WandaVision 4. Bölüm: SWORD, Wanda ve Vision Çiftini Yakından Takip Ediyor
WandaVision: Yeni Görüntüler Wanda'nın SWORD Tarafından İzlendiğini Gösteriyor
içinde , ,

WandaVision: Yeni Görüntülerde Wanda SWORD Tarafından İzleniyor

WandaVision 4. Bölüm: SWORD, Wanda ve Vision Çiftini Yakından Takip Ediyor

On sekiz aylık bir kuraklıktan sonra, Marvel Studios nihayet ilk Disney+ serisi WandaVision ile yeni bir içerikle geri döndü. Serinin haftada bir bölümden oluşan yayın yapısı ile hayranlar, neredeyse dokuz hafta boyunca yeni bir MCU projesinin heyecanını yaşıyor! WandaVision şu anda dokuz bölümlük yayında, üç bölümü çoktan yayınlandı. Bununla birlikte, yeni görüntüler WandaVision’ın daha da büyüyeceğini gösterdiği için, yeni bir fragman önümüzdeki bölümlerde ciddi şekilde garip bir ilerleme vaat ediyor gibi görünüyor. SWORD, tuhaf çiftimize daha da yakınlaşıyor.

Yeni Çekimler Westview’deki Gerginlik Yapısını Gösteriyor

Yeni Çekimler Westview'deki Gerginlik Yapısını Gösteriyor. SWORD yakın takipte.
Yeni Çekimler Westview’deki Gerginlik Yapısını Gösteriyor. SWORD yakın takipte.

WandaVision’ın 4. Bölümünün yayınlanmasından iki gün önce, Disney+ dizisi için yeni bir TV reklamı, gösteriden çok sayıda yeni kareler sunarak giriş yaptı. Bunların birçoğu, görünen 80’ler dokusu göz önüne alındığında yaklaşan bölümden geliyor gibi görünüyor.

Fragmanın ana odak noktası, SWORD ‘un Wanda’yı nasıl gözetlemeye devam ettiği ve onun alternatif gerçekliğine karşı farklı yollar bulmaya çalıştığı gibi görünüyor. Yeni görüntü, Vision’ın Westview’deki yeni evi hakkındaki artan endişesini de vurgulamaya devam ediyor.

Bunu sana kim yapıyor, WANDA?

Bunu sana kim yapıyor, WANDA?
Bunu sana kim yapıyor, WANDA?

Fragman, Wanda Maximoff’un bu kez 90’ların grunge tarzında bir başka on yıla atlamasına birkaç bakış sunuyor. Gösterildiği birkaç seferde endişeli ve yersiz görünüyor. Serinin ilk üç bölümünü göz önünde bulundurursak hayranlarının onu nasıl gördüğüne aşina olduğunu biliyoruz. Her bölümün bir 10 yıla denk geldiğini düşünürsek bu tarza şaşırmamak gerekir.

Daha ilgi çekici olan ise, SWORD’un 90’lı yılların görünümünde olan Wanda’yı gözetlerken gösterilmesi. Yeni organizasyonun, içinde gezindiği onlarca yıllık televizyon sitcom ayarları boyunca Wanda’ya ayak uydurduğunu gösteriyor.

Yeni organizasyonun (SWORD), içinde gezindiği onlarca yıllık televizyon sitcom ayarları boyunca Wanda'ya ayak uydurduğunu gösteriyor.
Yeni organizasyonun (SWORD), içinde gezindiği onlarca yıllık televizyon sitcom ayarları boyunca Wanda’ya ayak uydurduğunu gösteriyor.

Wanda, yılları doğrusal olarak takip etmeyi bırakmadığı sürece, WandaVision’ın 4. Bölümü, hayranların 90’larda geldiklerini görmeden önce 80’leri kapsayacak. Bu fragman büyük olasılıkla önümüzdeki birkaç bölümden bir görüntü kombinasyonu olabilir. Ancak bu yeni çekimde Wanda ve Vision arasındaki çok önemli bir konuşma muhtemelen dizinin dördüncü bölümünün odak noktası olacak.

