Marvel'dan İpucu, Deadpool 3 MCU'da Yer Almıyor
Deadpool 3, Açıklamalara Göre MCU'da Yer Almayacak
içinde

Marvel’dan İpucu, Deadpool 3 MCU’da Yer Almıyor

Deadpool 3, Açıklamalara Göre MCU’da Yer Almayacak

Disney, Yatırımcı Günü sırasında açıklanan uzun proje listesine Deadpool 3’ü eklemedi ve Wade Wilson’ın MCU’ya katılmayacağını ima etti. Disney/Fox birleşmesinden bu yana hayranlar Deadpool’un Deadpool 3 filmi ile Marvel Sinematik Evreni’ne katılmasını bekliyorlar. Buna bende dahilim. Kim istemez ki, Spidey & Deadpool birleşimi bir Marvel filmini? Deadpool 3 ‘ün duyurusu bu yöne işaret ediyor gibi görünse de Marvel, MCU’nun bir parçası olmadığı konusunda bizlere ipucu vermiş olabilir. Marvel Comics’teki karakterlerin hakları dağınık durumda, bu yüzden bazıları MCU’ya uzun, çok uzun bir süre içinde ulaşamayacak. Ancak Disney/Fox anlaşması, birçok karakterin MCU’da yer almasını mümkün kılıyor.

Deadpool ve Spider-Man’in Yolu Kesişecek Mi?

Deadpool ve Spider-Man'in Yolu Kesişecek Mi?
Deadpool ve Spider-Man’in Yolu Kesişecek Mi?

Bu karakterlerden bazılarının, yönetmen olarak Jon Watts’ın olduğu yeni bir film çeken Fantastik Dörtlü’de olduğu gibi, MCU içinde geliştirilmekte olan projeleri var. Bununla birlikte diğerleri, X-Men’de olduğu gibi, farklı nedenlerle MCU dışında bırakılmaya devam ediyor. Yine bir çok karakterin, bir noktada MCU’ya katılabilecekleri veya katılmayabilecekleri için henüz bir açıklanma yapılmadı. Bu durum yapımları belirsizliğe sürüklüyor. Deadpool, bu konuda ikinci kategoriye giriyor. Çünkü hayranlar Deadpool 3 ‘ün MCU’ya giriş noktası olmasını bekliyorlar. Böylece Spider-Man ve Thor gibi karakterlerle yolları kesişebilir. Ancak, Deadpool’un bu evrenin içinde ya da dışında olması hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

Koronavirüs salgını San Diego Comic-Con’un gerçekleşmesini mümkün kılmadı. Bu nedenle Marvel gibi büyük stüdyoların normalde SDCC’de yapacağı tüm bu heyecan verici duyurular ertelenmek zorunda kaldı. Disney, söz konusu Fantastic Four filmi de dahil olmak üzere şu anda geliştirilmekte olan 61 filmi ve TV dizisini açıkladığı Yatırımcı Günü etkinliğinde bu duyuruları yapmak için mükemmel bir fırsat buldu. Ancak, üçüncü bir filmi çıkmasına rağmen Disney’in uzun proje listesinde yer almayan en büyük proje Deadpool oldu.

Deadpool Filmi Marvel Evrenine Bağlanacak Mı?

Aralık 2019’da Ryan Reynolds, Deadpool 3’ün Marvel Stüdyolarında geliştirildiğini doğruladı. Ancak Kasım 2020’de Bob’s Burgers yazarları Wendy Molyneux ve Lizzie Molyneux-Logelin’in işe alındı. Bu gelişme hayranlara üçüncü bir Deadpool filminin gerçekten geleceğini doğruladı. Bazıları Deadpool 3’ün hala erken geliştirme aşamasında olduğunu ve öngörülen bir çıkış tarihine sahip olmadığını iddia edebilir. Aynısı Fantastic Four için de geçerli. Bu yüzden Wade Wilson’un üçüncü filminin Disney’in duyurularında yer almamasının nedeni, stüdyonun onu bir süre MCU’dan uzak tutması olabilir. Bob Iger, Mart 2019’da Deadpool’un Fox’ta yaşayan diğer Marvel karakterleriyle birlikte MCU’ya entegre olacağını söyledi. Ama bu evren henüz onun ve onun mizah anlayışı için hazır olmayabilir.

Deadpool Neden, Marvel Sinematik Evreni’nin Dışında Kaldı?

MCU’daki pek çok filmde alaycı dil ve şiddet olmasına rağmen, hiçbiri Deadpool filmlerinin şimdiye kadar yaptıklarıyla karşılaştırılamaz. Ve Wade’in öz farkındalığı şu anda MCU’ya pek uymuyor. 4. duvarı kırıp seyirciyle konuşma olayını biz çizgi roman ve animasyonlarda görmüştük. Bu olayı hem Spider-Man hem de Deadpool yapıyordu çoğunlukla. Ancak Spider-Man filmlerinde henüz böyle bir olaya tanık olmadığımız için, MCU henüz Deadpool için uygun olmayabilir. Deadpool, gerçekten bir noktada MCU’ya katılacaksa, bunun olması biraz zaman alabilir. Çünkü MCU’nun böylesine renkli bir karakteri karşılamaya hazır olması gerekecek.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]