Solar Opposites Dizisine Ufak Bir Bakış
Solar Opposites Dizisine Ufak Bir Bakış
içinde , , ,

Solar Opposites Dizisine Ufak Bir Bakış

Solar Opposites 1. Sezonu ile şuan Hulu’da yayında. Bu dizi, Rick ve Morty yaratıcılarının elinden çıktı. Justin Roiland ve Mike McMahan’ın yeni bilim kurgu dizisi hakkında kısa bir PSA sunuyoruz. Sizlere önerimiz şu: Her bölümün introlarını izlediğinizden iyice emin olun. Kardeş Payı dizisinin giriş videoları da güzeldi. Vecihi Hürkuş’u andıkları o bölümü hala dün gibi hatırlarım. Kardeş Payı güzel diziydi. Neyse.

Vecihi Hürkuş – Kardeş Payı Güzel girişlerdi gerçekten…

Shlorp’un patlamasıyla ilgili açıklama her zaman aynı kalıyor değişen bir şey yok, ancak Korvo’nun (Roiland) Dünya hakkındaki şikayetleri değişmiyor. Dinozorların kaderi ve insanlığın İsa’nın bir uzaylı olduğu gerçeğine inanmaması gibi konuları kapsayan sekiz farklı mini rantı var. Bu küçük boyutlu stand-up komedi kesitleri, kaliteli animasyon dünyasında büyük bir geleneğin parçası.

Mike McMahan, kısa süre önce SYFY WIRE’a verdiği röportajda, “Simpsons’ın başında, Bart ve yazı tahtası ve koltuk sahnesinin nasıl gittiğini çok seviyoruz. Bob’s Burgers’de duvarlardaki nesneler; Futurama’da ise sondaki ekran.” dedi. “Bunun gibi bir şey istedik çünkü bu şeylerin büyük bir taraftarı olduk. Sonunda Justin’in soygununa 30 veya 40 şey yazdım ve her biri bizi güldürdü… Sonunda gerçekten harika hissettirdi. Herkesin favorisi farklıdır.”

McMahan, “Orijinal plan, birlikte çalıştığımız ve sevdiğimiz konuk ses aktörlerine sahip olmak ve açılış yapmak… ve riff yapmalarına izin vermekti” dedi. “Bunu bir kez yaptık ve bir başkasından bir karakter oluşturup programı tanımasını ve ardından da izleyicilerden bunu yapmalarını istemişti. Sadece akmıyordu.”

Neyse ki, Roiland zevk ile bu görevi kabul etti ve doğaçlama yeteneğine güvenerek yoğun bir odakla işine koyuldu.

Devamındaki konuşmada biraz küfürler var. Kısacası yapım halinden bir kaç dakika olarak deneme gösterimini izleyen yazar, bir kaç düzeltilmesi gereken durumun olduğunu dile getiriyor. Yoksa bu haliyle biraz sıkıntı olabileceğinden bahsediyor ama çoğunlukla projeye olumlu bakıyor. Senaryoları ve sahneleri çoktan yazdıklarını ve sahip olduğu konuşma dili için özür dilediğini dile getiriyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]