Ruby Rose Batwoman Dizisinden Neden Ayrıldı
Ruby Rose Batwoman Dizisinden Neden Ayrıldı
içinde , ,

Ruby Rose Batwoman Dizisinden Neden Ayrıldı

Ruby Rose neden 1 sezon sonra Batwoman dizisinin başrolünü bıraktı? Arrowverse için yeni bir Kate Kane ayarlanacak.

Batwoman, dizisinin başrolü olarak dizide sadece 1 sezon kalan sonra CW dizisinden çıkan Ruby Rose, Arrowverse’de de bulunduğu için kötü oldu. Greg Berlanti’nin DC TV dizisi, Kate Kane’nin 2018’de Gotham City’yi paylaşılan evrene tanıtan Elseworlds crossover ile dahil oldu. Bruce Wayne/Batman yıllarca kayıpken Kate bir kahramana ihtiyaç duyulduğunda Gotham’ın koruyucusu olarak devreye girdi. Legends of Tomorrow’s dizisinin yıldızları White Canary (Caity Lotz), Black Lightning’s Thunder (Nafessa Williams), Supergirl’in Alex Danvers (Chyler Leigh) ve daha birçoğu ile LGBTQIA temsiline büyük bir karakter daha eklenmiş oldu.

Superman ve Lois Lane gibi dizide yer alan General Sam Lane karakteri şimdi Supergirl dizisinde Glenn Morshower yerine Dylan Walsh tarafından canlandırılıyor. Rose’un ayrılması yeni açılan bir boşluğu işaret ediyor. Arrow’un 2012’de başlamasından bu yana gelen tüm DC TV dizilerinin, ana karakterlerinden hiçbiri yeniden düzenlenmedi. Rose’un resmi açıklamasına göre, neden ayrıldığını daha fazla belirtmemekle birlikte, başrolden ayrılmanın zor bir karar olduğunu belirtti. Ek raporlara göre, Rose’un Batwoman’dan ayrılma gerekçesi, dizinin çekimlerinin ilk günlerinde 2019’da yaşadığı büyük yaralanma ile ilgili değil.

Rose’un ayrılma kararı ufak nedenler dolayı gibi görünse de, ayrılmasında büyük rol oynayan birkaç önemli faktör daha olabilir. Rose’un titiz karakteri, kendi dizisinin resmen yöneten ilk Arrowverse LGBT karakteri olurken, rolü ilk kez ortaya çıkardığında tartışmalar ortaya çıktı. Ağustos 2018’de Rose’un resmen duyurulduğu zaman, bu durum çizgi roman kahramanın birkaç hayranından gelen eleştirilere maruz kaldı. Oyuncu ile ilgili yapılan en büyük şikayetlerden biri de Rose’un çizgi romandaki Batwoman gibi Yahudi olmamasıydı. Stüdyo açık bir şekilde oyuncu Rose’un LGBT bir birey olarak dizide yer almasını istediği için oyuncu seçimi cinsellik konusunda eleştirildi.

Rose kendisini cinsiyet açısından akıcı gördüğü bu dizide, ikon haline gelen Bat kahramanının oynamak için “yeterince gay” olarak yansımadı . Sosyal medyadaki yapılan çok sayıda yorum, Rose’un Twitter’dan ayrılmasına ve resmi Instagram sayfasındaki yorumları kısıtlamasına yol açtı. Oldukça sıkıntılı günler geçirmiş gibi duruyor. Rose, Batwoman’un 1. Sezonunda eleştirmenler ve izleyicilerle yüzleşirken, Kate Kane için sergilediği performans için bazı olumsuz eleştiriler aldı. Bununla birlikte, zorluklara birlikte göğüs geren yaratıcı ekip ve Rose, devamında yolları ayrılma kararı aldılar. Diziden ayrılırken yaptığı açıklamada ele alınmasa da, olumsuz tepkilerin Rose’un diziden ayrılma kararında büyük rol oynaması sürpriz olmaz.

Herkesin duygusal olarak alabileceği çok karar var, özellikle sosyal medyada yapılan binlerce kötü yorumdan sonra. Kararın dublör yaralanmasıyla ilgisi olmasa bile, bu kararı körükleyen zihinsel ve duygusal olarak vicdanına bakması olabilir. Rose’un Batwoman olarak neredeyse iki yıldır dizide yer aldıktan sonra, Arrowverse’den ayrılması için bu nedenler yeterli miydi bilmiyoruz. İleride buna sebep olan nedenler açıklanır mı, bu bir muamma. Her şeyi zaman gösterecek. İkinci sezon’un prömiyeri Ocak 2021’e kadar olmayacak çünkü Coronavirus pandemisi nedeniyle çekimlerin tekrar başlama durumu net değil. Yapımcı ekip Batwoman 2. Sezon için bir aktris arayışında. Rol alacak oyuncu tıpkı Rose’un yaptığı gibi, karakteri eşcinsel olarak canlandırması gerekiyor. Yaratıcı ekibin bu durumu daha açık ve net şekilde yansıtacak bir oyuncu arayışı var.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]