Tenet Aralık Ayında Online İzlenebilecek
Tenet Aralık Ayında Online İzlenebilecek
içinde ,

Tenet Aralık Ayında Blu-Ray ve Online İzlenebilecek

Christopher Nolan’ın TENET’i 15 Aralık’ta Dijital ve Blu-ray Olarak Çıkacak

Warner Bros. Pictures Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, salgın sırasında ortaya çıkan ve gişe rekoru kıran (pandemiye göre çok güzel rakamlara ulaştı) büyük bütçeli zaman bükme gerilimli Christopher Nolan’ın Tenet’inin 15 Aralık’ta insanların evlerinde izlemeleri için planlar yapılıyor.

Tenet Gişede Ne Kadar Hasılat Yaptı?

Warner Bros. birçok gecikmenin ardından diğer stüdyoların yaptığı gibi, filmin vizyon tarihini gelecek yıla ertelememeye karar verdikten sonra film Ağustos ayında gösterime girdi. Tenet şu ana kadar dünya çapında 350 milyon dolar hasılat yaptı. Ancak Nolan ve Warner Bros. 200 milyon doları aşan bir bütçeye sahip bir film için çok daha iyi bir gösterim umuyorlardı.

Tenet şu ana kadar dünya çapında 350 milyon dolar hasılat yaptı.
Tenet şu ana kadar dünya çapında 350 milyon dolar hasılat yaptı.

Eleştirmenler Tenet’in zayıf gişe performansını filmin kalitesi yerine Covid-19’un oluşturduğu pandemiye bağlıyorlar. Filmin Rotten Tomatoes puanı % 71 . Filmi beğenen eleştirmenler, bu puanlamaya salgın yüzünden birçok sinema salonunun kapalı olmasının sebep olduğuna kanaat getiriyor. Sinemaseverler ya filmi kalabalık bir kapalı ortamda izleme riskinden korkuyorlar ya da sinema salonlarının açılmasının yasak olduğu bir bölgede veya ülkelerde yaşıyorlar. Film, ABD’de sadece 53,8 milyon dolar hasılat yaptı.

Warner Bros. İstediği Hasılata Ulaşmak İçin Ne Yapmayı Planlıyor?

Şimdi, filmi bir hayal kırıklığından finansal bir başarıya dönüştürmek için aylarca süren mücadelenin ardından, Warner Bros. talep üzerine video ve evde yayın yöntemini seçmeye karar verdi. Bu akıllı hareket için eleştirmenler aylardır tartışıyorlar. Hem internet (dizi ve film platformu) üzerinden hem de blu-ray sürümler 10 Kasım’dan itibaren ön sipariş verilebilir hale gelecek ve dijital sürüm 19,99 ABD Doları tutarında olacak.

Warner Bros. dvd versiyonları için fiyat listesi yayınladı:

 • 4K UHD (Ultra Yüksek Çözünürlük) Seçeneği : 44,95$ Amerikan Doları
 • Blu-ray Seçeneği: 35,99$ Amerikan Doları
 • DVD Seçeneği: 28,98$ Amerikan Doları

Warner Bros., HBO’nun ve yeni piyasaya sürülen HBO Max yayın platformunun da sahibi olan AT&T bölümü WarnerMedia’ya ait. Bu, Tenet’in gelecekte HBO Max’te yayınlanabileceğini görebileceğimiz anlamına geliyor. Ancak AT&T ne zaman olduğunu açıklamıyor. Büyük olasılıkla önce dvd ve dijital kopyaları satarak bazı maliyetleri telafi etmeye çalışacaklar. Warner Bros., Tenet’in HBO Max’e gelmesiyle ilgili film hakkında yorum yapmayı reddetti.

Elbet istedikleri hasılata ulaştıklarında Warner Bros. filmin HBO Max’te yayınlanmasına sıcak bakabilir. Biz filmi izledik ve elimizden geldiğince inceledik. Buradan Tenet filminin inceleme videosuna ulaşabilirsiniz. Umarız yakın zamanda dijital platformlarda farklı seçeneklerle Tenet filmini görebiliriz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]