Robert Pattinson'lı Batman Çekimleri The Dark Knight İle Aynı Yerde Mi Yapılıyor
Robert Pattinson'lı Batman Çekimleri The Dark Knight İle Aynı Yerde Mi Yapılıyor
içinde

Robert Pattinson’lı Batman Çekimleri The Dark Knight İle Aynı Yerde Mi Yapılıyor

The Batman Filmi The Dark Knight ile Aynı Noktalarda Mı Çekiliyor?

Batman filmi için, 2021’in başlarına kadar çekimlere devam edileceği bildirildiği için Chicago’da hala çekim devam ediyor. Gotham City’nin ortalama caddelerinde duran önemli noktaların yanı sıra çeşitli karakterlere atıfta bulunan ve merakla beklenen DC filminin setinden çeşitli fotoğraflar hala sızıyor.

The Batman Filminin Çekimleri Nerede Devam Ediyor?

Çekimler, Liverpool‘da salgın öncesi başladı. Çekimin büyük bir kısmı hala orada yapılmış gibi görünüyor, ancak Warner Bros. Chicago’da da belirli sahneleri çekmeyi tercih etti.

Twitter kullanıcısı Joshua Mellin, The Batman setinden Chicago’daki tanıdık bir sokağın bir sahnede kullanıldığını gösteren fotoğraflar paylaştı.

Nitekim bu, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, 2008’in Kara Şövalyesinde Batman’in Joker’i neredeyse ezeceği aynı yol şeridi.

Batman The Dark Knight

Neden Aynı Çekim Noktaları Kullanılıyor?

Açıkça görüldüğü gibi, burası Nolan’ın The Dark Knight’ında kullanılan yerin aynısı. Kesin adı South La Salle Caddesi ve arka plandaki büyük bina Chicago Ticaret Odası Binası.

Bu caddede çekilen Chicago film prodüksiyonları hiç de alışılmadık görünmüyor, ancak alternatif olarak bu, Christopher Nolan’ın ünlü filmine bir saygı için yapılan gönderme olduğu anlamına gelebilir mi?

South La Salle Caddesi’nde bir Gotham City otobüsü park edilmiş durumda. “Gotham Gazette” yazan bir gazete otomatı da görülüyor. Ve son olarak, filmin hikayesi sırasında gerçekleşecek gibi görünen yaklaşan belediye başkanlığı seçimi için bir reklam panosu var. Resimlerden bu ayrıntıları görebiliyoruz.

Ek olarak, film ekibi sokağa belirli bir düzeyde Gotham tarzı kir katmış gibi görünüyor, bu da muhtemelen şehrin her zamankinden çok daha keyifsiz görünmesine neden oluyor. Sonuçta Gotham City sokakları her zaman siyah ile gri tonlaması arasında duruyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]