WandaVision 4. Bölüm Ne Zaman? WandaVision Diğer Bölümler Disney+'da Ne Zaman Yayınlanacak?
WandaVision 4. Bölüm ve Sonraki Bölümler İçin Yayın Tarihi
içinde , ,

WandaVision 4. Bölüm ve Sonraki Bölümler İçin Yayın Tarihi

WandaVision 4. Bölüm Ne Zaman? WandaVision Diğer Bölümler Disney+’da Ne Zaman Yayınlanacak?

WandaVision, Disney Plus’ta haftalık olarak yayınlanıyor. Bir sonraki bölümün yayın zamanı ne zaman? Ancak WandaVision 4. bölüm ne zaman yayınlanacak? Bir sonraki bölüm ne zaman izlenmeye hazır olacak?

Nisan 2019’da ilk kez duyurulduktan sonra, WandaVision uzun bir süredir yayınlanması bekleniyordu.

Nihayet 15 Ocak 2021’de Marvel dizisi nihayet Disney+’da prömiyerini yaptı.

Ancak, şu anda üç bölüm yayınlandı ve hayranlar “WandaVision 4. bölümün çıkış zamanı ne zaman?” bunu merak ediyor.

WandaVision ve Disney+ Serüveni

WandaVision 15 Ocak 2021’de Disney+’da prömiyer yaptı.

Covid-19 salgını yüzünden, Temmuz 2019’da Spider-Man: Far From Home’dan bu yana seyirci ile buluşan MCU yapımı oldu.

Dizi, kendini bir dönem sitcom ortamında bulan iki Avengers karakteri olan Wanda Maximoff ve Vision’a odaklanıyor. Her yeni bölüm yeni bir on yılda gerçekleşiyor. (Time-skip gibi gelebilir ama değil. Zaman algısı Wanda’nın zihnine bağlı olarak değişiyor. Yaşanan her aksilikte zamanda oynama oluyor bir nevi.)

Bununla birlikte, Wanda ve Vision bu yeni hayatlarına başlamaktan son derece mutlu görünse de, her şey göründüğü gibi değildir. Son bölümde bunu bir hayli hissetmiş olmalısınız. Çünkü orada bulunan Westview sakinleri oradan kurtulmaya çabalıyormuş gibi bir his veriyor. Dizinin aksiyon sahnelerinin geleceği 3. bölümde belli oldu. Hatırlarsanız eğer, Odin, Thor’un Mjölnir’ini fırlattığında düştüğü yeri S.H.I.E.L.D. bir nevi karantina altına alıp her tarafını çevirmişti. Aynı şeyi S.W.O.R.D. Wanda ve Vision’un yaşadığı yer olan Westview için yapmış, bunu gördük. Olayların perde arkası az da olsa aralanmış oldu, bizler için.

WandaVision 4. Bölüm Yayın Tarihi

WandaVision’ın 4. Bölümü, ABD’de Pasifik Saatine göre 29 Ocak gece yarısı Disney+’a geliyor.

Tıpkı The Mandalorian’da olduğu gibi, WandaVision’ın (WandaVision 4. bölüm) yeni bölümleri haftalık olarak Disney+ üzerinde yayınlanacak.

Bunun da ötesinde, yeni bölümler dünya çapında aynı anda, gece yarısı yayınlanacak.

Bu, yeni (WandaVision 4. bölüm) bölümü yayınlanır yayınlanmaz izlemeyi ümit eden hayranların ABD’de 03:00 ET, İngiltere’de 08:00, Hindistan’da 13:30 ve Avustralya, Sidney’de 19: 00’dan itibaren izleyebilecekleri anlamına geliyor. (Tabii Türkiye için yine hüsran. Exxen’e gelse fena olmaz mı?)

WandaVision 3. Bölüm: Neler Yaşandı?

1. ve 2. bölümlerde neşeli bir şekilde başladıktan sonra, WandaVision’ın durum komedisi tarzı yavaş yavaş çok daha gizemli bir şeye doğru ilerliyor.

Wanda, 3. bölümde ağır bir şekilde hamile ve görünüşe göre doktorun söylediğine göre, karnındaki büyüme sadece bir gece önce ortaya çıkmasına rağmen, bebek şu anda dört aylık.

Wanda ve Vision, hamileliği, her zamankinden biraz daha tuhaf davranmaya başlayan meraklı komşularından saklamaya çalışırlar. Wanda’nın doğumunun başlaması ve kasılmalarının bazı çok tuhaf olaylara neden olması gerçeğinden etkilenmez.

Wanda, durumu gizlemeye çalışırken birden yaramaz bir leylek ortaya çıktı.
Wanda, durumu gizlemeye çalışırken birden yaramaz bir leylek ortaya çıktı.

Tam Wanda doğum yapmak üzereyken Geraldine gelir ve hamileliğini ondan gizleme çalışır. (Meyve tabağı tutmuştu, hatırlarsanız.) Wanda, durumu gizlemeye çalışırken birden yaramaz bir leylek ortaya çıktı. Eski çizgi filmlerden hatırlayacağınız gibi bebekleri hep leylekler getirirdi. Büyük ihtimal tüm mekanı ve zamanı Wanda yarattığı için, leyleğin doğum anında ortaya çıkması, Wanda’nın zihninin ona bir oyunu olsa gerek.

Geraldine’in yardımıyla Wanda, Billy ve Tommy adında bir çift ikiz doğurur.

İkizlerin doğumu, Wanda’nın kendi ikiz kardeşi Pietro’yu anımsatmasına neden oluyor. İşte o zaman, boynuna bir kılıç (S.W.O.R.D.) sembolü takan Geraldine, Pietro’yu ve onu Ultron’un öldüğünü bildiğini söyleyince, işler daha da tuhaflaşmaya başladı.

Buna öfkelenen Wanda, Geraldine’i oradan uçurur ve Vision ile sitcom diyarında mutlu bir şekilde yaşamaya devam eder.

Geraldine’in, modern zamana geri fırlatılır resmen.
Geraldine’in, modern zamana geri fırlatılır resmen.

Geraldine’in, modern zamana geri fırlatılır resmen. Askeri kamp gibi görünen karantina bölgesi belli ki gizli bir durum değil. Çok geniş bir alana yayılmış bölgenin gözlem altında tutulduğunu gördük bu sayede.

Fark ettiyseniz, görüntü ekranı 4:3'den 16:9'a dönüyor.
Fark ettiyseniz, görüntü ekranı 4:3’den 16:9’a dönüyor.

Fark ettiyseniz, görüntü ekranı 4:3’den 16:9’a dönüyor. Eski monitörler genelde 4:3 görüntü formatında çalışırken, yenileri ise 16:9 görüntü formatında. Galiba Geraldine günümüze dönünce daha net anlaşılsın diye bir ipucu vermiş olabilirler. Bu soru işaretlerini biraz azaltıyor. Belli zaman ve kavramlar arasında bir kırılma var.

Çok geniş bir alana yayılmış bölgenin gözlem altında tutulduğunu gördük bu sayede.
Çok geniş bir alana yayılmış bölgenin gözlem altında tutulduğunu gördük bu sayede.

WandaVision 4. bölüm yakında yayınlanacak. 4. bölümde neler olabileceğini kim bilebilir? Bir sürü tahmin ve teori mevcut. Ama ne kadar doğrular?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]