Space Jam: A New Legacy ve 2021'de Yayınlanacak Animasyon Filmler
Space Jam: A New Legacy ve 2021'de Yayınlanacak Animasyon Filmler
içinde , ,

Space Jam: A New Legacy ve 2021’de Yayınlanacak Animasyon Filmler

Space Jam: A New Legacy ve 2021 Yılına Damga Vuracak Animasyonlar

Birçok kişi Space Jam’in devamı için heyecanlanırken, bazıları bu klasik filmlerin yeni versiyonunun geleceğini görmekten memnun olabilir. Space Jam’in dönüşü, çekim aşamasında olduğu son birkaç yıldır pek çok hayranın ilgisini çekti. Sonunda 2021’de piyasaya çıkacak. Ancak, önümüzdeki 12 ay boyunca animasyon hayranlarının dört gözle beklemesi gereken tek yapım Space Jam değil.

İster bir Dreamworks animasyonundaki saçma bir hayvan kadrosu isterse Pixar’dan radikal bir fikir olsun. Her yıl, her zaman yapımları teslim eden bir avuç animasyon stüdyosu arasında, bazı büyük projeler için hazır olan olağan kuruluşlar var. Ancak beklenen devam filmlerinin, şaşırtıcı müzikallerin ve sevilen TV dizilerinin uyarlamalarının bir karışımıyla 2021, renkli, animasyonlu iyiliklerle dolu bir yıl olabilir.

1. Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy'nin başrolünde Lebron James var.
Space Jam: A New Legacy’nin başrolünde Lebron James var.

Sevilen orijinal filmin yayınlanmasından bu yana uzun zaman geçti. Bu yüzden bu animasyon filmi için daha fazla heyecanlanan biri varsa, artık 20’li yaşların sonlarında ve 30’lu yaşların başlarında olan 90’lı çocuklardır.

Space Jam: A New Legacy, orijinaline sadık kalıp Michael Jordan’ın yeniden ortaya çıkacağını ümit eden hayranları için büyük ölçüde heyecan verici. Space Jam: A New Legacy’nin başrolünde Lebron James var. Bu neslin gençliğinde dört gözle beklemesi gereken çok şey var. Gün geçtikçe buna daha yenileri de eklenebilir.

2. Peter Rabbit 2: The Runaway / Peter Rabbit 2: Kaçak Tavşan

Peter Rabbit 2: The Runaway / Peter Rabbit 2: Kaçak Tavşan
Peter Rabbit 2: The Runaway / Peter Rabbit 2: Kaçak Tavşan

Peter Rabbit 2: The Runaway, COVID-19 tarafından ertelenen birçok filmden biri oldu. 2021 yılında vizyona girecek pek çok devam filminden biri olan Peter Rabbit 2: The Runaway, çocukları heyecanlandırıyor.

3. Tom & Jerry 2021

Tom & Jerry 2021
Tom & Jerry 2021

Asırlık animasyon karakterlerini, canlı aksiyon çekimleriyle yeniden uyarlamak şu anda popüler bir durum. Yaklaşan Tom & Jerry filmi bunu ilk gerçekleştiren yapım olurken bu kesinlikle son uyarlama olmayacak.

Ancak, halihazırda birçok Tom & Jerry filmi olmasına rağmen, izleyiciler bu klasik karakterleri bu kadar büyük bir şekilde görmeyeli uzun zaman oldu. Animasyonlu bu versiyonda şiddet büyük olasılıkla azaltılacak olsa bile, nasıl görüneceğini görmek heyecan verici.

4. Patron Bebek 2: Aile Şirketi

Patron Bebek 2: Aile Şirketi
Patron Bebek 2: Aile Şirketi

Son yıllarda piyasaya sürülecek en çok abartılan animasyon filmlerinden biri olsa da, orijinal The Boss Baby/Patron Bebek hakkında hala sevilecek çok şey var.

Bu sefer, Alec Baldwin’e, BabyCorp’ta yönetici olacak ve muhtemelen Theodore’la bağlantı kuracak olan Amy Sedaris tarafından canlandırılan başka bir Patron Bebek Tina Templeton eşlik edecek.

