One Piece Manga Bölüm 1000: Gear 3 "Gomu Gomu no Red Rock"
One Piece Manga Bölüm 1000: Gear 3 "Gomu Gomu no Red Rock"
içinde

One Piece Bölüm 1000: Tam Özet

One Piece Manga Bölüm 1000: Gear 3 “Gomu Gomu no Red Rock”

One Piece Manga 1000. Bölüm Başlığı: “Straw Hat Luffy”

Luffy, Onigashima’nın 5. katına ulaşır ve Kaidou’nun bu kattaki tüm astlarının Minkler tarafından mağlup edildiğini öğrenir (Jack hiçbir yerde yok gibi görünüyor). Luffy, Shishilian’ı bulur ve onunla konuşur.

Shishilian: “Hasır Şapka, size yardım etmek için yapabileceğimiz tek şey bu.”

Luffy: “Sorun değil! Hayatınız pahasına da olsa Raizou’yu nasıl koruduğunuzu unutmuyorum.”

Luffy, Onigashima’nın en üst katına çıkarken Shishilian ağlıyor.

Canlı Kat’a geçildiğinde, King ve Queen’in Marco’yu durdurmaya çalıştığını görebiliriz. Queen, Marco’ya saldırmak için (Müfettiş Gadget gibi) boynunu uzatıyor, görünüşe göre o bir cyborg ya da buna benzer bir şey. Ancak Anka Kuşu şeklindeki Marco, her iki kanadıyla hem King hem de Queen’in boynunu kilitler. Sonra Zoro’yu tavana fırlatır.

Yamato’ya geri dönüyoruz. Oden’in kalesinin yakıldığı gün nehir kıyısındaki Oden’in günlüğünü aldığını söylüyor. Birisi onu kaleden kurtardığından bahsediyor. Görünüşe göre birisi onu kaleden kurtarmış. Yamato, Momonosuke’ye günlüğü vereceğini söyler.

Momonosuke, Hem Roger’ın Hem de Beyaz Sakal’ın Gemisinde Yolculuk Yaptı

Yamato: “Shirohige (Beyaz Sakal)’nin gemisinde doğdun ve sonra Roger’ın gemisinde yolculuk yaptınız, değil mi? 20 yıl sonra yeni nesil güçlü insanların ortaya çıkacağını ve Yeni Dünya’ya gelecek. Bir keresinde onlara liderlik edenin Ace olacağını düşünmüştüm, ama öldüğünde başka bir şey fark ettim.”

Ace ve Yamato’nun içtiği gecenin geri dönüşü. Ace, Luffy’nin ve Sabo’nun “rüyasının sonunda ne yapacağı” hakkında söylediklerini ağzından kaçırdı (bölüm 585’te). Ace panikledi ve Yamato’ya söylediklerine gülmemesini, yoksa onu affetmeyeceğini söyledi.

Ancak Luffy’nin söylediği sözleri duyduğunda Yamato gözyaşları içindeydi. Çünkü bu kelimelerin, Shirohige ile kavga ettikten sonra (966. bölümde) Roger’ın Shirohige ve Oden’e söylediği sözlerin tamamen aynı olduğunu hatırlıyor. Ace ve Sabo, Luffy’nin bunu yapabileceğine gerçekten inanıyor.

Yamato: “Oden’in günlüğünde Luffy’nin söylediklerinin aynısını söyleyen harika bir adam olduğu için buna gülmeyeceğim.”

Ace: “Harika bir adam mı? Fena değil. Onunla içmeyi çok isterim.”

Yamato: “Ne yazık ki öldü.”

Ace’in Vivre Kartı Kül Olur

Yamato, Momonosuke'ye Ace'in Vivre Kartının kül olup kaybolduğunu söyler.
Yamato, Momonosuke’ye Ace’in Vivre Kartının kül olup kaybolduğunu söyler.

Yamato daha sonra Ace’in Vivre Card’ını yaptı ve ona neler yapabileceğini öğretti. Ona veda etti ve Vivre Card’ın onları tekrar bir araya getireceğini söyledi. Şimdiye günümüze geri dönelim. Yamato, Momonosuke’ye Ace’in Vivre Kartının kül olup kaybolduğunu söyler. Bundan sonra, gazetelerden Ace’in Roger’ın oğlu olduğunu ve aynı zamanda korsan olan bir erkek kardeşi olduğunu öğrendi.

Ardından Yamato, Momonosuke’ye Oden’in günlüğünde yeni nesil güçlü korsanların gelecekte 20 yıl içinde Kaido’yu yenmek için nasıl ortaya çıkacağına ilişkin söylediklerini açıklar.

Anlattığı gibi, Luffy’nin Kid’i bulmak için Onigashima’nın en üst katına ulaştığını görüyoruz ve Law da oraya ulaşmak için güçlerini kullanıyor. Sonra Kaidou ve Big Mom’un önünde Luffy, Zoro, Kid, Killer ve Law’ı epik bir şekilde dizilmiş olarak görüyoruz.

Kaidou: “Linlin, bu velet bir zamanlar bana ne olmak istediğini söyledi, biliyor musun?”

Big Mom: “Biliyorum, o bir küstah. Bir keresinde bana da kalemi yıktığında söylemişti.”

Ancak Luffy, Kaidou ve Big Mom‘un yanından onlara hiç dikkat etmeden geçer. Sonra diğer Kızıl Kınlarla birlikte yerde yatan ve kanlı Kinemon’un yanında diz çöker.

Kaidou: “Hey velet. Yüzümüzün önünde tekrar söyle! Ne olmak istiyorsun?”

Luffy: “Geç kaldığım için üzgünüm, Kinemon.”

Kinemon: “Çok utanıyorum! Oden-sama ile artık öbür dünyada nasıl yüzleşirim? Luffy-dono, Wanokuni’nin bizim için yükünü taşımanı isteyebilir miyim?”

Luffy: “Elbette yapacağım! Burası arkadaşımın ülkesi !!”

Gear 3 “Gomu Gomu no Red Rock”

Luffy, Kaidou'nun suratına yumruk atmak için "Gomu Gomu no Red Rock" adlı yeni bir saldırı kullanır.
Luffy, Kaidou’nun suratına yumruk atmak için “Gomu Gomu no Red Rock” adlı yeni bir saldırı kullanır.

Kaidou, kanabosunu Luffy’ye doğru savurur. Luffy, Law’a Kızıl Kınları aşağıdaki kata taşımasına yardım etmesini söyler. Kaidou’nun saldırısından zıplar ve kaçınır. Luffy, Gear 3’ü etkinleştirdi, ardından Wanokuni karakterlerinin yüzlerinin ve seslerinin şimdiye kadar yanıp söndüğünü görüyoruz. Sonra Luffy, Kaidou’nun suratına yumruk atmak için “Gomu Gomu no Red Rock” adlı yeni bir saldırı kullanır. Kaidou düşerken yüzü yanar.

Big Mom: “Hey, ne yapıyorsun Kaido !? Nasıl böyle yumruklanabiliyorsun!!”

Luffy: “Ben Monkey D. Luffy. İkinizi de aşıp, Korsanlar Kralı olacak adamım!!”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]