WandaVision 6. Bölüm İncelemesi: All-New Halloween Spooktacular!
WandaVision 6. Bölüm İncelemesi: Yepyeni Korkunç Cadılar Bayramı!
içinde , ,

WandaVision 6. Bölüm İncelemesi: Yepyeni Korkunç Cadılar Bayramı!

WandaVision 6. Bölüm İncelemesi: All-New Halloween Spooktacular!

WandaVision 6. bölüm entrikanın üzerine, bize cevaplardan çok soru bırakan “ürkütücü” bir katman.

Geçen haftayı hatırlıyor musunuz?
Geçen haftayı hatırlıyor musunuz?

Geçen haftayı hatırlıyor musunuz? Kurumsal sinerjinin parlayan sıcaklığı içinde yaşarken? Disney’in Fox’a sahip olması, esasen bir tekel yaratmanın yanı sıra, şirketin sonunda X-Men’i MCU’ya sokabileceği anlamına mı geliyordu? Bunu düşünmek gerçekten heyecan verici, hem de onca yıl aradan sonra. Bu son derece tatmin edici ve keyifli açıklamanın ardından, şimdi (WandaVision 6. bölüm) Westview’in bir kez daha değiştiğini görüyoruz. 90’lar hiç olmadı ve bunun yerine Westview sakinleri 2000’ler gibi görünen bir yerde yaşıyor.

Cadılar Bayramı Konsepti İle Eski Kostümler Ortaya Çıkıyor

WandaVision 6. bölüm: Bugün Cadılar Bayramı ve aile büyük geceye hazırlanıyor.
WandaVision 6. bölüm: Bugün Cadılar Bayramı ve aile büyük geceye hazırlanıyor.

WandaVision 6. bölüm: Bugün Cadılar Bayramı ve aile büyük geceye hazırlanıyor. Saymaya devam ediyorsanız, Billy (Julian Hilliard) ve Tommy (Jett Klyne) hala yaklaşık 10 yaşındadır. Yakın zamanda gelen Pietro (Dayı) kanepede uyuyor ve Vision (Paul Bettany) ve Wanda (Elizabeth Olsen) normale dönmüş gibi görünüyor. Ya da en azından Wanda, Vision’ın böyle düşünmesini istiyor. Tüm bu durum komedisini sevdiyseniz, bu bölüm biraz daha az çekici ve özel gelebilir. Bettany, bölüm başladığında elinden gelenin en iyisini yapıyor.

WandaVision 6. bölüm: Her zaman bu yönde ilerlemiş olmasına rağmen, işler bu hafta gerçekten Wanda’nın kontrolünden çıkıyor gibi görünüyor.
WandaVision 6. bölüm: Her zaman bu yönde ilerlemiş olmasına rağmen, işler bu hafta gerçekten Wanda’nın kontrolünden çıkıyor gibi görünüyor.

Her zaman bu yönde ilerlemiş olmasına rağmen, işler bu hafta (WandaVision 6. bölüm) gerçekten Wanda’nın kontrolünden çıkıyor gibi görünüyor. Gizli bir göreve çıkarken Vision artık onun büyüsünde değil ve hala Pietro’nun (Evan Peters) neden ortaya çıktığını ve aslında kardeşi olup olmadığını bilmiyor. Gri saçlı kahramandan bahsetmişken, Peters burada gerçekten güçlü bir performans sergiliyor. Her sitcom’dan can sıkıcı, belalı amca olarak sadece mükemmel değil, aynı zamanda kardeşçe sevginin empatik gösterisiyle Wanda’nın engellerini aşmayı da başarıyor. Birkaç parçaya ayrılmış evrenin bu iki parçasının bir araya gelmesinde rol oynamak büyük bir sorumluluk olmalı. Ancak Evan Peters, bunu burada takdire şayan bir şekilde yapıyor. Peters, durumun kolay komedisine Elizabeth Olsen ile birlikte kolayca geri dönebileceği zaman bölüme duygusal bir yük veriyor. .

WandaVision 6. bölüm : Yine de Vision’ın kahkahaları yoğun ve azalmıyor. Wanda, Vision’ın Billy ve Tommy ile vakit geçirmesini istiyor. Vision, kendisinin meşgul olduğunu ve mahalleyi izlemek istediğini belirtiyor. Bunu hiç yapmaması ve gerçekten daha çok Wanda’dan uzaklaşmakla ilgilenmesi dışında Westview’i keşfedip gerçekte neler olup bittiğini öğrenebilir. Bu kesinlikle geçen hafta ima edilen o Wanda ve Vision hesaplaşmasını görebileceğimize işaret ediyor. Bugün bunu görmesek de Vision, karısının güçlü büyülerinden bazılarıyla yüzleşiyor.