Vision: “BURADA BİR ŞEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Vision: "BURADA BİR ŞEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"
Vision: “BURADA BİR ŞEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Fragmanın alternatif odak noktası, Vision’ın yeni bulduğu evi hakkında artan şüpheleri üzerinde görünüyor. İzleyiciler, Vision’ın şovun üçüncü bölümünden Wanda’yı gerçeği değiştiren bazı değişiklikler yapmaya iten tanınabilir bir satır olan “Burada bir sorun olduğunu düşünüyorum” ifadesini duyuyor.

Ama sonra tuhaf çift arasındaki farklı bir konuşma hemen ardından gelir. Wanda, Vision’a verdiği yanıt: “Dramatik olmaya gerek yok” oluyor. Vision: “Gördüğümü gerçekten görmedin mi?”. Vision bu soruyu sorarken, fragmanda onun yeni bir görünüm kazandığını görüyoruz. Artan endişelerinin olacağını ima ediyor. WandaVision 4. Bölüm, olayları 80’ler ayarında ele alacak.

Fragman daha sonra 70’lerin kıyafetleri üzerlerinde olan Wanda ve Vision’a geri dönüyor. Scarlett Witch, Vision’a “her şeyin kontrol altında” olduğunu garanti ediyor. Eğer dikkat ettiyseniz, bugüne kadar bu sözü ikinci kez verdi. Bu Wanda’nın ne kadar tedirgin olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Vision ve yeni görünümünden bahsetmişken, 80’lerin başlangıcı, “sentezoid”in önümüzdeki bölümlerde oynayacağı tek yeni stil olmayacak. Vision ayrıca, hayranların geçmiş MCU görünümlerinden kolayca tanıdıkları İntikam töreninde de gösteriliyor. Westview’i çevreleyen varsayılan engeli araştırıyor gibi görünüyor.

Özellikle Vision, bariyeri incelerken yalnız görünüyor.
Özellikle Vision, bariyeri incelerken yalnız görünüyor.

Özellikle Vision, bariyeri incelerken yalnız görünüyor. Bu, Vision’ın daha şüpheli hale geldiğine dair bir ipucu olabilir ve endişeleri konusunda Wanda’ya güvenemeyeceğini anlamına gelir.

Ayrıca bariyerin mavi olması, Vision’ın ona dışından değil içeriden baktığını gösteriyor. Çünkü bariyerin dışı kırmızı renkte gözüküyor. SWORD görünüşe göre zırhlı bir araçla içinden geçmeye çalışırken, hayranlara enerji duvarının dışına bir bakış daha veriyor.

Çünkü bariyerin dışı kırmızı renkte gözüküyor.
Çünkü bariyerin dışı kırmızı renkte gözüküyor.

Bu, SWORD’un umutsuzluğa düşme ve bariyeri geçmek için gerekli olan her türlü aracı kullanma olasılığını ima ediyor olabilir. Bu da acil yardımlarını talep eden daha fazla sorunun yolda olduğunu ima ediyor olabilir.

Aracın ön tarafı, aynı gün yayınlanan ayrı bir WandaVision promosyonunda gösterilen bir SWORD kokpiti ile eşleşiyor gibi görünüyor.
Aracın ön tarafı, aynı gün yayınlanan ayrı bir WandaVision promosyonunda gösterilen bir SWORD kokpiti ile eşleşiyor gibi görünüyor.

Aracın ön tarafı, aynı gün yayınlanan ayrı bir WandaVision promosyonunda gösterilen bir SWORD kokpiti ile eşleşiyor gibi görünüyor. Bu, Westview’e girmeye yönelik bu cesur çabanın daha sonra değil, daha erken sonuçlanabileceği ile alay ediyor.

Ancak, hayranların bu sahneye halihazırda iki ayrı bakış açmış olsalar da, aracın bariyerin bütünlüğünü ve kaynağını bir sır olarak bırakarak, aracın bariyerden gerçekten geçip geçmediğini göstermediğini belirtmek önemlidir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]