KESİLMİŞ SAHNELER VE ZACK SNYDER'İN "JUSTICE LEAGUE" VERSİYONU
KESİLMİŞ SAHNELER VE ZACK SNYDER'İN "JUSTICE LEAGUE" VERSİYONU
içinde ,

Kesilmiş Sahneler Ve Zack Snyder’in “Justice League” Versiyonu

Zack Snyder’in kesilen Justice League’i (Snyder Cut) hakkında bildiğimiz her şeyi derledik topladık sayılabilir.

Artık bir efsaneye dönüşen Snyder Cut hakkında yazmadan olmazdı. Bir düşünün Snyer Cut yayınlansın diye DC Extended Universe hayranları yardım için para topluyor. Filmin kesilen sahneleri yayınlansın diyenlerin arasına eski DC Entertainment başkanı Diane Nelson gibi insanları bile eklenmişti. Twitter’dan bir nevi DC yöneticileri taciz edilmiş ve insanların karmaşık bir sosyal medya kampanyasına katılmalarına ilham vermişlerdi. Ve bunun gerçekleşmesine az kaldı. Justice League’in orijinal hali yani Joss Whedon’un yönetmenlik yaptığı yayınlanan kısım gişede çakıldığından beri herhangi bir Warner Bros. veya DC ile ilgili yazıya “ReleaseTheSnyderCut” cevabını veren hayranlar için bir nimet.

Ama hayranların da bildiği gerçekler var, bu ne anlama geliyor? Adalet Ligi (Justince League)’nin kesilen bölümleriyle birlikte neler dahil edilecek?

Batman v Superman: Dawn of Justice Zack Snyder İçin Etkili Oldu

Zack Snyder’in DCEU’yu yeniden başlatan Man of Steel’in ve 2016 yılında yayınlanan Batman v Superman: Dawn of Justice’in arkasındaki film yapımcısı olması Justice League filmininde yönetmeni olması için etkili oldu. Justice League, Avengers benzeri süper kahramanların takım olacağı bir filmdi. Kızının intiharı yüzünden filminin ortasında üretimden ayrıldığı için Justice League’in Snyder’in yönettiği bölümler yarım kalmıştı. Joss Whedon’un gelmesiyle sahneler filmden kesilip atılmıştı. Kızının ölümünden dolayı, Warner Bros. Avengers’ın yönetmeni olan Joss Whedon ile anlaşmak zorunda kalmıştı. Joss Whedon kesilen kısımların yerine hikayeyi yeniden tasarladı ve çekti. Bu durum biraz gerginlik oluşturdu. Çünkü filmde Snyder’in çizgileri baştan sona devam edecekti. Whedon’un sahneleri kesmesiyle farklı bir yapım ortaya çıktı. Çünkü hikaye değişmişti. Film yayınlandığında ise hayal kırıklığı DC fanlarının yaptığı yorumlardan anlaşılıyordu.

HBO Max’e Nasıl Bir Şey Gelecek?

Man of Steel’in canlı gösterimi sırasında Snyder ve yapım ortağı / eşi Deborah Snyder’a birkaç seçkin hayran ve Superman’i canlandıran aktör Henry Cavill katıldı özel bir Zoom duyurusu için. Duyuruda: HBO Max, Zack Snyder’in kesilen Justice League hakkında bilgi verildi ve kesilen kısımların 2021’de hayranlarla buluşacağı söylendi. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Daha az net olan şey tam olarak bunun gerektirdiği şeydir. Mevcut raporlarda Snyder’in siyah beyaz poster aracılığıyla işlenen proje formatı konusunda henüz karar verilmediği belirtiliyor. Kesilen kısımlar ise neredeyse dört saatlik bir süreyi kapsıyor. Film ya da altı bölümden oluşacak bir mini-dizi olarak mı yayınlanacak, bunun hakkında bilgiler ayrıntılı olarak yer almakta.

Ayrıca, kesilen kısımları bir araya getirip bir filme dönüşebilmesi için Warner Bros. şirketine 20-30 milyon dolar arasında bir paraya mal olacağı tahmin ediliyor. Yapacak çok sayıda VFX çalışması olacak ve orijinal kadronun bir şekilde tekrardan bir araya gelmesi gerekecek. Bunun dışında, hayranlar Snyder ve ekibinin yıllar boyunca devam etmesini düşünüyor.

