Spider-Man 3: Tobey Maguire'ın Dönüşü, MCU'nun Venom Crossover'ını Ayarlayabilir
Spider-Man 3: Tobey Maguire'ın Dönüşü, MCU'nun Venom Crossover'ını Ayarlayabilir
içinde ,

Spider-Man 3: Tobey Maguire ‘ın Dönüşü, MCU’nun Venom Crossover’ını Ayarlayabilir

Tobey Maguire Sayesinde Venom, Spider-Man Evrenine Dahil Olabilir

Tobey Maguire, Holland’lı Peter Parker ve Tom Hardy’nin Venom’u arasında bir çatışma başlatmak için iyi bir nokta olan Spider-Man 3‘te görünmeye hazırlanıyor.

Tobey Maguire, MCU’nun Spider-Man 3’ünde Peter Parker’ın daha önceki versiyonunu tekrarlamak için hazır görünüyor. Bu, Tom Holland‘ın ağ atıcısı ile Tom Hardy’nin Venom’dan gelen anti-kahramanı arasındaki nihai çatışmayı körükleyebilir. Sony ile Marvel Studios arasında eşi benzeri görülmemiş bir anlaşmanın ardından Spider-Man’in hakları paylaşıldı. Holland, 2016’da Marvel Sinematik Evreni’nde giriş yaptı. O zamandan beri Iron Man, Captain America ve Guardians of the Galaxy gibi kahramanlarla birlikte defalarca savaştı. (Hem birlikte hem de karşı karşıya geldiler.) Bu arada Sony, klasik Spider-Man müttefikleri ve rakipleri etrafında odaklanan kendi sinematik evrenini kurdu.

Sony Kendi Spider-Man Evrenini Kurdu

Bu çaba resmi olarak 2018 yılında Venom ile başladı. Filme yapılan karışık eleştirilere rağmen, bir gişe başarısı yakaladı. Sonuç olarak Sony, Venom: Let There Be Carnage adlı bir devam filmi onayına yeşil ışık yaktı. Resmi olarak Sony Pictures Universe of Marvel karakterlerinden 2021 yılında çıkacak olan Morbius’un piyasaya sürüldüğü de onaylandı. Jared Leto’nun başrolde yaşayan vampir rolünü üstlendiği ilk resmi fragman, duvarda gezinen süper kahramana dair referanslar içeriyordu. (Yani Tobey Maguire ‘ın Spider-Man’ine) Ayrıca Michael Keaton’ın Adrian Toomes (aka Vulture) filminden bir sahne de içeriyordu. Son zamanlarda Leto’nun da vurguladığı gibi, Morbius, genişleyen Spider-Man film evreninin bir parçası olacak. Bununla birlikte, tüm bunlar boyunca hayranlar, Holland’ın Spider-Man’inin kötü şöhretli karakterlerle yollarının nasıl ve ne zaman doğrudan kesişeceğini merak ettiler.

Venom'un başlangıç ​​hikayesi solo film için büyük ölçüde değiştirildi.
Venom’un başlangıç ​​hikayesi solo film için büyük ölçüde değiştirildi.

Tobey Maguire ‘ın Spider-Man 3‘teki görünümü aslında bu cephede yardımcı olabilir. Özellikle Peter Parker ve Eddie Brock’u bir çarpışma rotasına sokmak açısından. Venom’un başlangıç ​​hikayesi solo film için büyük ölçüde değiştirildi. Peter’ın symbiote’a ilk ev sahibi olmasından ve Venom’un başlangıçta kötü niyetli görevinden kaçındılar. İlk olarak Venom, Peter Parker’ın bedeninde konaklıyordu. Devamında ise Eddie Brock’a geçiyordu. Bununla birlikte, Eddie Brock ve Venom nihayetinde yalnızca insanlara zarar veren kötü adamları hedef almak için bir anlaşmaya vardı. Ve Mysterio, Spider-Man’in kimliğini açıklayıp onu Spider-Man: Far From Home cinayetle suçlarken, Peter bu kötü adam tasvirine fazlasıyla uyuyor. Buna biraz tersine dinamik ve potansiyel olarak şiddetli yanlış anlama diyebiliriz. Tobey Maguire ‘ın varlığıyla bu yanlış anlama daha da kötüleşebilir. Ne de olsa, onun evreninde insanla ve bağlandığı uzaylı yaratıkla etkileşime girdiğini çoktan gördük.

Orijinal Venom’un Hikayesi

Topher Grace'in canlandırdığı Venom, Hardy'nin Venom yinelemesiyle tam bir tezatlık oluşturuyor.
Topher Grace’in canlandırdığı Venom, Hardy’nin Venom yinelemesiyle tam bir tezatlık oluşturuyor.

Tobey Maguire ‘ın Spider-Man dünyasının kötü adamı Topher Grace’in canlandırdığı Venom, Hardy’nin Venom yinelemesiyle tam bir tezatlık oluşturuyor. Başlangıçta acınası ve biraz sempatik olmasına rağmen, üçlemenin üçüncü perdesi ile düpedüz neşeli bir kötülüğe dönüştü. Mary-Jane’i kaçıran, Harry Osborn’u öldüren ve neredeyse Peter’ı yenen Grace’in Venom’u, kötülük konusunda hızlı bir şekilde canavara dönüştü. Harry ve filmin Flint Marko (diğer adıyla Sandman)’nun aksine, Venom için kurtuluş yoktu. Ve Peter, Eddie’yi symbiote’dan zorla ayırdığında, Eddie çok ileri gitmişti. Sonunda Eddie Brock, yaratıkla bir kez daha birleşmek için çaresiz bir çabayla kendisini bombanın patlamasının içine attı.

Tobey Maguire’ın Varlığı Venom ile Spider-Man’i Karşı Karşıya Getirebilir

Sonuç, Spider-Man 3’ün Venom tasviriyle uyuşuyordu. Açıkça bilinçli olmasına rağmen, yabancı varlığın ayrı ve farklı bir içselliği yoktu. Tobey Maguire ‘ın Spider-Man’inin gözünde, hem kişisel bağlanma deneyiminden hem de buna Eddie Brock’un ellerinde tanıklık ederek, zihin değiştiren, saldırganlık besleyen bir varlıktı. Bun daha fazlası olması hiç bir zaman. Çizgi romanlardan ve Hardy’nin yinelemesinden çok farklı olabilir, ancak Tobey Maguire ‘ın Peter’ının Venom hakkında bildiği tek şey bu. Bu nedenle Maguire’ın, Venom symbiote’u ve onun algılanan etkileri hakkında Holland’lı Peter Parker’ı uyarabilir. Hem onunla bağ kurmaktan kaçınması için hem de symbiote’a aktif şekilde sahip olan herkesi alt etmek için yardımda da bulunabilir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, her ikisi de çatışmanın gerçek kahramanı olduklarına inanarak (Venom vs Spider-Man) birbirleriyle çatışabilirler. Oraya varmanın yolu farklı olsa da, bu zihniyete sahip iki taraf da, kötü olarak gördüğü kişileri doğru hizaya getirmek için çalışacaktır. Aynı zamanda, kaçınılmaz olarak hem ortak bir zemin, hem de ekip oluşturacak ortak bir düşman bulmadan önce, ikili arasında bir miktar sürtüşmeyi tetikleyecektir. Bu nedenle, Tobey Maguire ‘ın Spider-Man 3’teki varlığı kendi başına heyecan verici olsa da, Venom’a ve ötesine kurulan bir köprü olarak hizmet edebilir. Belki daha fazlası da olabilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]