Denzel Washington'dan The Little Things
Denzel Washington'dan The Little Things
içinde ,

Denzel Washington’dan The Little Things

The Little Things İncelemesi: 3. Perde Eleştirmenleri Pek Mutlu Etmedi

Warner Bros., 2021 filmlerinin tamamını HBO Max’te yayınlamaya karar verdikten sonra sinemanın çehresini sonsuza kadar değiştirebilir. Ancak Godzilla vs. Kong ve Dune gibi görsel efekt ağırlıklı büyük filmlere odaklanılmış olsa da, platformun yılın ilk büyük eşzamanlı yayını çok daha mütevazı oldu. The Little Things HBO Max’te yayınlandı.

Denzel Washington’un The Little Things’i daha yeni gösterime girdi.
Denzel Washington’un The Little Things’i daha yeni gösterime girdi.

Denzel Washington’un The Little Things’i daha yeni gösterime girdi. İzleyenler en azından eleştirmenlerden çok daha fazla keyif alıyor gibi görünüyor, en iyi ihtimalle de ılımlı incelemeler yapıyorlar. Yönetmen John Lee Hancock, senaryoyu 1993’te yazdı. Denzel Washington, Rami Malek ve Jared Leto’nun üç sağlam performansına rağmen, filmin türev olarak ortaya çıkması ve çoğunlukla ilham alınmaması, aynı zamanda David Fincher’ın Se7en’i de dahil olmak üzere birçok üstün filmi anımsatmasını kesinlikle anlayabilirsiniz.

Albert Sparma (Jared Leto)’nın araştırdıkları cinayet serisinin baş şüpheli olduğuna ikna olmuş durumdalar.
Albert Sparma (Jared Leto)’nın araştırdıkları cinayet serisinin baş şüpheli olduğuna ikna olmuş durumdalar.

Karşımıza sorunlu ve gizemli bir geçmişe sahip kıdemli bir polis (Denzel Washington) çıkıyor. Yaşadığı sorunlar nedeniyle görevinden ayrılmış. Onun yerine daha genç bir polis getirilmiş. Kıdemli polis, hayatına yerel polis olarak devam ediyor. Bu iki polisin yolları aynı davada kesişiyor. Her ikisinin de kişisel ilgi duyduğu bir vakayı çözmek için birlikte çalıştığı sayısız suç ve gerilim filmi HBO Max’te yayınlandı. Film güzel şekilde devam ederken beklentimiz gizemin çözülmesi ve suçlunun bulunması yönündeydi. Ancak The Little Things (Küçük Şeyler) üçüncü perdeye geldiğinde formülden büyük ölçüde sapıyor. Hikayenin ortasında, Deke (Denzel Washington) ve Jim (Rami Malek), rahatsız edici Albert Sparma (Jared Leto)’nın araştırdıkları cinayet serisinin baş şüpheli olduğuna ikna olmuş durumdalar. Ancak onu suçlu olarak yakalayabilmeleri için önemli bir kanıt bulamadılar.

Sparma, Jim’i Kışkırtıyor

Sparma, cesetlerin nerede saklandığını bildiğini iddia ederek Jim ile alay ediyor.
Sparma, cesetlerin nerede saklandığını bildiğini iddia ederek Jim ile alay ediyor.

Sparma, cesetlerin nerede saklandığını bildiğini iddia ederek Jim ile alay ediyor. Bir nevi onu kışkırtıyor. Daha önce buna benzer bir sahneyi Se7en filminde görmüştük. Sparma onu aradığı kızın cesedini bulacağını söyleyerek çöle benzer toprak bir araziye götürür. Bunun sebebi Sparma, Jim’in kendisini öldürmesini istiyor. Jim bir polis amiri. Bulunduğu konum itibariyle böyle bir şey yapması onun için diğer insanlardan daha zor olması gerekirken, Sparma, onun ailesi hakkında konuşarak kışkırtır. Yaşanan cinayetlere ve girilen çıkmaza dayanamayan Jim, toprağı kazdığı kürekle Sparma’nın kafasına vurur. Sparma aldığı darbeyle yere yığılır ve oracıkta ölür. Deke olay yerine gelir. Bu durumu çözmek için bir şey planlar. İki polis bir örtbas düzenler. Ancak yine de ölen kişiyi (Sparma) suçlayabilecek hiçbir şey bulamazlar.

Durumun sorumluluğunu üstlenen Deke, Jim’e eve gitmesini söyler. Daha sonra ona önemli bir kanıta benzeyen bir şey içeren bir paket gönderir. The Little Things, beklenmedik şekilde sönük bir 3. perde sunuyor. Deke, ölen kızın tokasına benzer bir kırmızı tokayı Jim’e gönderiyor. Deke’in amacı, Jim’in davanın çözüldüğüne ve Sparma’nın suçlu olduğunu kanıtladığına inanmasıdır. Çünkü böyle olursa Jim kendini suçlu hissedip, kendine eziyet etmemiş olacak. Yoksa bir ömür boyu bu suçlulukla yaşaması gerekecek.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]