5. Addams Ailesi 2

Addams Ailesi 2
Addams Ailesi 2

70’li yılların öncesinden hala ayakta kalan sitcom’lardan biri olmasına rağmen, Addams Ailesi o zamandan beri birçok kez yinelendi. Tim Burton’ın gotik film yapım tarzının eğlenceli ve samimi bir yinelemesi olan 90’ların yinelemesinden sonra, 2019 serisinin tamamen canlandırılmış bir versiyonunu gördü.

50 yaşın üzerindeki olan dizinin canlandırıcı bir yorumu olmuştu. Oscar Isaac, Charlize Theron ve hatta Snoop Dogg gibi bir oyuncu kadrosuna sahipti. Devam filminde, Bill Hader’in onlara katıldığını göreceğiz.

6. Bob’s Burgers: The Movie

Bob’s Burgers: The Movie
Bob’s Burgers: The Movie

TV dizilerine dayanan uzun metrajlı animasyon filmleri farklı başarı ve kalite derecelerine sahip olsa da, Bob’s Burgers: The Movie hepsinin en üst kademesinde yer alabilir.

Film sadece dizinin uzun bir bölümü olmayacak, bunun yerine bazı büyük bütçeli materyaller içerecek. Görünüşe göre bir müzikal olacak. Bu, şimdiye kadar film için onaylanan ender durumlardan biri.

7. Luca (2021)

Luca - Disney Pixar (2021)
Luca – Disney Pixar (2021)

Pixar hayranlarının görmek isteyeceği çok sayıda devam filmi olmasına rağmen, çoğu insan Pixar’ın orijinal filmlerinin şimdiye kadar yapılmış en güzel, gerçeküstü ve duygusal animasyon filmlerinden bazıları olduğunu biliyor.

Yukarı Bak, Ters Yüz ve Coco arasında Pixar, gökyüzünde, öbür dünyada ve hatta bir çocuğun zihninde dünyalar yarattı. Ve izleyiciler yakında çıkacak Luca hakkında pek bir şey bilmese de, tüm film İtalyan Rivierası’na bir saygı duruşu gibi görünüyor.

8. Hotel Transylvania 4

Hotel Transylvania 4
Hotel Transylvania 4

Serinin üç filmi boyunca, Adam Sandler liderliğindeki ‘Cadılar Bayramı’ temalı franchise, bir milyar doların çok üzerinde hasılat yaptı. Bir seri bu kadar para kazandığında, başka bir devam filminin hemen köşede olacağının garantisini verir.

Filmler iyi yapılmış ve aslında Adam Sandler’in epeydir izlediği en iyi değerlendirilen filmlerden bazıları. Hotel Transylvania 4 şüphesiz serinin başarısını devam ettirecek.

9. Vivo

Vivo 2021 - Sony Pictures Animation
Vivo 2021 – Sony Pictures Animation

Lin Manuel Miranda, 10 yıl önce Dreamworks tarafından reddedildiği için bu filmi uzun süredir çekmeye çalışıyordu. Ancak, Vivo’nun başarıya ulaşması için gereken tüm mecazlara sahip olması nedeniyle bu Dreamworks açısından büyük bir hata olabilirdi.

Film sevimli bir kapuçin maymunu hikayesini işliyor. Roger Deakins’in sinematografisini içeriyor. Tabii ki Miranda’nın kendisi tarafından yaratılan orijinal bir film müziği içeriyor.

10. Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi

Minions: The Rise Of Gru
Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi / Minions: The Rise Of Gru

2015 yılında, ilk Minions filmi, orijinal diziden daha fazlasını yapan ilk animasyon filmi spin-off’u olduğu için animasyon filmler için bir emsal oluşturdu. Minyonlar dünya çapında sansasyonel bir etki oluşturarak, 1,1 milyar dolar kazandı. Bu yüzden Dreamworks’ün devam filmini altı yıl geciktirmesi gerçekten şaşırtıcı.

Bununla birlikte, Minions: The Rise Of Gru (Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi) bu yıl sonunda çıkıyor ve hiç şüphesiz önceki filmlerindeki kadar saçma sapan şakalarla dolu olacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]