WandaVision 7. Bölüm Teorileri: Westview'i Mephisto Mu Yönetiyor?
WandaVision 7. Bölüm Teorileri Açıklandı! Her Şeyi Yapan Mephisto Muydu?
içinde , , ,

WandaVision 7. Bölüm Teorileri Açıklandı! Her Şeyi Yapan Mephisto Muydu?

WandaVision 7. Bölüm Teorileri: Westview’i Mephisto Mu Yönetiyor?

Hayranlar, Mephisto ‘nun çok ince de olsa WandaVision 7. bölümünde olabileceğini düşünüyor.

Şimdi, WandaVision‘da bir tür daha büyük kötülük veya kötü adam olduğu ve parmakların şu anda Marvel evrenindeki bilinen karakterleri işaret ettiği açık. Nightmare ve Mephisto, kim olabileceğinin şu andaki favorileridir ve bu son teoriler Mephisto’yu daha inandırıcı kılmaktadır.

Mephisto, Marvel Comics’te güçlü bir kötü adamdır ve Wanda ile belirli bir hikayede yer alıyor. Çizgi roman hikayesi House of M, şarap şişelerindeki isimler de dahil olmak üzere gösteri boyunca referans alındı.

Hikayede, Wanda’nın, çocuklarını ve Vision’ı kaybetmesi nedeniyle zihinsel bir çöküş yaşadıktan sonra gerçeği değiştirdiğini görüyoruz. Bahsedilen çocuklar sihir kullanılarak yaratıldı ve Mephisto tarafından ondan alındı. Daha sonra hafızasını sildi, böylece çocuklarıyla olan anılarına dair hiçbir bilgisi kalmadı.

Ancak, bunu yıllar sonra keşfettiğinde, onları geri getirmek için kendi dünyasını yaratır (tanıdık geliyor mu?).

WandaVision: Mephisto Hakkında Hayran Teorileri

O halde Mephisto’nun WandaVision’a ilk girişini Wanda’nın çocuklarının yeniden kaybolduğu bölümde yapması gayet mantıklı.

Hayranlar buna ikna oldu. Yaşananların ardında Mephisto’nun olabileceğini ima eden birkaç gizli ipucu aldılar. Kemerinizi bağlayın, çünkü birkaç tane var.

Birinci Teori – WandaVision Perdedeki Böcek

Birinci Teori - WandaVision Perdedeki Böcek
Birinci Teori – WandaVision Perdedeki Böcek

Çizgi romanlarda Mephisto ilk önce bir sinek olarak ortaya çıktı. Wanda çocuklarının kayıp olduğunu anladığı anda etrafına bakar ve perdede bir böcek görür. Ancak bazı hayranlar, WandaVision’daki böceğin bir ağustosböceği değil, önemsiz bir ayrıntı olduğunu iddia ederek bu teoriyi çürüttü.

İkinci Teori – Kafesteki Tavşan

İkinci Teori - Mephisto Kafesteki Tavşan
İkinci Teori – Mephisto Kafesteki Tavşan

Diğerleri, kafesteki tavşanın Mephisto’nun olabileceğini öne sürdü. Tavşanın adı Senor Scratchy’dir ve bazıları, şeytanın takma adı olan Old Scratch’e yakın olduğunu düşünüyor. Sahneler genellikle kafesli tavşana odaklanma eğilimindeydi.

Üçüncü Teori – Agnes’in Evinin Bodrumundaki Duvar

Üçüncü Teori - Mephisto, Agnes'in Evinin Bodrumundaki Duvar
Üçüncü Teori – Mephisto, Agnes’in Evinin Bodrumundaki Duvar

Teorilerin en az heyecan verici olanı tartışmasız budur. Wanda Agnes‘in evinin bodrumunda çocuklarını ararken arka planda bir sütunda bir sembol belirir. Hayranlar, sembolün Mephisto’ya çok benzediğini düşünüyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]