Disney WandaVision'ın En Az 8 Bölüm Olacağını Açıkladı
Disney WandaVision'ın En Az 8 Bölüm Olacağını Açıkladı
içinde ,

Disney WandaVision ‘ın En Az 8 Bölüm Olacağını Açıkladı

Disney: Disney+’da Yayınlanacak WandaVision’ın 8 Bölümden Oluşacağını Belirtti

Disney ve Marvel Stüdyoları, Disney+’da WandaVision ile Marvel Sinematik Evreninin 4. Aşamasını başlatmasına sadece üç hafta kaldı. Bakalım beklediğimize değecek mi?

WandaVision, yaklaşık 18 ay sonra ilk yeni Marvel Studios projesi olacak. Stüdyo, son birkaç hafta içinde ihtiyatlı bir şekilde gelişini tanıttı. Tanıtım turunun en son girişi, Noel için yayınlanan ve daha önce hiç görülmemiş birçok sahnenin kullanıldığı bir dakikalık yeni bir fragman.

Konu detayları dışında, bu dizi hakkında en çok sorulan sorulardan biri de dizinin ilk sezonunun kaç bölümden oluşacağıyla ilgileniyor. Daha önce, MCU Disney+ dizilerinin genellikle her birinin altı bölümden oluşacağı bildirilmişti. Ancak WandaVision’ın bölüm sayısının dokuz kadar yüksek olacağı söyleniyordu.

Yeni bir uluslararası fragman nihai cevabı verebilir. Dizinin bölüm sayısı muhtemelen daha önce açıklanan sayıların tam ortası olabilir.

WandaVision 1. Sezon 15 Ocak’tan 5 Mart’a Kadar Sürecek

Murphy’nin Multiverse aracılığıyla, resmi Disney Latino web sitesine göre, WandaVision, 15 Ocak’tan 5 Mart’a kadar sekiz hafta boyunca her Cuma yeni bir bölüm yayınlayacak. Bu, dizinin ilk sezonunun en az sekiz bölümden oluşacağını doğruluyor.

Web sitesindeki liste aşağıdaki gibi olacak.

15 Ocak 2021’de WandaVision, Disney’in akış platformu Disney+’da yayınlanacak. Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff) ve Paul Bettany (Vision) başrollü dizinin her Cuma yeni bölümü yayınlanacak ve 5 Mart’a kadar bölümler yayınlanmaya devam edecek.

Bu teyit, Murphy’nin Multiverse’ın Haziran ayında bildirdiğine yakın. Yayınları, WandaVision‘ın “en az dokuz bölümden” oluşacağını ve bunun sekiz haftalık bir çalışma süresinde hala doğru olabilmesinin yolları olduğunu belirtiliyor.

Marvel Studios, gösterinin başlangıcı için Agents of SHIELD ve Agent Carter gibi geçmiş Marvel dizilerinde kullanılan bir çift bölüm planlıyor olabilir. Stüdyo, MCU’nun Aşama 3 ve Aşama 4’ü arasındaki uzun gecikmeden sonra hayranlara fazladan bir ödül vermek isteyebileceğinden, bu WandaVision için bir sürpriz olmazdı.

MCU’nun Disney+ Serüveni Bakalım Nasıl Olacak?

Ayrıca, her bir bölümün bu MCU’nun Disney+’daki ilk girişimi olduğunu ve ne kadar süreceğini de göreceğiz. Karşılaştırma için, The Mandalorian’ın bölümlerinin yarım saat kadar kısa, bir saat kadar uzun çalışma süreleri ve aradaki her şey de vardı.

WandaVision, her biri bölüm uzunluğu açısından yıllar içinde değişen birden çok sitcom TV döneminin merceğinden seyircilere sunulacak. Aylardır olduğu gibi, WandaVision ‘ın bölüm sayısı, gösteri resmi olarak piyasaya sürülene kadar büyük olasılıkla bir gizem olarak kalacak. Ancak bu haber, Marvel hayranlarının takvimlerini ne kadar süreyle netleştirmeleri gerektiğine dair en azından bazı ipuçları veriyor.

Bakalım dizi bizlere neleri sunacak? Aşama 4 heyecan verici olacak. Çünkü açıklanan film ve diziler gerçekten küçümsenecek projeler değil. Evet Marvel’ın ağır topları miladını doldurup evrenden ayrıldı ama bu projeler onların yerini aratmayacak gibi duruyor. Umarım WandaVision ‘da beklentileri karşılar. WandaVision 15 Ocak 2021’de Disney+’da yayın hayatına başlayıp, hayranlarına merhaba diyecek.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Efsane

   Yazar Nicolas

   Sitemiz üzerinden sinema sektörüne dahil olan her şey ile ilgileniyoruz. Diziler de buna dahil. Normalde Youtube ve İnstagram üzerinden işimizi yapıyorken(dizi film eleştirileri, replikleri, haberleri), sitemizden ise daha geniş bir skala üzerinden paylaşımlarda bulunuyoruz. Örneğin; mantık, felsefe, derinlemesine alt metin eleştirileri gibi diyelim. Yazmak istediğim çok konu başlığı var ama gün geçtikçe yazılan yazılarda bu konulara şahit olacaksınız zaten.

   E-Mail: [email protected]