Yanlış kararlar
Yanlış kararlar
içinde

Yanlış kararlarHayatımızın her noktası kararlarla doludur. Her gün fark etmeden birşeyler için kararlar alırız. Bu kararlar belki gündelik hayatımızda, geleceğimiz veya radikal birer kararda olabilir.

 
Kötü bir karar seni kısa bir süre etkileyebilir ya da hayatının gelecek zamanlarınıda etkileyen bir unsur olarak kalabilir. Yanlış bir zamanda alınan yanlış bir karar senin hayatının kalan zamanınında yer alacak olsa bile belki gelecekte alınabilecek yanlış bir kararın doğru bir karara dönüşebilir.
 
Bakılınca karar almak çok zor yapılan bir şey gibi görünmüyor. Alabileceğimiz bir kararın üstünde düşünülmeli. Sadece kendi açımızdan değil ailemizin yakınlarımızın açısından da incelenip bir zararın olmadığından emin olmalıyız.
 
Kendimizle alınacak bir karar sadece kendimizin düşünüp incelenip alınacak bir karar olmalı. Arkadaşımızın yakınımızın düşüncesiyle bir karar almak iyi bir fikir olmayabilir. Onların düşünceleri iyi olsa bile bizim için en iyisinin düşündükleride soru işaretleriyle doludur. Bizim için en iyisini isteyen yine kendimiziz.
 
Ne kadarda genç olduğumuzu düşünüp istediğimiz gibi yaşamak istesekte düşünülmeden yapılanlar geleceğimiz için yanlış kararlar olabilir. Fırsatlar önümüze her gün çıkmaz ve belki şimdi aldığımız bir karar bir yıl sonra bize yanlış bir karar olarak dönebilir.
 
Hayatımızı istediğimiz gibi yaşamak bizim en doğal hakkımız ama hayatımız sadece şimdiki zamanda sınırlı değil en önemli olan zaman gelecek. Gelecek için düşünüp doğru olanı seçip hedeflerimizi hayallerimizi gerçeğe çevirmek yine bizim elimizdedir.
 
 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Kendi hayatımızla ilgili kararları başkalarının almasına izin vermemeliyiz. Çünkü onlar kendi şartlarından bakarlar olaya ve yanlış bir yönlendirme yapabilirler. Empati aynı şartlarda kurulursa doğru bir şekil alabilir-demişti biri-. Aynı zamanda kendi verdiğimiz kararları başkalarına onaylatmaya çalışmak da yetersizlik duygusundan ve özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor. Yazınızı ve görüşünüzü beğendim. Fikir içeren yazılarınızı okumaya devam edeceğim…

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]