Iris West’ten Knightmares’a Acaba Filme Neler Dahil Edilebilir?

Snyder, Justice League için orijinal senaryosunda yer alan sahneler ve hikayelerle sık sık alay ediyor ve imalarda bulunuyordu. Genellikle Vero hesabına hikaye taslakları ya da kendi çizgisinden görseller yayınlıyordu. Bu, hayranların orijinal film ile Snyder Cut arasındaki farklılıkların ne olabileceği konusunda iyi bir fikir toplayabileceği anlamına geliyordu. Filmde oynayanların film için kendi beklentileri vardı. Cavill, duyurudan önce:

“Benim için Çelik Adam’ı izledikten sonra bu çok büyük bir andı. Bıyık olmadan Justice League’nin yeni bir versiyonunu görmek isterim.” dedi.

Henry Cavill daha az CGI ile Superman’ı canlandıracak olabilir. (Joss Whedon’un Justice League yeni çekimleri sırasında Cavill, Mission: Impossible – Fallout’ta bıyıklı bir rol için sözleşme imzalamıştı) Cavill, Snyder Cut’tan yayınlanan fotoğrafların birinde siyah süper suit ile görünüyordu. Bu onu siyah süper suitte daha fazla göreceğimiz anlamına gelebilir.

Şuan için net bir durum yok. Çünkü Snyder, tüm kesilmiş sahnelerden paylaşımlar yapmıştı. Bu sahnelerden bazıları seçip diğerlerini atmak istemiyor. Her sahnesini sevdiğini belirtiyor. Darkseid odaklı Knightmare gibi. İşlemek istediği hikayede, ekibin Adalet Salonu sular altında kalacak ve yok edilecek. Dehşet verici terörizmden sonra Omega sembolü ortaya çıkacaktı.

Diğer Karakterler Neden Justice League Filminden Çıkarıldı

Adalet Ligi’nin diğer karakterleri de, son versiyonun yeniden şekillenmesinden dolayı filmden çıkarıldılar. İkincisi, Steppenwolf ile bir laboratuvarda geçecek olan dövüşte Cyborg’un babası Silas Stone (Joe Morton) ve asistanı olan Ryan Choi (Zheng Kai)’nin öldürülmesi sahnesi vardı.

Barry Allen, Iris West’i (Kiersy Clemmons’ın cameo’su kesildi) kurtardığı küçük bir sahnesi vardı. Aquaman’ın solo filmine daha fazla giriş yapılacaktı ve daha fazla ayrıntı görecektik. Jason Momoa, “Zack’in kesilen sahnesinde, Vulko ve Mera’yla gittiğim yerde kaldık. Babamı görmek geldiğim yerdeydim. Eve gitmem gerektiğini söylüyordum, onlar ise yardıma ihtiyaçları oldukları büyük bir gücün geldiğini söylüyorlar.”

Deathstroke (Joe Manganiello), Snyder tarafından yayınlanan başka bir hikaye kısmında kel bir adamla (Lex Luthor olma ihtimali hayli yüksek) konuşuyor olarak görünecekti.

Şaşırtıcı olan, Savunma Bakanı Calvin Swanwick (Harry Lennix) ve hatta Superman’in annesi olarak poz veren Marslı Manhunter’da kesilen sahnelerde olacaktı. Zack Snyder’in Adalet Ligi’nde kilit figürlerden biri olacak olan büyük kötü Darkseid’da kesilen kısımda kaldı. Filmde Darkseid’da olacaktı ama henüz erken olduğu düşünüldüğü için filmde tüm konulara değinmek istenmiyor. Konuları ağırdan alıp net olarak işlemek için o sahneler kesildi. Filmin ana kötüsü ezici Steppenwolf’a daha fazla ağırlık verildi.

Temel olarak, Snyder son birkaç yıl içinde yayınladığı görsel ve çizimlerde Motherbox’lardan iklimsel aygıtlarına kadar bu filmin yeni versiyonunda ortaya çıkabilir. Aslında, Snyder’ın dediği gibi,

“Bu tamamen yeni bir şey olacak ve özellikle yayınlanan filmi izleyenlerle konuşurken, o film dışında yeni bir deneyim olacak.”

HBO Max’e Justice League Snyder Cut’un tamamlanmış hali 2021 gelecek. Bakalım bizi neler bekliyor?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]