Robert Pattinson Batman'i Oynamanın Getirdiği Baskı Hakkında Konuştu
Robert Pattinson Batman'i Oynamanın Getirdiği Baskı Hakkında Konuştu
içinde

Robert Pattinson Batman’i Oynamanın Getirdiği Baskı Hakkında Konuştu

The Batman: Robert Pattinson Rol Yüzünden Üzerindeki Baskıyı Dile Getirdi

DC Extended Universe, geçtiğimiz yedi yıllık hikaye anlatımının hayranlar ve eleştirmenler arasında çok beğenilen bir seriye yeni bir soluk getirmek için önümüzdeki birkaç yıl içinde bazı büyük adımlar atmaya hazırlanıyor. Halihazırda tamamlanan yapımlar, Patty Jenkins’in yönettiği devam filmi olan Wonder Woman 1984 ve James Gunn’ın The Suicide Squad (yeniden başlattığı) filmi gibi projelerdir.

Patty Jenkins'in yönettiği devam filmi olan Wonder Woman 1984 ve James Gunn'ın The Suicide Squad (yeniden başlattığı) filmi gibi projelerdir.
Patty Jenkins’in yönettiği devam filmi olan Wonder Woman 1984 ve James Gunn’ın The Suicide Squad (yeniden başlattığı) filmi gibi projelerdir.

Bunlardan sonra gelecek film, Matt Reeves’in The Batman‘i olacak ve sadece DCEU’daki Caped Crusader için ilk solo film olmakla kalmayacak, aynı zamanda Robert Pattinson’ın Ben Affleck‘ten başrolünü devraldığı film DCEU çoklu evreninin alternatif bir boyutunda da yer alacak. Pattinson, süper kahraman türündeki ilk girişimi olmasına rağmen, son yirmi yılın çoğunda Hollywood’da bir yıldız olarak kendi isminden bahsettirmeyi başardı.

Pattinson, Rolün Omzuna Bindirdiği Baskıları Anlattı

Yeni DC yıldızı, tüm zamanların en tanınmış süper kahramanlarından birini oynamaya yönelik yaklaşımı hakkında son zamanlarda felsefi bir seviyede açıklık getirdi.

Vanity Fair France, Robert Pattinson ile The Batman Hakkında Bir Röportaj Gerçekleştirdi

Vanity Fair France (Robert Pattinson Austrailia aracılığıyla), Bruce Wayne’in ruhuna nasıl büründüğünü ve DCEU’daki milyarder playboy’u nasıl oynamaya hazırlandığını öğrenmek için Batman’ın başrolünü üstlenen aktör Robert Pattinson ile yakın zamanda bir araya geldi.

Pattinson, Büyük Projelerdeki Atmosferin Baskıyı Artırdığını Söyledi

Bu yeni rol için nelerden ilham aldığı ve kadar sürdüğü sorulduğunda Pattinson, Fransızcadan İngilizceye (tabii bizde Türkçe’ye çevirdik) çevrilen şu alıntıyı söyledi:

Başlangıç ​​olarak, filmde şu anda projenin önemine kıyasla kırılgan görünen şeyleri kullanıyorum. Yakın arkadaşlarımla yaptığım sohbetler, rüyaların katmanları… The Batman’da ve Tenet’te dev bir teknisyen ekibi sizin etrafınızda oluyor ve “Hadi Robert… Aksiyon!” dediğinizde bu kitleyi unutup kendi düşüncelerinizin, kendi şeytanlarınızın önünde oynamalısınız. Evet, setin gerilimi ve tüm bu insanların aşırı beklentisiyle yüzleşmek, yaşanılanları benimle aramızda diyaloğa dönüştürmek için bir oyuncu heyecanı yaşıyorum. Gidip onu alamadığı için tüm ağır silahları, tüm o savaş altyapısını yerleştirme riskiyle karşı karşıya olan “küçük pislik” olmak heyecan verici ve korkunç bir duygu. Bunu bir çekimden birkaç gün önce düşünüyorum.

