Wonder Woman 1984: Rotten Tomatoes Puanı Gün Geçtikçe Düşüyor
Wonder Woman 1984 Filminin Rotten Tomatoes'daki Derecelendirmesi Düşüyor
içinde ,

Wonder Woman 1984 Filminin Rotten Tomatoes ‘daki Derecesi Düşüyor

Wonder Woman 1984: Rotten Tomatoes Puanı Gün Geçtikçe Düşüyor

Wonder Woman 1984 resmi olarak HBO Max’te ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin sinemalarda izlenebilir. Bu, eleştirmenlerin ve hayranların her saniyeyi anladığı ve düşüncelerini çevrimiçi olarak daha kolay paylaşacağı anlamına geliyor. Ambargo, eleştirel incelemeler için Aralık ayı başlarında ilk kez kaldırıldığında, DCEU’nun dokuzuncu uzun metrajlı filmine yapılan eleştiriler, son derece olumluydu. Wonder Woman serisinin başka bir harika proje ürettiği düşünüldü.

1980’lerin ortalarında geçen bir hikaye var ortada. Gal Gadot’ın canlandırdığı Diana Prince, Birinci Dünya Savaşı dönemindeki ilk DCEU filminden yetmiş yıl sonra gelen yepyeni bir dizi zorlukla karşı karşıya. Bu filme, %93 onay oranıyla bugüne kadarki herhangi bir DCEU gezisinde Rotten Tomatoes’daki en yüksek puanı aldı. İzleyici ölçüm puanı %84 ile derecelendirildi. Wonder Woman 1984, ilk filme benzer bir şekilde başarılı görünürken, eleştirmenlerin verdiği notlarda, beklenmedik bir düşüş görülü.

Wonder Woman 1984 İçin Rotten Tomatoes ‘deki İlk Eleştiriler Çok Olumluydu

Wonder Woman 1984, Rotten Tomatoes ile ilgili ilk eleştirmen incelemeleriyle başlangıçta +%90 puan kazandı. Wonder Woman 1984 şu anda Tomatometre’de %67’e kadar geriledi. Derecelendirmede %70’in altına düşmesi nedeniyle film, web sitesindeki “Certified Fresh” statüsünü kaybetti.

Bu, Patty Jenkins’in uzun zamandır beklenen devam filmi için acil bir kasvet ve felaket habercisi değil. Ancak Rotten Tomatoes ‘daki derecelendirmede yaşanan düşüş, Wonder Woman 1984 filminin nihayetinde sinemalarda ve HBO Max’te nasıl performans göstereceğine dair olumlu bir işaret değil. Hayranların ve eleştirmenlerin filme tepkileri, ABD’de çıkışının üzerinden 24 saatten kısa bir süre geçmesine rağmen olumlu değildi. Eleştiriler, 2017’de yayınlanan ilk filmi tarafından belirlenen standarda uymadığını iddia ettikleri yönündeydi.

Wonder Woman 1984 filmi için bazı eleştirmenlerin yorumu olumlu yöndeydi. Eleştirmenler, önceki filmden daha güçlü bir devam filmi için övgüde bulundu. Bu tam da Patty Jenkins’in amaçladığı gibi. Bununla birlikte, aynı eleştirmenlerin çoğu, devam filminin karakterlerini geliştirmediğini veya hikayesini Wonder Woman’ın yaptığı gibi hızlandırmadığını iddia ediyor. Gal Gadot’un Wonder Women’ı, belirtilen hatalara rağmen hala bol miktarda olumlu eleştiri getiriyor. Hala “Fresh” Rotten Domates skoru, daha fazla olumlu inceleme gelmeye devam ettikçe filmin ılımlı bir başarıya sahip olduğunu gösteriyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]