Charlize THERON, Netflix'in 'The Old Guard' Yeni Filminin İlk Fragmanında Ölümsüz Bir Paralı Asker
Charlize THERON, Netflix'in 'The Old Guard' Yeni Filminin İlk Fragmanında Ölümsüz Bir Paralı Asker
içinde , , , ,

Charlize THERON, Netflix’in ‘The Old Guard’ Yeni Filminin İlk Fragmanında Ölümsüz Bir Paralı Asker

Netflix’in The Old Guard film uyarlamasının aksiyon dolu ilk fragmanıyla ölümsüz oyunlar start alır. Greg Rucka ve Leandro Fernández tarafından yayınlanan Image çizgi roman serisine dayanan filmin konusu, ölmeyen bir grup paralı askere odaklanıyor. Yüzyıllardır, Scythia Andromache, yani “Andy” (Charlize Theron) liderliğinde zayıfları ve masumları korudular.

Toplumun gölgesinde yaşayan ve ölemeyen çok eski bir varlık olarak gelecek Charlize Theron? Bu Hancock’un gizli bir devamı mı? Hayır, ama hayal edebiliriz! Bu projenin yönetmen koltuğunda Hayatın Getirdikleri (The Secret Life of Bees) filminin yönetmeni Gina Prince-Bythewood var. Senaryoyu ise Greg Rucka yazdı.

İlk çekim turu neredeyse üç dakika içinde gerçekleşirken, burada açıklanacak çok şey var. Ölmek kahramanlarımız için bir sorun değil. Bir CIA ajanı / tarihçisi (Chiwetel Ejiofor) kimliklerinin ortaya çıkaracağı gerçeği bulabilmek için ipuçlarını bir araya getirmeye başladığında, gizli kalma ve insanlığın farkında olmadan yaşama durumu artık tehdit altındadır. Olay ekibi yakalayıp, ölümsüz olmalarının sırrını bulmak ve en yüksek teklifi veren kişiye satmak isteyen bir ilaç yöneticisinin (Harry Melling) gelişiyle daha karmaşık hale geliyor.

Farklı bir yerde, Andy yeni bir ölümsüz işe almak için Amerikan Denizci Freeman (KiKi Layne) ile meşgul. Bir nevi Wonder Woman’daki savaş tanrısı Ares’in arka planına benziyor ekibin yaşadıkları göz önüne alınırsa. Tecrübeli ekibin geri kalanı sayacak olursak yüzyıllarca geriye gitmemiz gerekebilir. Ekip, bir zamanlar Napolyon ile savaşan bir Fransız askeri olan Booker (Matthias Schoenaerts), Haçlı Seferleri’nin İtalyan-Hıristiyan emektarı Nicky (Luca Marinelli) ve Haçlı Seferleri’nin Müslüman gazisi Joe (Marwan Kenzari) gibi savaş konusunda çok tecrübeli fosillerden oluşuyor.

Vanity Fair’e konuşan Prince-Bythewood;

“Hiçbir zaman izleyicileri bunların gerçek insanlar olabileceği gerçeğinden çıkarmak istemedim.” “Bu bıçaklanıp uzaklaşabilen biri ama tabiki de acıtacak.… Bu 6.000 yıl yaşayan bir kadın ve biz ona istediği noktada geliyoruz.”

Artık günümüzde daha fazla çizgi roman uyarlaması (live-action) filme tanıklık ediyoruz. Çizgi roman kültürü asla bitmeyecek bir olay.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Efsane

    Yazar Nicolas

    Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

    E-Mail: [email protected]