Disney+ Platformunda Yayınlanabilecek Diğer Disney Filmleri
Disney+ Platformunda Yayınlanabilecek Diğer Disney Filmleri
içinde , , ,

Disney+ Platformunda Yayınlanabilecek Diğer Disney Filmleri

Mulan filmi gibi diğer Disney filmleri de Disney + ‘da yayınlanabilir mi? İşte bu duruma aday bazı filmler (ve bu kotaya girme olasılıkları).

Mulan’dan sonra sinemada yayınlanma kısmını atlayıp doğrudan Disney + ‘a yayınlanabilecek başka Disney filmleri var, ancak bu kotaya girme olasılıkları nedir? Hollywood’un geri kalanı gibi, House of Mouse(Disney) ‘da devam eden COVID-19 salgınının ardından 2020’de vizyona girmesi düşülen filmlerin listesini elden geçirmek zorunda kaldı. Gecikmeli şekilde sinema salonları Mart ayında kapatıldıktan sonra kademeli olarak belirli yerlerde yeniden açılmaya başladı. Şu anda sıkı sağlık ve sanitasyon kılavuzları altında çalışırken sinema salonlarında yeni filmler yerine daha eski filmler gösteriliyor. Çünkü bu pandemi döneminde gişe filmleri ve yeni vizyona girecek filmler beklediği getiriyi yakalamayacağını düşündükleri için vizyon tarihlerini erteliyorlar. Ancak ABD’de hala COVID-19 vaka sayıları artarken, New York ve California’daki büyük organizasyonlar güvenlik endişeleri nedeniyle sinema salonlarını henüz açmadı.

The New Mutants filminin dışında Marvel’dan Black Widow ve Pixar’dan Soul filminin de Disney + ‘da yayınlanma ihtimali var.

Bu nedenle, film endüstrisinin bu yılın geri kalanında yayın listelerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağı giderek daha da açık hale geliyor. Daha önce Eylül’den Aralık’a kadar ertelenmesi planlanan bir dizi ve film tekrardan ertelendi ve yayın tarihleri 2021 olarak belirlendi. Vaka sayıları arttığı için önümüzdeki aylarda daha fazla yapımında ertelenmesi söz konusu olabilir. Kalanlara gelince, birçoğu VOD’da çıkış yapacak ve uzun zamandır beklenen devam filmi “Bill & Ted Face the Music” gibi yapımlar ise ABD sinemalarında yayınlanmak için gün ve tarihini erteleyebilir. Bununla birlikte diğer yapımlar daha az geleneksel bir stratejiyi benimsiyorlar. “Tenet” şu anda planlanan duruma göre uluslararası olarak yayınlanması bekleniyor.

Disney’in durumunda, Mart ayında önceki yayın tarihinden beş ay sonra Mulan’ı doğrudan Disney + ‘da 30 dolara yayınlayacak. Stüdyo bu durumu şimdilik tek seferlik olarak tanımlarken, Disney + ‘da çalışanlar aksini iddia ediyorlar. Bu şu soruyu akla getiriyor; Disney’in sahip olduğu 2020 yılında yayınlanması beklenen diğer filmleri Disney + ‘da yayınlanabilir mi?

The New Mutants

Yönetmenliği Josh Boone’un üstlendiği “The New Mutants” filmi gibi çıkış tarihi yakın olan çok az film var. Disney, bir kısmını satın almadan önce Fox tarafından üretilen X-Men filmlerinin sonuncusu olacak “The New Mutants” filminin önce Nisan 2018’de yayınlanması planlanmıştı, ama o zamandan beri birçok kez ertelendi. Şu anda Ağustos’un sonuna doğru vizyona girmesi planlanıyor. Pandemiden dolayı sinema salonlarının durumu hala belirsizliğini koruduğu için birçok filmin yayın tarihinin kaçınılmaz olarak bir kez daha ertelenmesi gerektiği düşünülüyor. Bu durum Disney’i VOD, Hulu veya Disney + ‘da (belki de başka bir platformda) filmleri yayınlaması için zorluyor.

Black Widow (Marvel) ve Soul (Pixar)

The New Mutants filminin dışında Marvel’dan Black Widow ve Pixar’dan Soul filminin de Disney + ‘da yayınlanma ihtimali var. Gün geçtikçe vaka sayıları azalma yerine arttıkça yayın tarihi oldukça yakın olan bu 3 filmin daha fazla ertelenmesi yerine Disney + platformunda yayınlanmasına sıcak bakılıyor. Önümüzdeki günlerde Disney, filmlerin vizyon tarihleri yakınlaştığı için bir açıklama yapabilir. Ve filmleri Disney + ‘da yayınlanmış olarak görebiliriz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uzun süredir beklediğim filmler. New Mutants yıllardır çıktı çıkacak derken tekrardan ertelendi. Fragmanını gördükten sonra biraz süpheye düşmüştüm ama Marvel filmi olduğu için kendimi izlemeye borçluymuşum gibi hissediyorum. Black Widow fanı olduğum bi karakter Marvel sinematik evrenindeki ilk feminen karakter olduğu için filmini izlemekte boynumuzun borcu. Bu tür filmler bütçeleri yüksek filmler oldukları için hasılatları bir yerlerden elde etmek zorundalar. Disney platformuna gelirse de tadından yenmez seve seve izleriz.

   • bende çizgi roman olaylarından dolayı marvel & dc evrenlerine hakimim ve bunun doğrultusunda beklentilerim var. bu yüzden şimdi yayınlanması beklenilen ve çıkması olası filmleri merakla bekliyorum. umarım herkesin beklentisini karşılarlar, zira son filmlerden çok büyük bir hasılat elde ettiler. güncel filmlerine bu doğrultuda bütçe ayırmaları ve yapım aşamalarında titizlikle yaklaşmaları gerekiyor.

  Efsane

  Yazar Nicolas

  Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

  E-Mail: [email protected]