Relax Shower Negatif İyon Duş Başlığı İncelemesi
Relax Shower Negatif İyon Duş Başlığı İncelemesi
içinde

Relax Shower Negatif İyon Duş Başlığı İncelemesi

Relax Shower Negatif İyon Duş Başlığı İncelemesi
Negatif İyon Spa %50 Tasarruflu Duş Başlığı

 

Çoktandır evdeki duş başlığından memnun değildim. Arada aklıma geldikçe internet üzerinden duş başlıklarına bakıyordum.Çünkü başlığın delikleri tıkalı ve su tazyikli olmadığı için istediğim performansı alamıyordum. Su sanki her an kesilecekmişçesine akıyor duş başlığından. Bu da ister istemez insanı rahatsız ediyor. Bende bunun için tazyik sorununu çözecek tasarruflu bir duş başlığı alıyım dedim.

Bende bunun için tazyik sorununu çözecek tasarruflu bir duş başlığı alıyım dedim.
Bende bunun için tazyik sorununu çözecek tasarruflu bir duş başlığı alıyım dedim.

İnternetten araştırdığım kadarıyla ortalama bir ücrete sahip tasarruflu ve spa etkisi verdiği iddia edilen bir duş başlığı buldum. Duş başlığını incelediğim de gayet işe yarar buldum fiyat-performans açısından.

Ürün açıklamasında; “Tasarrufu siz değil, bırakın o düşünsün. Çünkü onun işi TASARRUF. Siz istediğiniz kadar tüketin, istediğiniz kadar suyu açın, istediğiniz kadar duş alın RELAX SHOWER kendi bildiğini okur. RELAX SHOWER Sıradan duş başlıklarına oranla yaklaşık %50 daha az suyla, onlardan 2 kat daha güçlü ve etkili basınca sahiptir. O bir tasarruf sihirbazı Relax Shower enerji tasarrufu sağlıyor. %50 su tasarrufu demek sıcak su için harcanacak olan elektrik veya doğalgaz tüketimini düşürür. “ yazıyordu. Bu da istediğim duruma çözüm getirecekti ya da ben öyle düşündüm.

2 kat daha güçlü ve etkili basınca sahiptir. O bir tasarruf sihirbazı Relax Shower enerji tasarrufu sağlıyor.

2 kat daha güçlü ve etkili basınca sahiptir. O bir tasarruf sihirbazı Relax Shower enerji tasarrufu sağlıyor.

Üründen beklentim suyu tazyikli olarak püskürtmesi ve kalite olarak beni 1 – 2 yıl idare etmesi. Ürünü internet üzerinden sipariş ettim. Ürün için açıklamada kargo bilgisi olarak saat 17:00’den önceki siparişlerde eğer iş günü ise aynı gün kargo olarak belirtiliyordu. Ama ürün siparişi saat 17:00’den önce vermeme rağmen ertesi gün kargo bilgisi geldi ve şubeden ayrıldı. Bunu sorduğumda şubede sistemsel bir sıkıntı olduğu üzerine bilgilendirme yaptı satıcı.

Resimde de belirttim o kısmı yukarıda görebilirsiniz. O kısımda bir eziklik vardı.
Resimde de belirttim o kısmı yukarıda görebilirsiniz. O kısımda bir eziklik vardı.

Bunun devamında 2 gün içerisinde yani bugün kargo elime ulaştı. Kargoyu açtığımda duş başlığının kafa kısmında suyun çıkması için olan delikli yüzeyi başlıkla bir arada tutan çemberde eziklik gördüm. Resimde de belirttim o kısmı yukarıda görebilirsiniz. O kısımda bir eziklik vardı. Taşınırken mı oldu yoksa depoda mı böyle bir şey oldu bilmiyorum. Ürünü denemek için duş balığını spirale taktım. Su kaçırmaması için contasını da araya ekledim. İlk denemede su gayet güzel ve tazyikli bir şekilde akmaya başladı. Ama sonrasında ezik kısım suyun oluşturduğu baskıya dayanamadı, bir kısmı kırıldı ve yere düştü. Bir anda tüm beklentilerim boşa çıktı. İlgilenme ve hız açısından gayet güzeldi. Ama beklediğim kalitede bir ürün olmadığını gördüm.

İlgilenme ve hız açısından gayet güzeldi. Ama beklediğim kalitede bir ürün olmadığını gördüm.
İlgilenme ve hız açısından gayet güzeldi. Ama beklediğim kalitede bir ürün olmadığını gördüm.

Bu ürünün benzerlerine yurt dışı alışveriş sitelerinde denk gelmiştim. Ürünün fiyat aralığı bayağı farklıydı. Duş başlığını 9$ dolara bile almak mümkünken farklı sitelerde yaklaşık 60-70$ dolarla bile satıldığına şahit oldum. Ben ürünü n11 sitesi üzerinden kargo ücreti dahil 47,90 TL ye satın aldım. Kalite olarak baktığımda yurt dışında satılan 9$ dolarlık olanlarla aynı kalitede bir ürünmüş. Son zamanlarda artan döviz kuru yüzünden bu gayet normal bir durum. Ama bu kadar da kolay şekilde elimde kalacağına ihtimal vermiyordum.

Düşününce gayet güzel ve iş görür duruyor ama ürün kalite bakımından düşük olduğundan uygulamada yetersiz kalınmış bir fikir. Sonuçta çoğu yerin tesisat sorunu yüzünden su yeterince tazyikli akmıyor ve bu sorunu duş alırken çokça hissedebiliyoruz. Bu durumun önüne geçmek için ya tesisattaki sorunu düzeltmemiz ya da tazyikli bir duş başlığı almamız gerekiyor. Bu düşünceden yola çıkarak bu ürünü aldığımda beklentilerimi karşılamadı. Kalite bakımından oldukça yetersiz. Eğer şuan kırılmasaydı ileride en küçük darbede dağılabilirdi. Çünkü bana sağlamlık açısından o güveni veremedi bu ürün. Beklenti olarak sağlam bir ürün almak istiyorsanız yabancı sitelerden ya 60-70$ + kargo ücretini karşılayıp getirtebilirsiniz. Ama son dönemde gelen yasa ile yaptığınız yurt dışı alışverişlerinde ödediğiniz ücrete vergi yansıtılıyor. Kalite için fazla fiyat ödememiz gerekirken bir artan fiyatı yüzünden fiyata oranla vergi ödemek zorundayız. Bu tip bir ürünü yurt içinde istediğiniz kalitede bulamayacağımız gayet ortada. Bu yüzden bu tazyik sorununu aşmak için belli bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Öncelikle böyle bir konuyu devasa fikir ana başlığı altında gündeme getirmene çok şaşırdım.Başlangıçta seni memnun eden bir ürünün reklamını yaptığını düşünmüştüm. Daha sonra üründen memnun kalmadığını anladım. Bu konuyu birebir ürünü aldığın internet sitesinden müşteri yorumu şeklinde dile getirmen yeterli olacaktı.Tasarruf açısından önemli bir konuya değinmişsin. Umarım yazının son kısmında ürettiğin çözüm ve öneri yararlı olur.

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]