The Umbrella Academy 2.Sezon Hangi Dönemde Geçecek
The Umbrella Academy 2.Sezon Hangi Dönemde Geçecek
içinde , , , ,

The Umbrella Academy 2.Sezon Hangi Dönemde Geçecek

The Umbrella Academy 2. sezonu ile Netflix’e geri döndüğünde karakterlere ne olacağının (veya daha doğru bir şekilde, ne zaman) ayrıntılarını verecek mi? The Umbrella Academy 1. sezonu ile Netflix’de güzel bir başlangıç yaptı. 1. ​​sezonunun sonunda, Umbrella Academy’nin Hargreeves kardeşleri 5 Numaranın öngördüğü kıyameti durduramıyor. Yıkımın nedeninin kendi kız kardeşi Vanya Hargreeves (Ellen Page) olduğunu çok geç fark eden 5 Numara, Hargreeves kardeşlerin hepsini toplar ve herkesi zaman içinde geri götürür. The Umbrella Academy 1. sezonun sonunda Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 Numara, Ben ve Vanya geçmişe gidiyorlar. 2019’da dünyanın sonunu önlemenin bir yolunu bulmak zorundalar.

The Umbrella Academy 2. sezondan önce hayranlar, spekülasyon yapmak için bolca zamana sahip. Sezon finalinde yapılan zaman atlamasından sonra, Hargreeves kardeşlerin hangi zamana gelecekleri hakkında teoriler üretiyorlar. Özellikle 5 Numaranın yaptığı zaman yolculuğu tahmin edilemez olduğu için. Hayranlar arasında popüler olan bir teori var. Bu teoride, The Umbrella Academy 2. sezonunun büyük ölçüde 1960’larda geçeceği iddaa ediliyor. Gerard Way ve Gabriel Ba’nın çizgi romanları, orjin hikayede The Umbrella Academy üyelerinin, JFK (John F. Kennedy) suikastına etki ederek kıyameti engellediği yer alıyor. Bu senaryoyu, 2. sezonda görme ihtimalimiz var. Ancak, bazı hayranlar ise her karakterin farklı bir zamana zıpladığı iddaa ediyor. Ve teoriye göre 5 Numara yayınlanacak 2. sezon boyunca kardeşlerini arıyor olacak.

The Umbrella Academy Üyeleri Zamanda Hangi Yıla Gittiler?

The Umbrella Academy 2. Sezonun gizemli yeni posterleri, bu ikinci teoriyi destekliyor gibi görünüyor. Kardeşlerin her biri 1. sezondaki kendi imajındadır, ancak tüm yüzler şemsiye tarafından gizlidir. 7 karakter genellikle aykırı olarak görülmeyecekleri, döneme özgü kıyafetler giymiş olabilir. Posterler de o dönemi açıklamayacak şekilde yapılmış olabilir. The Umbrella Academy’nin normal üye sıralamasıyla ilişkili olmayan çok kasıtlı bir sırayla yayınlanmıştır. Posterde 6, 4, 3, 1, 2, 7, 5 sıralamasıyla Hargreeves kardeşler yer alıyor.

The Umbrella Academy 2.Sezon 1960’larda Mı Geçecek?

Afişlerden şuanda sadece tahmin yoluyla teoriler üretiliyor. Ama görüntüler The Umbrella Academy’nin 2. Sezonunun başında her bir kardeşin gittiği dönemin zaman aralığı sırasına göre yayınlanmış olabilir . Bu durumu temel alıp düşünürsek, her kostüm giderek daha modern görünüyor. İlk olarak, Ben 1. sezonda olduğu gibi giyinmiş durumda. Bu muhtemelen Ben’in bir hayalet olduğu için öldüğü zaman üzerinde olan kıyafetleri var. Belki öldüğü zamana gitmiş olabilir ve bu yüzden kıyafetleri değiştirmesi gerekmiyordur. Sırada Klaus var. Bu durum Klaus’un 1. sezonda Ben ile olan ilişkisinden dolayı olabilir (Ben ölüydü ve Klaus ölen insanları görebiliyor). Bu nedenle bu ikiliyi aynı zaman diliminde görebiliriz. Bu çağda, her döneme tam olarak uymayan abartılı, sihirli bir numara var. Zaman yolculuğu ile bulundukları dönem değişse de Klaus’un benzersiz moda anlayışı değişmiyor anlaşılan.

Sırada Allison var ve kostümü bize daha çok ayrıntı veriyor. Söylentileri güçlendiren sarı ve beyaz elbisesi 1950’lerden kalma gibi duruyor. 4. posterde The Umbrella Academy’nin lideri, başka bir eski moda furyasının içinde olan Luther. Yüksek bel pantolonları, kemer kombinasyonu ve motorsiklet eldivenleri 1950’lerin sonlarına oldukça uygun. Bıçaklı Diego bir sonraki sırada ve 1970’lerde bir toplulukta ortaya çıkıyor. Sıkışmış duvar kağıdı tasarım gömleği ve enteresan keçi sakalı ile Diego oldukça retro görünüyor. Ama günümüz giyim kuşamına Allison ve Luther’den daha yakın şeyler tercih etmiş gibi. Posterler, ekose gömlek ve çift kot giyen Vanya ile devam ediyor. 1980’ler veya 1990’lar havası veriyor ve Pearl Jam’i görmeye gitmiş gibi bir hali var. Son olarak, 5 Numara var. Hala normal üniformasında görünüyor. Belki de belirli bir zaman dilimiyle sınırlı olmadığını düşünebiliriz. Ya da 2019’a kılık değiştirmesi gerekmeyecek kadar yakın bir zamanda olduğunu da varsayabiliriz.

The Umbrella Academy 2.Sezonun Hangi Yıllarda Geçeceği Hakkında Teoriler

Posterlerde verilmek istenen mesaj ne olursa olsun, yeni posterlerin odağı belirli bir düzenle eski dönem kıyafetlerine üzerinde toplanmış. İki durum arasında bir bağlantı olabilir, ancak teorinin gerçekliği ya da yanlış olduğu hakkında tam bir bilgi vermiyor. Sonuçta Klaus, 1. Sezonda günümüz kıyafetlerine aykırı bir still ile karşımıza çıkmıştı. Gideceği zaman diliminin kıyafet tercihlerine ne derece bağlı kalabilir ki? Sonuç olarak, The Umbrella Academy’nin 2. Sezonunun zaman seyahati gizemini korumaya devam ediyor. Ama Hargreeves kardeşlerin uzun zamandır beklenen dönüşleri sonrasında dizinin birden fazla dönemde geçeceği kesin gibi duruyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]