içinde ,

Deadpool 3, Gizli Sonsuzluk Taşlarından Birini Tanıtabilir

Deadpool 3: Gizli Sonsuzluk Taşı Gerçekten Var mı? Deadpool Birini Tanıtabilir Mi?

Disney, Fox tarafından kontrol edilen Marvel karakterlerini yeniden satın aldı. Bu durum House of Mouse’un MCU’da daha önce erişemedikleri karakterleri kullanmasının da önünü açtı. X-Men, Fantastik Dörtlü ve Deadpool gibilerinin paylaşılan evrene nasıl dahil edileceğine dair çok fazla spekülasyon var. Deadpool 3 ile Wade Wilson MCU’ya dahil olacak. Katılma durumunda, Aşama 4’e uygun şekilde çılgın bir olasılık var.

Başlangıcından bu yana, MCU'daki olaylar nihayetinde altı Sonsuzluk Taşının gücüyle yönlendirildi.
Başlangıcından bu yana, MCU’daki olaylar nihayetinde altı Sonsuzluk Taşının gücüyle yönlendirildi.

Ego, Death, Build, Rhythm ve Continuity (Ölüm, İnşa, Ritim ve Süreklilik)

Deadpool 3 ile Deadpool bu geniş evrene nasıl dahil olacak? Başlangıcından bu yana, MCU’daki olaylar nihayetinde altı Sonsuzluk Taşının gücüyle yönlendirildi. Ancak şu anda yok edildiklerine ve Avengers: Endgame‘de kullanılan taşlar ise orijinal noktalarına geri götürüldü. Bu işleyişe göre devam eden hikayede taşların sonu gelmiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, çapraz işleyiş ve alternatif gerçeklikler, diğer beş cevheri doğurdu (çizgi romanların başlangıçta onlara atıfta bulunduğu gibi): Ego, Death, Build, Rhythm ve Continuity (Ölüm, İnşa, Ritim ve Süreklilik). Ve muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, bunlardan sonuncusu söz konusu olanıdır.

2014’te Deadpool’un tek bir sayısında Merc With a Mouth’un uyuyan bir Thanos’tan çaldığı tek sayıda çıktı. Onunla Marvel tarihini yeniden gözden geçirmeyi başardı. Tipik Wade tarzında, bu tanrısal gücü, deliliği başa çıkamayacak kadar çok hale geldiğinde onu terk eden eski bir sevdalı olan Siryn’den sadece küçük bir intikam almak için kullanmayı planladı. Elbette Wade, geçmişi değiştirmek için Cable’ın zamanda yolculuk cihazını kullanarak gerçekliği teknik olarak yeniden yazdı. Deadpool 3 için de böyle bir şey düşünebilirler. Bu nedenle yerleşik sürekliliği değiştirebilecek bir nesneye rastlamak gerçekten işleri yalnızca bir adım öteye taşımaktır.

Deadpool’un Süreklilik taşı ile ilgili hikayesi birçok yönden tuhaftır. Ancak kullanıcıya çizgi roman yazarları ve editörleriyle konuşma gücü vermenin yanı sıra, taş ayrıca kullanıcısının hikayeleri istediği gibi değiştirmesine olanak tanır. MCU’daki Deadpool’la ilgili en büyük sorulardan biri hikayesinin kanona nasıl uyacağı olduğundan, ilk iki film 20th Century Fox’un X-Men evreninde geçtiğinden, Deadpool kendini MCU zaman çizelgesine eklemek için taşı kullanabilir.

Böyle bir olay, Deadpool’un akla yatkınlıkla hızlı ve gevşek oynama geçmişine açıkça uyar. Aynı zamanda filmlerin hafif yürekli delilik tonuyla bağ kuran bir şekilde MCU’nun bir parçası olmasına izin verecektir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]