Pattinson’a ayrıca, en çok beklenen yeni filmlerde bu kadar önemli rolleri üstlenirken kendisini hala şaşırtıp şaşırtmayacağı soruldu ve bu yanıtı verdi (Fransızca’dan önce İngilizce’ye çevrilmiş. Bizde Türkçe’ye çevirdik. Umarım anlaşılır olmuştur.):

Sonunda çılgınca bir baskıyla karşı karşıya kaldım ve hoşuma gitti. Sürpriz yapma görevi, izleyicilerim ve hepsinden önemlisi, tek değerli meydan okumam haline geldi. Ve inan bana, gişe mücadelesinden çok daha zor. Batman ve Tenet ile her zaman o zirvelere geri dönmeye çalıştığımı söyleyebilirsin, milyonlarca başlıklardan (entrylerden) bahsediyoruz. Ama Tenet aynı zamanda deneysel bir film. Batman’e gelince, önce karaktere ve onunla ne yapmam gerektiğine, bu kabukta nüansları nasıl icat edeceğime bakıyorum. Bu da onu her zaman daha karmaşık hale getiriyor. Batman, belirsizliği nasıl daha iyi oynayacağımı öğrenmem gereken bir rol.

Bu röportaj, hayranların sindirebileceği ve inceleyebileceği yeni DCEU filmi hakkında gerçekten bir somut bilgi vermiyor. Ama Robert Pattinson’ın, Batman’in bu yeni versiyonuna yeni bir nüans ve derinlik düzeyi vermek için ne kadar zihinsel hazırlık yaptığını gösteriyor.

Filmin finansal bir başarıya dönüşme şansı elbette mevcut olsa da, bu filmin gişe çekiciliğinin yanı sıra onu rolü iyi oynamaya iten şeyin gişe çekiciliği olmadığını belirtmek için farklı bir noktaya işaret ediyor. Gerçekten bütün küçük ayrıntılar, karmaşıklıklar, kavgalar, zıplamalar ve patlamalar arasında karakterin parladığından emin olmak istiyor.

Robert Pattinson Batman Karakterinin Oluşturduğu Baskıyı Aşmış Gibi Görünüyor

Pattinson’ın hem fiziksel hem de zihinsel olarak onu çevreleyen tüm baskıları görmezden gelirken, filmi yapmaya odaklanmak zorunda olmaktan ne kadar bahsettiğini görmek de film adına oldukça umut verici görünüyor. Bunun gibi bir rolü üstlenmeye gerçekten hazırlanmak için zaman ayırması, rolü en önemli hedeflerinden biri gibi görünüyor. Bu da yeni Bruce Wayne’in beyaz perdede doğru şekilde gösterilmesini sağlamaya ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Pattinson Daha Önce Bunun Gibi Büyük Yapımlarda Yer Almıştı

Harry Potter: Ateş Kadehi, Alacakaranlık serisi ve son zamanlarda Christopher Nolan’ın Tenet’i gibi başrol oynadığı büyük yapımlar göz önüne alındığında, bu kariyerinin bugüne kadarki en anıtsal rolü olacak. Bu da kesinlikle bu role gereken önemi vermeye mecbur olduğu anlamına geliyor. Kamera önünde işine ne kadar çok enerji harcadığı da anlaşılıyor.

Harry Potter: Ateş Kadehi, Alacakaranlık serisi ve son zamanlarda Christopher Nolan'ın Tenet'i gibi başrol oynadığı büyük yapımlar
Harry Potter: Ateş Kadehi, Alacakaranlık serisi ve son zamanlarda Christopher Nolan’ın Tenet’i gibi başrol oynadığı büyük yapımlar

The Batman‘in yeni vizyon tarihi şu anda 4 Mart 2022. Birleşik Krallık’ta hala film için çekimler yapılıyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]