One Piece: 1000. Bölüm Yaklaşırken Kaido ve Big Mom'un Ortak Geçmişi
One Piece: 1000. Bölüm Yaklaşırken Kaido ve Big Mom'un Ortak Geçmişi
içinde

One Piece: 1000. Bölüm Yaklaşırken Kaido ve Big Mom’un Ortak Geçmişi

One Piece Bölüm 1000: Kaido ile Big Mom’un Ortak Geçmişi Ortaya Çıkıyor

One Piece’in 1000. Bölümü ile birlikte Bölüm #999’da zaferlerini planlarken Kaido ve Big Mom’un geçmişinin kapısını aralıyor.

Onigashima’daki yaşanan olaylar, One Piece’in şu anki Wano Arc’ına başladığından beri hızlanan bir gerilim ve neşe mermisi oldu. Efsanevi olacağı kesin olan 1000. Bölüm ile neredeyse burada, nihai doruğun parçaları, Bölüm #999‘da Big Mom ve Kaido arasındaki rahatsız edici bir sohbetten başlayarak açığa çıkıyor.

Daha önce, Onigashima sanki deprem altındaymış gibi sallanmaya ve kıpırdamaya başladı. Ancak Kaido’nun ana üssüne olanların doğal olmadığı gayet açık. Ejderha şeytan meyvesinin gücüyle, uğursuz adayı gökyüzüne kaldırabilecek bulutlar üretebiliyor. Onigashima şimdi sadece uçan bir kale gibi açık havada seyahat etmekle kalmıyor, aynı zamanda samuray ülkesindeki insanların Ateş Festivalini kutlarken mutlulukla farkında olmadığı Wano’ya doğru gidiyor.

Big Mom, Kaido'dan Hasır Şapka Korsanlarını öldürdüğünde Nico Robin'i canlı bırakmasını ister.
Big Mom, Kaido’dan Hasır Şapka Korsanlarını öldürdüğünde Nico Robin’i canlı bırakmasını ister.

Manganın 999. Bölümünün son birkaç sayfasında, One Piece’in en korkulan iki ismi, Kaido ve Big Mom, Onigashima’nın sarayının çatısında beklerken bir sonraki eylemlerini planlıyor. Big Mom, Kaido’dan Hasır Şapka Korsanlarını öldürdüğünde Nico Robin’i canlı bırakmasını ister. Poneglyphs’i okuyan bilinen tek kişinin kendisi olduğu düşünülürse, bu mantıklı.

Kaido, Big Mom’ın 35. kızı ve Sanji’nin eski nişanlısı Pudding’in eski metni üçüncü gözüyle okuyabileceği varsayımındaydı. Big Mom, bunu yapmak için gerçek gücünü ortaya çıkarması gerektiğini açıklıyor, ancak bunun olmasını sonsuza kadar beklemiyor. Big Mom, Anakaraya vardıklarında Kaido’nun Onigashima’yı nereye indireceğini merak ediyor. Kaido, Orochi’nin ölümüne kadar ikamet ettiği Çiçek Başkenti’nin tam üstüne indirmeyi planladığını söylüyor. Onigashima’nın Wano’nun yeni başkenti olarak durması Kaido’nun samuray ülkesi üzerindeki gücünün mükemmel bir temsili olacak.

Big Mom, Kaido’nun Road (Yol) Poneglyph’ini sorduğunda, Yonko umursamazca konuyu değiştirir. Birkaç bölüm önce, Law’ın Kaido’nun bodrum katında bir poneglyph bulduğu gösterildi, ancak bu onun Road Poneglyph’i değildi. Bu, One Piece’i bulma anahtarının hala Onigahsima veya Wano’da bir yerlerde saklı olduğu anlamına geliyor.

Koi Balığının Ejderhaya Dönüşme Efsanesi

Koi Balığının Ejderhaya Dönüşme Efsanesi
Koi Balığının Ejderhaya Dönüşme Efsanesi

Kaido’nun Big Mom’a karşı dürüst olmayı reddetmesi, onu hala Rocks D.Xebec’in mürettebatının bir parçası olduklarından kardeşçe gördüğü için onu üzüyor. Bu olay örgüsü hala gizemlidir. Ancak Kaido’nun efsanevi Balık-Balık meyve modeli olan ejderha şeytan meyvesini Big Mom’dan aldığı, aynı gün Garp ve Roger’ın Rocks’ı God Valley’de mağlup ettiği ortaya çıkar. Kaido’nun Balık tipi bir Zoan şeytan meyvesinden gelen ejderha formu, Japon Koi balık efsanesine açık bir referanstır. Sürekli olarak şelalede yüzerken Koi balığının azmi sayesinde akıntıya karşı yüzmeye başırırsa, kendisine güçlü bir ejderha şekli verilerek ödüllendirilir. Bu olay Pokemon animesinde de işlenmiştir. Magikarp ufak bir japon balığıyken, evrimleşmesi sayesinde Gyarados’a dönüşür.

İki Yonko, gerçek hedeflerine ulaştıktan sonra kalan anlaşmazlıkları çözmeyi kabul eder. Hedefleri ise birlikte One Piece’i bulmak. Big Mom ve Kaido gibi karakterlerin çok fazla geçmişe sahip olması, onları kötü adamlar olarak daha da heybetli kılıyor. Luffy’nin bir sonraki bölümde Kaido’ya ulaşmasını umabiliriz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]