Tommy Bir Speedster!

WandaVision 6. bölüm: Şehirde kısa bir gezintinin ardından Tommy'nin artık bir 'speedster' olduğu ortaya çıkıyor.
WandaVision 6. bölüm: Şehirde kısa bir gezintinin ardından Tommy’nin artık bir ‘speedster’ olduğu ortaya çıkıyor.

WandaVision 6. bölüm: Cadılar Bayramı kutlamalarına geri döndüğümüzde, Peters, Klyne ve Hilliard’ın hepsi klasik çizgi roman referans kostümlerinde patlama yaşıyorlar. Şehirde kısa bir gezintinin ardından Tommy’nin artık bir ‘speedster’ olduğu ortaya çıkıyor. Kahraman adı “Speed” ​​olduğu için, çizgi romanları okuyan kimseyi şaşırtmamalı. Billy ayrıca bu bölümdeki güçlerini de alıyor. Ancak bu havalı amcasıyla süper hızlı koşturmaktan ve komşularını aptalca kandırmaktan çok daha az eğlenceli.

WandaVision, son iki bölümün her biri anlatısal olarak büyük açıklamalara sahip olmasıyla kendisi için benzersiz bir meydan okuma yarattı.
WandaVision 6. bölüm: WandaVision, son iki bölümün her biri anlatısal olarak büyük açıklamalara sahip olmasıyla kendisi için benzersiz bir meydan okuma yarattı.

WandaVision, son iki bölümün her biri anlatısal olarak büyük açıklamalara sahip olmasıyla kendisi için benzersiz bir meydan okuma yarattı. WandaVision 4. bölüm, Westview’in arkasındaki gerçeği ortaya çıkaran ve şıklatmanın dünyayı değiştiren olayları hakkında bize ekstra fikir veren, sezonun en iyi girişiydi. WandaVision 5. bölümde, Vision’ın gerçekte neler olup bittiğini anlamaya başladığını gördük. Elbette, Fox’un Pietro’sunun son sahnede (MCU’da) Pietro olarak gözükmesi evreni sarstı diyebiliriz. Bu nedenle, bazı izleyiciler bu bölümün tam olarak aynı büyük etkiye sahip olmadığını veya tek bir belirleyici ana sahip olmadığını düşünebilir. Ancak bu bölüm, WandaVision’ın gerçek gücünü, kalbindeki duygusal hikayeyi gözler önüne seriyor. Gösterinin sevilmesinin nedeni, cameo veya çok sayıda Easter eggs’i içinde barındırması değil, bunun bir keder, kayıp olması. Çözülmeden bırakıldığında ne kadar berbat olabileceğinin farkına varılabilir olması.

Wanda Hak Ettiği Süreyi WandaVision İle Buluyor

Ve Pietro sevgi dolu kardeş rolünde harika bir iş çıkarırken, nasıl dahil olduğu konusunda işler biraz bulanık görünüyor…
Ve Pietro sevgi dolu kardeş rolünde harika bir iş çıkarırken, nasıl dahil olduğu konusunda işler biraz bulanık görünüyor…

Wanda Maximoff, uzun süredir MCU’da gözden uzaktaydı. Yaşadığı kayıplar yüzünden oluşan kederi, göz ardı edildi veya manipüle edildi. Ölü olan ikiz kardeşinden zar zor bahsediliyordu. Ve Vision ile olan ilişkisine nadiren uygun ekran süresi verildi. Hak ettiği sürenin altında beyaz perde de yer bulabildi kendine. Normalde Scarlet Witch (Wanda Maximoff), çizgi romanlarda çok önemli bir karakter. Daha önceki yazılarımda, ne kadar güçlü ve ne kadar tehlikeli olabileceğinden bahsetmiştim. Böyle bir karaktere ayrılan süre pek de tatmin edici değildi. Bu diziyle geniş bir bakış açısından Wanda’nın yaşadıklarının yansımalarına yani sonuçlarına bakabiliriz. WandaVision, yalnızca sahip olduğu güçlerini değil, aynı zamanda kişiliğini ve önceliklerini de tanımlayarak tüm bunları baştan anlatıyor. Ve Wanda ona açılmaya başladığında ve Westview’i yaratmak için neler olduğunu keşfetmeye başladığında, Pietro’yu tanıtmak, bunu genişletmek için iyi bir yol gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, güçlü mutant, aslında her şeyin nasıl başladığını bilmiyor olabilir. Bu da bazı dış müdahaleleri ima ediyor gibi görünüyor. Ve Pietro sevgi dolu kardeş rolünde harika bir iş çıkarırken, nasıl dahil olduğu konusunda işler biraz bulanık görünüyor… O da mı manipüle ediliyor? Ya da belki manipülatör olabilir mi? Çünkü çok fazla soru soruyordu.

