James Gunn'ın Suicide Squad Filmi Corto Maltese'de Geçecek
James Gunn'ın Suicide Squad Filmi Corto Maltese'de Geçecek
içinde

James Gunn’ın Suicide Squad Filmi Corto Maltese’de Geçecek

Suicide Squad Corto Maltese’de Nazilerle Çatışacak

James Gunn’ın yönettiği Suicide Squad, 2016 yılında vizyona giren DC filmi Suicide Squad’ın yumuşak bir değişim geçirmiş versiyonu gibi olacak. Çekimi devam eden filme 2016’da yayınlanan filmin devam filmi olarak bakmamak lazım.

Suicide Squad Filminin Konusu

James Gunn tarafından yazılan ve yönetilen film, tıpkı ilki gibi, hapishanedeki şartlarının esnetilmesi karşılığında hükümetin gizli olarak başlattığı Task Force X için emirleri yerine getiren bir suçlu ekibine odaklanıyor.

Corto Maltese Adası Hangi DC Yapımlarında Yer Aldı?

DC hayranları, Corto Maltese’nin kurgusal dünyaki konumuna aşina olabilirler. Güney Amerika adası ilk olarak Frank Miller’ın The Dark Knight Returns serisinde yer aldı ve daha sonra çeşitli DC yapımlarında referans alınmaya devam etti. Arrow (Arrowverse)’da Oliver Queen ve John Diggle, Corto Maltese’yi ziyaret ediyorlar. Tim Burton’ın orijinal Batman’inde Vicki Vale, adanın isyancı ayaklanmasını kayda almasıyla tanınıyordu.

Suicide Squat filmi The Dark Knight Returns serinde yer alan Corto Maltese adasında geçecek.
Suicide Squat filmi The Dark Knight Returns serinde yer alan Corto Maltese adasında geçecek.

Empire Magazine’den (Reddit aracılığıyla) alınan bir alıntıya göre, hayali Corto Maltese adası James Gunn’ın The Suicide Squad filmindeki aksiyonun çoğunun merkezi olacak. Filmde, Task Force X, bir Nazi laboratuvarını ve hapishanesini yok etmek için Corto Maltese’ye bir intihar görevi gerçekleştiriyor.

Corto Maltese tipik olarak huzursuzluk ve isyanın olduğu bir yer olarak tasvir edilir. The Dark Knight Returns’da Superman, adadaki isyan sırasında uluslararası bir olaya karışır. Superman gerilimi bastırmak için oradaydı, ancak Sovyetler Birliği, Man of Steel’e bir nükleer bomba fırlattı. Clark neyse ki nükleer bombadan kurtulmanın yolunu buldu.

Suicide Squad’ın Corto Maltese’deki Görevi Ne?

James Gunn’ın yaklaşan filminde, Corto Maltese’deki laboratuvarda Naziler garip deneyler yürütüyor gibi görünüyor. Nazi partisinin pek çok üyesinin II.Dünya Savaşı’ndan sonra Güney Amerika’ya kaçtığı göz önüne alındığında, orada bir hapishaneye sahip olmaları kulağa mantıklı geliyor.

Belki de o laboratuvarda yarattıkları bir şey ya da şeyler, The Suicide Squad ekibinin oraya gönderilmesinin fitilini ateşleyecek.

Suicide Squad, pandemiden kaynaklı sorunlardan dolayı bir aksilik olmazsa 6 Ağustos 2021’de vizyona girecek.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]