Alex Rider Dizisi 4 Haziran’da Amazon Prime’da Başlıyor
Alex Rider Dizisi 4 Haziran’da Amazon Prime’da Başlıyor
içinde , ,

Alex Rider Dizisi 4 Haziran’da Amazon Prime’da Başlıyor

Alex Rider, Anthony Horowitz’in konusu casusluk olan romanı diziye uyarlanıyor. Eleventh Hour Films ve Sony Pictures Television tarafından ortak olarak yapılan bir dizi olacak. İlk sezon sekiz bölümden oluşacak ve 4 Haziran 2020’de Amazon Prime’da yayın hayatına başlayacak.

Amazon Prime, sekiz bölümlük TV dizisinin 4 Haziran’da platformda yayınlanacağını ve sezonun tüm bölümlerinin aynı anda platformdan izlenebileceğini duyurdu. Dizi, Point Blanc üzerinden ilerleyecek. Point Blanc’da Alex prestijli bir yatılı okulu araştırıyor.

Kitabın özeti şöyle: “Amcasının ölümünün iki yüksek profilli milyarderin suikastına nasıl bağlandığına yardımcı olması için baskı yapılan Alex, isteksizce yeni bir kimlik kazanır. Point Blanc adlı uzak bir yatılı okula gider . Fransız Alpleri’ndeki kar çizgisinin tepesinde yer alan Point Blanc, ultra zenginlerin sorunlu genç çocuklarını disiplin ile yola getirdiğini iddia ediyor. Alex olayı daha iyi anlamak için derine inerken öğrencilerin aslında Alex’in risk altında kalıyor ve hayatı tehlikeye giriyor. Devamında ise olaylar gelişiyor.”

Dizi hakkında konuşan Anthony Horowitz, “Prime Video’nun Alex Rider’i TV dizisi formatında hayranlara tanıtacağını duymak beni çok heyecanlandırdı. Bu çok büyük, popüler bir platform ve dizinin yayınlanması için doğal bir ev gibi geliyor. Umarım bu uzun bir yaratıcı ortaklığın başlangıcı olur… uyarlanmaya hazır başka on iki kitap daha var! ” Dizide, Line of Duty’nin Bayan Jones’ı olan Vicky McClure, Alan Blunt karakteri olarak Game of Thrones yıldızı Stephen Dillane, Alex olarak Otto Farrant ve Jack Starbright olarak Ronke Adékọluẹ́jọ́ yer alacak. Bunun yanında Haluk Bilginer, dizinin kötü karakteri olan Dr. Greif’i canlandıracak. Dizi buradan belli olduğu gibi çok iyi bir oyuncu kadrosuna sahip olacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]