Marvel, Rick and Morty'nin Marvel Sinematik Evreninde Var Olduğunu Onayladı
Rick And Morty, Marvel Sinematik Evreni'nde Yer Alıyor
içinde , , ,

Marvel, Rick and Morty’nin Marvel Sinematik Evreni’nde Var Olduğunu Onayladı

Rick And Morty, Marvel Sinematik Evreni’nde Yer Alıyor

Adventure Time seslendirme sanatçısı Justin Roiland, Topluluk yazarı Dan Harmon ile bir araya geldiğinde, ortaya çıkan sonuç, bir neslin en saygısız animasyon bilim kurgu komedilerinden biriydi. Çok garip bir giriş cümlesi oldu değil mi? Marvel ile bağlantısı kadar garip olamaz aslında. Rick and Morty, Ron Schrab ile birlikte Harmon tarafından yaratılan, aylık Los Angeles merkezli kısa film festivali Channel 101 için Robert Zemeckis’in 1985 tarihli kesin bilim kurgu komedisi Back to the Future’ın bir parodisi olarak başladı. Zaten karakterlerin giyimi kuşamı ve bir çok şey daha bunu gösteriyor. Bugün ise bu parodinin Marvel Sinematik Evreni ile ilişkisi hakkında yazacağız.

Rick and Morty daha sonra Cartoon Network tarafından seçildi ve Aralık 2013’te Adult Swim kuşağında prömiyerini yaptı. Kim derdi ki, Rick and Morty Marvel Sinematik Evreni’nde yer alacak. Geçen ki Rick and Morty yazımda da Adult Swim yazmıştım. Sonra hangi kelimelerden geri dönüş alıyoruz diye baktığımda, Adult kelimesini gördüm. Adam porno film arattırırken bizim siteyi bulmuş. Siteyi kurarken beklediğim etkileşim bu değildi. Bundan para kazanırsam haram para kategorisine girmez umarım. Rick and Morty dizisindeki olaylara bakış açısı ve kendi yöntemiyle yorumlaması derken, kara mizah üzerinden dalga geçmesinin de hızlıca takipçilerin ilgisini çekmekte payı var.

Rick And Morty’nin Marvel Sinematik Evreni ile Bağlantısı

Şimdiye kadar ki yayın hayatı boyunca Rick and Morty ‘nin 36 bölümü yayınlandı. Şu anda 57 konuyu ele alarak hala ilgi çekmeye devam eden bir çizgi roman dizisi haline geldi. Rick and Morty, Gerry Duggan’ın Marvel Sinematik Evreni’nin ana sürekliliğinde geçen Marauders serisinin son kısmında göründü. Ve böylece çok daha geniş bir çizgi roman evreni olan Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası haline geldi.

Rick And Morty, MCU’ya Nasıl Dahil Oldu?

Rick Sanchez'i Otto Octavius (Doctor Octopus) ​​veya Victor von Doom (Doctor Doom) gibileriyle karşı karşıya görmeyi umuyorsanız, kendinizi hayal kırıklığına uğratacaksınız.
Rick Sanchez’i Otto Octavius (Doctor Octopus) ​​veya Victor von Doom (Doctor Doom) gibileriyle karşı karşıya görmeyi umuyorsanız, kendinizi hayal kırıklığına uğratacaksınız.

Boyutlar ötesi çılgın bilim adamı Rick Sanchez’i, Otto Octavius (Doctor Octopus) ​​veya Victor von Doom (Doctor Doom) gibileriyle karşı karşıya görmeyi umuyorsanız, kendinizi hayal kırıklığına uğratacaksınız. Bu örnekleri vermemin sebebi ikisi de bilim adamı ve çok çılgınca şeyler yapabiliyorlar. Çünkü Rick and Morty, dizi olarak Marvel Sinematik Evreni’nde yer alırken, doğal olarak Rick ve Morty orada birer insan olarak yer alamıyor. Söz konusu Marauders’in serisinin 15. sayfasında Darren Cross, St. John Allerdyce’in bir yatın sinemasında Rick and Morty’yi izleyen Long Island Buzlu Çay ile rahatladığını bizlere gösterdi. Görünüşe göre ilginç durum komedisi, Marvel’ın kozmolojisinde Earth-1218 olarak tanımlanan bizim gerçekliğimizde olduğu gibi Earth-616’da da kurgusal bir dizi olarak var.

Vindicators 3: The Return of Worldender Bölümü Bir Cevap Niteliğindeydi

Öyleyse, Justin Roiland ve Dan Harmon’ın yapımın alternatif versiyonlarının Earth-616’da da mevcut olup olmadığı merak konusu. Sonuçta Marvel karakterleri oldukça popüler konumda. Zaman yolculuğu yapan, çoklu evreni dolaşan süper güçlü kahramanların ve kötülerin olduğu bir dünyada ne tür projeler üzerinde çalıştıkları hayranlar tarafından sorgulanabilir bir durum. Burada, Earth-1218’de, çizgi roman filmlerini abartmak konusunda utangaç olmayan Roiland ve Harmon’ımızın olup olmadığını da merak etmek gerekir. Özellikle üçüncü sezonun “Vindicators 3: The Return of Worldender” bölümünde bu sayıya kendi Rickleverse’lerinde kendi kahraman takımını kurarak yanıt verdi.

Özellikle üçüncü sezonun “Vindicators 3: The Return of Worldender” bölümünde bu sayıya kendi Rickleverse'lerinde kendi kahraman takımını kurarak yanıt verdi.
Özellikle üçüncü sezonun “Vindicators 3: The Return of Worldender” bölümünde bu sayıya kendi Rickleverse’lerinde kendi kahraman takımını kurarak yanıt verdi.

Daha fazlası için bekleyip görmemiz gerekecek. Ancak şimdilik, Rick and Morty’nin bu yıl dördüncü sezonun ikinci yarısı için döndüğünü, “The Rickoning (Part 3 of 5)” bölümünün Rick and Morty 58. sayısıyla birlikte, 29 Ocak’ta çizgi roman dükkanlarına geldiğini biliyoruz. Çapulcular #6 artık mevcut. Türkiye’de ne durumda tabii onu bilmiyoruz. Hele ki döviz kuru bu denli artmışken (1 ABD Doları eşittir 7,85 Türk Lirası), bırakın çizgi roman almayı online dizi ve film platformlarında ücretli üyelik başlatamıyoruz. Herkese iyi okumalar.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]