph ile Beyond the Trailer Youtube kanalında yapılan son röportajda, DCEU’da yer alacak filmin yönetmeni Zack Snyder, karakterin Justice League (Snyder Cut Versiyonu)‘de görünmeden önce hayranların Jared Leto’nun Joker’inden ne beklemesi gerektiğinden bahsetti. Filmin DCEU zaman çizelgesindeki sıralamaya göre Suicide Squad’dan sonra geçeceği düşünülüyor. Snyder, bu alıntıyı klasik Batman filmindeki kötü adamının ilk filminden bu yana yaşadıklarını söyleyerek yaptı:

Elbette, bilirsiniz. Onunla birlikte kaldırılan Joker karakterini onurlandırmak istedim. Çünkü bunun gerçekten harika olduğunu düşündüm. Joker’i en son gördüğümüz zamanla şimdi ki bu görünüm arasında köprünün altından çok sular aktı. Yani evet, o biraz yaptı… O çok yorgun bir Joker.

Jared Leto karakteri canlandırmak için hazırlıklara başlamış gibi görünüyor. Yapılan bu röportaj, Joker’in DCEU’ya geri döndüğünde karakterden ne bekleneceği hakkında kesin bir bilgi sağlamıyor. Ancak Snyder Cut verisyonu nihayetinde gelecek yıl piyasaya çıktığında yeni ve heyecan verici bir olay örgüsünü işaret ediyor. Jared Leto’nun Joker olarak ilk performansı, tartışmalardaki fitili yakan kısımdı. Özellikle sadece yaklaşık on dakikalık ekran süresine sahip olması ve ayrıca yönetmen David Ayer ile Geoff Johns’u suçlayarak hesaba katılması gereken önemli perde arkası sorunları var gibi. Karakterin hikayedeki tasviri orijinal hikayesinden farklıydı.

Jared Leto’nun Joker’i Dahil Kaç Tane Kötü Karakter Justice League’de Yer Alacak?

Leto’nun Joker’i, Synder Cut’da Ray Porter’ın Darkseid’i ve Justice League’in orijinal sürümünden farklı, yeni ve geliştirilmiş bir Steppenwolf versiyonu ile birlikte dahil edilecek üçüncü büyük kötü adam olarak filmde yer alacak. Batman filmlerinin ikonik kötü adamı, en son Margot Robbie’nin Harley Quinn’ini bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarmaya çalışırken bir anda Quinn’in helikopterden düşmesiyle sonuçlanan operasyondan sonra gözükmedi. Joker, Suicide Squad olaylarından sonra daha da fazla kargaşa çıkarabilecek potansiyele sahip bir karakter.

Justice League Snyder Cut versiyonu, 2021’de HBO Max‘te dört bölümlük bir mini-dizi olarak prömiyer yapacak ve akıllardaki soru işaretleri son bulacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]