Marvel, MCU Filmlerinde Çoğunlukla Kadın Başrol ve Irksal Yönden Çeşitlilik Görmek İstiyor
Marvel: MCU Kahramanları Çoğunlukla Kadın Olacak
içinde

Marvel: MCU Kahramanları Çoğunlukla Kadın Olacak

Marvel, MCU Filmlerinde Çoğunlukla Kadın Başrol ve Irksal Yönden Çeşitlilik Görmek İstiyor

Marvel Sinematik Evreni’ndeki 20. filme kadar bir kadın kahramanın ismini film başlığında görememiştik. O zaman bile Evangeline Lilly, Ant-Man and the Wasp filmindeki başrolü Paul Rudd ile paylaşmıştı. Brie Larson, projenin başarı şansını sabote etmek isteyen hedefe yönelik bir trol kampanyasına rağmen, Carol Danvers/Captain Marvel karakterini, gişede bir milyar doları aşan Captan Marvel’de canlandırdı. Bir kadın kahramanın nihayet tek başına uçtuğunu görmek, stüdyonun takip eden çabasıydı.

Brie Larson, Carol Danvers/Captain Marvel karakterini, gişede bir milyar doları aşan Captan Marvel'de canlandırdı.
Brie Larson, projenin başarı şansını sabote etmek isteyen hedefe yönelik bir trol kampanyasına rağmen, Carol Danvers/Captain Marvel karakterini, gişede bir milyar doları aşan Captan Marvel’de canlandırdı.

Tessa Thompson, MCU’nun geleceğinin tamamen çeşitlilik ve katılımla ilgili olduğunu zaten açıkladı. İçeriden Daniel Richtman, Kevin Feige’in değişimi kucaklamaya o kadar kararlı olduğunu iddia ediyor. MCU ‘nun yeterince kadın kahramanları var. Paylaşılan evren kahramanlarının çoğunun ya kadınlar ya da ırksal yönden çeşitli aktörler tarafından oynanmasını istiyor. Tabii ki, Richtman birkaç gün önce Star Wars için de aynı şeyi söyledi. Bu yüzden Disney, çeşitlilik için her zamankinden daha büyük bir çaba göstermeye kararlı görünüyor.

MCU’nun geleceği tamamen beyaz aktörlerden oluşmuyor. Bunun yanında MCU ‘nun kadın kahramanları oldukça fazla. MCU ‘nun kadın kahramanları gittikçe artacak gibi görünüyor. Hatırlamak gerekirse, ufukta Scarlett Johansson’un Black Widow‘daki düşkün vedası da dahil olmak üzere pek çok heyecan verici proje var. Dövüş sanatları çizgi roman aksiyonu Shang-Chi and Legend of the Ten Rings, Angelina Jolie ve Salma Hayek’in yer alacağı Eternals evreni daha da genişletmek adına yeni projeler. Bunun yanı sıra Letitia Wright’ın canlandırdığı Shuri’nin Black Panther 2’de tahta çıkması bekleniyor.

Disney+ Dizileri Çeşitlilik İçin Marvel’ı Rahatlattı

Disney Plus’ın Ms. Marvel, Hawkeye, She-Hulk veya Ironheart’tan bahsetmesine bile gerek yok. Bu durum, şüphesiz izleyicileri zorlamak yerine, MCU’nun şu anda doğal bir evrim veya genişleme sürecinden geçtiğini açıkça hissettiriyor. Hem kadın başrollerin artmasının yanı sıra hem de farklı ırklardan başrollerin yer alacağı bir aşama göreceğiz. Marvel Cinematic Universe 4. Aşama gerçekten çok farklı karakterleri ve onların solo hikayelerini görmemize yardımcı olacak. Bir çok aktör zaten bunu dile getirirken, Marvel bunu gerçekleştirmek adına projelerini hayata geçirmek için gün sayıyor.

Marvel Sinematik Evreni’nde olup biteni öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Gelişmeler yaşandığında sizlere en çabuk şekilde bu bilgileri sitemizden ulaştırmaya çalışacağız. Bizi takip ederseniz bu bilgileri gözden kaçırmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]