Monica ve Jimmy Woo İş Başında!

Monica ve Jimmy'nin dahil olduğu aksiyon sahnesi görüyoruz ve bu harika.
Monica ve Jimmy’nin dahil olduğu aksiyon sahnesi görüyoruz ve bu harika.

Westview dışında, çok iyi şekilde Jimmy Woo (Randall Park), Darcy (Kat Dennings) ve Monica (Teyonah Parris) aksiyonu yaşıyoruz, kelimenin tam anlamıyla. Monica ve Jimmy’nin dahil olduğu aksiyon sahnesi görüyoruz ve bu harika. Woo harika bir komedi başrolü ama aynı zamanda bazı aksiyonları da var. Bu yüzden lütfen ona kendi Jimmy Woo serisini veya filmini mümkün olan en kısa sürede verin. Bu işin üstesinden gelebilecek bir karakter o. Her neyse, üçü, açıkça bir yararı olmayan Direktör Hayward’dan ve ekibinden bıktı. Bu yüzden hepsi S.W.O.R.D.’den atıldı. Elbette bu durum onlara engel teşkil etmiyor ve oradan ayrılmak yerine yöneticinin bilgisayarını hacklemeye karar veriyorlar. Monica, Hex giysisini alması için “havacılık mühendisi arkadaşını” arar. Darcy sisteme girer ve Hayward’ın Vision’ın vibranyumunu izlediğini keşfeder. Jimmy ve Monica ekipmanlarını almaya giderken Darcy geride kalır ve her şey iyi bitmez.

Vision, Hex Dışına Çıkınca Parçalanmaya Başlıyor

Hayward'ın Vision ile açıkça bir şeyler planladığı gerçeğine rağmen, kaçmaya çalışan sentezoid'e verdiği yanıt, bize bunun ne olduğu konusunda ipucu vermiyor.
Hayward’ın Vision ile açıkça bir şeyler planladığı gerçeğine rağmen, kaçmaya çalışan sentezoid’e verdiği yanıt, bize bunun ne olduğu konusunda ipucu vermiyor.

Hayward’ın Vision ile açıkça bir şeyler planladığı gerçeğine rağmen, kaçmaya çalışan sentezoid’e verdiği yanıt, bize bunun ne olduğu konusunda ipucu vermiyor. Ama karısının (muhtemelen) yarattığı sevgi dolu ama boğucu hapishaneden dışarı çıkmaya çalışırken Bettany’ye bir başka sağlam trajik kahraman anı yaşattı. Ne yazık ki Vision için, Wanda ve Hex’in başka fikirleri vardı. İlerledikçe, ikizlerin güç kökenlerinin ne kadar farklı olduğunun etkisini büyük olasılıkla göreceğiz. Çünkü Tommy etrafta hızlı şekilde koştururken, Billy, sahip olduğu güçleri sayesinde Vision’ın telepatik bir şekilde yardım için yalvardığını duyduğunda sarsılıyor.

Çünkü Tommy etrafta hızlı şekilde koştururken, Billy, sahip olduğu güçleri sayesinde Vision'ın telepatik bir şekilde yardım için yalvardığını duyduğunda sarsılıyor.
Çünkü Tommy etrafta hızlı şekilde koştururken, Billy, sahip olduğu güçleri sayesinde Vision’ın telepatik bir şekilde yardım için yalvardığını duyduğunda sarsılıyor.

Neyse ki (bazıları için), Wanda’yı bulur ve Vision’ı korumak için Hex’i genişleterek etrafındaki her şeyi kendi sahip olduğu atmosfere uygun bir şekilde dönüştürür. Gördüğümüz kadarıyla, S.W.O.R.D. üssü bir sirk ve onun ajanları palyaço olur. Ve birçok hayranın umduğu gibi, Darcy de Westview’e çekildi. Bu yüzden önümüzdeki hafta Wanda ile birlikte aynı mekanlarda onu da göreceğiz.

Gördüğümüz kadarıyla, S.W.O.R.D. üssü bir sirk ve onun ajanları palyaço olur.
Gördüğümüz kadarıyla, S.W.O.R.D. üssü bir sirk ve onun ajanları palyaço olur.

Sadece üç bölüm kaldığını düşünürsek, çözülmesi gereken pek çok yarım kalmış nokta var. Ancak WandaVision, süper kahramanları ve bomba gibi anları bu samimi karakter yaylarıyla dengelemeye devam ederse, gerçekten bunu başarabileceklerini düşünüyoruz. En büyük soru, finalden sonra kahramanlarımızdan ne kadar uzakta kalacağız? Ve sonra ne olacağını görmek için ne kadar beklememiz gerekecek?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]