Johnny Depp Fantastik Canavarlar 3'ten Ayrılıyor
Johnny Depp Fantastik Canavarlar 3'ten Ayrılıyor
içinde ,

Johnny Depp Fantastik Canavarlar 3’ten Ayrılıyor

Depp Yaptığı Açıklama İle Gellert Grindelwald Rolünden Ayrıldığını Duyurdu

Johnny Depp, Warner Bros.’un Fantastic Beasts and Where to Find Them film serisinin yeni filmi Fantastic Beasts 3’ten resmi olarak ayrıldı.

Son zamanlarda eski eşi ile yaşadıkları yetmezmiş gibi Johnny Depp, Warner Bros’un Fantastic Beasts and Where to Find Them film serisinin devam filmi olan Fantastic Beasts 3 oyuncu kadrosundan resmi olarak çıktı. Oyuncu, Fantastic Beasts and Where to Find Them kadrosuna, filmin 2016’da gösterime girmesinden hemen önce, sürpriz bir rolle katıldığı duyuruldu. Filmin ilk gösterimi yapıldığında, Depp’in Harry Potter’ın ana düşmanı Voldemort’un yükselişinden önce Büyücülük Dünyasını rahatsız eden karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ı oynayacağı ortaya çıktı.

Fantastik Canavarlar’ın sonunda Percival Graves (Colin Farrell)’in kılık değiştirmiş Grindelwald olduğu ortaya çıktı.

Johnny Depp Gellert Grindelwald Rolünden Neden Ayrıldı?

Depp Instagram’da, henüz adı açıklanmayan Fantastik Canavarlar 3 filmi de dahil olmak üzere Fantastik Canavarlar filmlerindeki Grindelwald rolünden “Warner Bros. tarafından istifa etmesi istendiğini” açıklayan bir paylaşım yaptı. IndieWire’a göre, Warner Bros.; “Johnny Depp Fantastik Canavarlar serisinden ayrılacak. Johnny’ye bugüne kadarki filmlerdeki çalışmaları için teşekkür ederiz.” Fantastik Canavarlar 3 şu anda yapım aşamasında ve film 2022 yazında dünya çapında sinemalarda gösterime girecek. Gellert Grindelwald rolünü yeniden canlandırılacakken Depp’in yaptığı tam açıklamaya bakalım. (Türkçe’ye çevrilmiş hali gönderinin altında mevcuttur.)

Son zamanlarda yaşanan olaylar ışığında, aşağıdaki kısa açıklamayı yapmak istiyorum.

Öncelikle bana destek ve sadakatlerini sunan herkese teşekkür etmek istiyorum.

Özellikle son birkaç gündür çok sayıda sevgi ve endişe mesajınız beni utandırdı ve etkiledi.

İkinci olarak, Warner Bros. tarafından Fantastik Canavarlar’daki Grindelwald rolümden istifa etmem istendi ve bu talebe saygı duyup kabul ettiğimi bilmenizi isterim.

Son olarak şunu söylemek isterim.

Birleşik Krallık’taki mahkemenin gerçeküstü kararı doğruyu söyleme mücadelemi değiştirmeyecek ve itiraz etmeyi planlıyorum.

Kararlılığım hala güçlü ve aleyhimdeki iddiaların yanlış olduğunu kanıtlamak niyetindeyim. Hayatım ve kariyerim bu anı ile hatırlanmayacak.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Aktör ifadesinde, bir Londralı yargıcın Amber Heard tarafından ev içi suistimal iddialarının ardından kendisine “kadın dayakçısı” dediği için The Sun’a hakaret davasında kararın aleyhine olmasına atıfta bulunuyor. Bu iddialar başlangıçta Heard’ın Mayıs 2016’da Depp’ten boşanma davası açmasının ardından davanın bir parçası olarak kamuoyuna açıklandı. Bu iddialar yüzünden birçok Harry Potter hayranı Depp’in Warner Bros.’un sevilen serisi Wizarding World (Büyücüler Dünyası) evreninin bir parçası olan Fantastic Beasts’teki rolünü protesto etti. Bununla birlikte, hem Warner Bros. hem de Harry Potter yazarı J.K. Rowling, Depp’in yanında yer aldı. Aktörün karakterine duydukları güveni ve Fantastik Canavarlar serisinden ayrılmayacağını onayladılar.

Rowling Neden Depp’in Arkasında Durmadı?

Warner Bros.’un Depp’ten neden Fantastic Beasts 3’ten istifa etmesini istediği hala açık değil. Ancak ifadesinde yer alan açıklamalara dayanarak, stüdyonun son kararının Depp’in karıştığı diğer davalara dayandırıldığı ima edildi. Depp’in Fantastik Canavarlar serisinde Grindelwald olarak yeniden yer almasını isteyen hayranlar, Warner Bros.’un tam da bunu yapmak istediği konusundaki güvenlerini yitirmeye başladı. Bir bütün olarak baktığımızda, Harry Potter serisinde son yıllarda birkaç tartışma yaşandı. Bunlardan en yenisi Rowling’in bu yaz hayranları ve yıldızlarından eleştiri alan filmleri hakkındaki yaptığı anti-trans yorumlarıydı.

Rowling, yaklaşan üçüncü film de dahil olmak üzere Fantastik Canavarlar filmlerinin her birinde senarist olarak görev yapıyor. Depp ve Rowling’in, Harry Potter ve Fantastik Canavarlar serisinde oluşturduğu bu olumsuz havayı biraz olsun atmak ve hayranların sempatisini geri kazanmak için Grindelwald rolü için yeni birini bulmanın yeterli olup olmayacağı henüz belli değil. Ama filmin vizyon tarihi yaklaştıkça Fantastik Canavarlar 3’ün kamuda oluşan bu imajı için belki de yapılabilecek en iyi hamle. Bakalım ilerleyen zamanlarda Warner Bros. seri hakkında yeni açıklamalarla karşımıza çıkabilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]