Marvel'dan What If: Chadwick Boseman Yeni Star Lord ve Daha Fazlası
Marvel'dan What If: Chadwick Boseman Yeni Star Lord ve Daha Fazlası
içinde , ,

Marvel’dan What If: Chadwick Boseman Yeni Star Lord ve Daha Fazlası

Marvel’dan What If…?: İlk Fragman’da Chadwick Boseman, Star-Lord Olarak Görünürken Daha Fazla Çılgınlık Yakında

What If…? Marvel Sinematik Evreni ile ilgili en heyecan verici şeylerden biri, sürekliliğine çok yakından dikkat eden bir seri olması gerçeğidir. Aynı anda orijinal hikayeler anlatırken, aynı zamanda yaratılan her şeyin daha büyük dokusuna uyduğundan emin oluyorlar. Bu durum son on yılda filmlerde özel bir akışa yol açtı. Ancak aynı zamanda hayranlar, kanonda belirli şeyler farklı şekilde oynansaydı ne olacağını merak ediyorlar.

Pekala, şimdi bu soruların bazılarını gidermek için yeni animasyon dizimiz What If …? ‘in gelecek yıla kadar Disney+’da lansmana hazır olmayacak olsa da, yukarıdaki ilk bakış fragmanı, onu kesinlikle büyülü ve inanılmaz olduğunu gösteriyor.

Disney, dün öğleden sonra merakla beklenen Yatırımcı Günü’nü düzenledi ve Marvel Studios, hayranların merakını gideren her türlü ürünü sundu. What If..? için bu ilk fragman dahil, başyazar olarak hizmet veren A.C. Bradley tarafından yaratılmıştır. Gösteri, aynı adı taşıyan uzun süredir devam eden Marvel Comics serisine dayanıyor. Her sayısında Marvel Evreninde neler yaşanacağını araştıran bazı olaylar farklı şekilde oynanmıştı veya önemli karakterler tarafından farklı seçimler yapılmıştı.

Çok sayıda Marvel Sinematik Evren yıldızının farklı bölümler için karkaterleri seslendirdiği doğrulandı. Chadwick Boseman ve Michael Rooker’ın da seslerdirmen olarak yer aldığı dizinin fragmanını izlerken bu durumu fark etmiş olabilirsiniz. Dizinin “başrolü”, Uatu The Watcher’a yardım eden ve çeşitli maceralar boyunca rehberlik eden Jeffrey Wright.

Chadwick Boseman Yeni Star Lord

Marvel Studios için normal olduğu gibi, farklı bölümlerin hikayeleri şu anda gizli tutuluyor. Ancak bazılarını sadece burada sunulan görüntülere dayanarak çıkarmak oldukça kolay duruyor. Örneğin, bölümlerden birinde “Ya Yondu, Yaşayan Gezegen Ego için çocukları kaçırırken T’Challa’yı Wakanda’dan alırsa?” Cevap öyle görünüyor ki Black Panther olacak olan adam bunun yerine Star Lord olacak.

What If...? "Ya Yondu, Yaşayan Gezegen Ego için çocukları kaçırırken T'Challa'yı Wakanda'dan alırsa?"
What If…? “Ya Yondu, Yaşayan Gezegen Ego için çocukları kaçırırken T’Challa’yı Wakanda’dan alırsa?”

Peggy Carter Captain Britain Oluyor

What If…? ‘in Diğer bölümlerden birinde de, Joe Johnston’ın Captain America: The First Avenger’ında geçen olay örgüsünün yeniden dizayn edilmiş gibi görünüyor. Soru? “Ya Peggy Carter‘a Steve Rogers yerine Süper Asker Serumu verilirse?”

What If...? "Ya Peggy Carter'a Steve Rogers yerine Süper Asker Serumu verilirse?"
What If…? “Ya Peggy Carter’a Steve Rogers yerine Süper Asker Serumu verilirse?”

Temel cevap, Captain Britain olacağıdır, ancak dizinin içeriği bizim için hikaye açısından çok daha fazlasına cevap verecek gibi görünüyor.

What If...? Captain Britain - Peggy Carter
What If…? Captain Britain – Peggy Carter

What If…? Dizisinde Neler Var?

Dizinin geri kalanından tam olarak ne bekleneceği belli değil, ama What If …? fragmanında doğrulanan şey, Doctor Strange (kötü ikiziyle savaşıyor). Iron Man, Captain Marvel, Thor, The Collector ve çok daha fazlasını içeren bölümler göreceğimizden olduk.

Marvel Studios henüz dizinin ilk bölümünün Disney+’da ne zaman yayınlanacağını tam olarak belirlemedi, ama en azından hangi dönemde yayınlanacağını biliyoruz. What If…? ‘in 2021 yazında bir süre prömiyer yapmasını bekleyebiliriz. Yani Mayıs ve Ağustos ayları arasında. Tüm Marvel projelerinde olduğu gibi, hepsinin nasıl ortaya çıkacağını çok merak ediyoruz ve gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Marvel’ın yeni projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizi takibe almanız yeterli.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]